Enermax Aurora – המקלדת הבאה בסלון שלכם?

אין כמו רושם ראשוני
 
בעשור האחרון ידע שוק מוצרי הטכנולוגיה הבידורית לבית שינויים מרחיקי לכת. ראשיתו של תהליך זה הייתה הגעתם לארץ של מסכי הפלזמה וה-LCD, שהיו בתקופה זו יקרים להחריד. את המפנה האמיתי בתפיסה ואת הזינוק המשמעותי במכירות ניתן לזקוף לירידת המחירים התלולה ממנה נהנה הצרכן הישראלי בשנים האחרונות, הודות להתפתחות הטכנולוגית וייעול תהליכי הייצור. תוך פחות מעשור, מוצרים אשר מחירם נאמד בעשרות אלפי שקלים, מה שמיתג אותם כסמל סטטוס למעמד הגבוה, הוזלו בסדרי גודל והפכו מוצרים שווים לכל נפש.
 
עם ירידת המחירים והתרחבות שוק המדיה הביתי, התעורר גם הצורך במוצרים המותאמים לחווית הקולנוע הביתי החדשה. מוצרים אלו יצרו פלח שוק חדש לחלוטין של מחשבים אשר זכו לכינוי HTPC (ר"ת Home Theater Personal Computer) ושמו דגש על עיצוב מתאים לסלון הביתי, עוצמת רעש נמוכה וכוננים בעלי נפח הולם לאחסון קבצי מדיה. שוק חדש של מוצרים אשר נפתח בעקבות התפתחות מערכות הקולנוע הביתי וחדירת ה-HTPC אל תודעת הצרכנים, היה שוק הציוד ההקפי למחשבים אלו. במסגרת ביקורת זאת לקחנו לסיבוב את אחד המוצרים הללו: מקלדת מולטימדיה אלחוטית בעלת עכבר Track-Ball מובנה של חברת Enermax – ה-Aurora-Micro.
ה-Aurora-Micro מושכת את תשומת לב הצרכן בראש ובראשונה בשל איכות הבנייה הגבוהה שלה אשר באה לידי ביטוי בעבודה כי מקלדת זאת עשויה אלומיניום מוברש המקנה למקלדת מראה עמיד ויוקרתי. עם זאת, איכות הבנייה מהווה רק אלמנט אחד במוצר, ובמסגרת הביקורת נבחן בצורה מקיפה את שאר הפרמטרים היוצרים יחדיו חווית שימוש נעימה ואיכותית. יתרה מזאת, נבחן האם המקלדת מצדיקה השקעה כספית של כ-260 שקלים, ואכן עומדת בציפיות אותן עוררה איכות הבנייה הגבוהה שלה.
 
תכולת האריזה
 
במבט ראשון עושה האריזה רושם פרקטי למדי. עיצוב האריזה מתאפיין בפשטות רבה והמידע המצוין בחלקה הקדמי ובו פירוט הטכנולוגיות המוטמעות במקלדת מהווה סקירה ברורה וממצה של המפרט הטכני של המוצר. על האריזה עצמה, בחלקה הקדמי, ניתן לראות את דגם המקלדת בצבע שחור. עם זאת, בחלקה האחורי של האריזה ניתן לראות את הדגם הכסוף של המקלדת, כאשר חלקים שונים של המקלדת זוכים להתייחסות ספציפית ופירוט קצר. בנוסף, בחלקה האחורי של האריזה ניתן למצוא מפרט עשיר יותר של נתונים טכניים אודות המקלדת בשפות שונות, אך לא בעברית. הצגת הדגם הכסוף בחלקה האחורי של האריזה נועדה כנראה בכדי לאפשר ליצרן להציג בצורה ברורה את חלקי המקלדת השונים, שכן על-גבי הדגם השחור לא ניתן להבחין היטב בפרטים, על אחת כמה וכמה כנגד הרקע השחור של האריזה עצמה.
 
עם פתיחת האריזה נתגלתה לעינינו התכולה הבאה:
  • Enermax Aurora-Micro Wireless Keyboard
  • צמד AA
  • מקלט USB אלחוטי
  • מדריך באנגלית בן עמוד אחד ארוז בשקית ניילון
תכולת האריזה אינה מרשימה במיוחד ולמעשה כמעט ואינה קיימת. ראשית, בולט בהעדרו דיסק מנהל ההתקנים, עליו נרחיב בהמשך וכמו כן גם לא ניתן להתעלם מדלות חומר ההסברה. לאור העובדה שמקלדות מולטימדיה אמורות לספק חווית שליטה מלאה לצרכן, המחסור בחומר ההסברה עורר בנו את החשש כי המקלדת עשויה להיות דלה בפונקציות. עם זאת, חומר ההסברה המועט מהווה למעשה המשך ישיר לגישה הפרקטית אשר באה לידי ביטוי בעיצוב האריזה החיצונית – לאחר קריאה קצרה נחשפנו לכל המידע הרלוונטי לתפעול המקלדת.
 
מפרט טכני
 
להלן המפרט הטכני כפי שנלקח מאתר החברה:
 
חומרים: אלומיניום מוברש
חיבור אלחוטי: 2.4 גיגה-הרץ
מקשים יעודיים: Home, E-Mail, Search, Volume Up, Volume Down, Mute, Play/Pause
שפה: אנגלית
טכנלוגיית עכבר: לייזר
רזולוציית עקיבה: 400, 800, 1200 DPI
מימדים: גובה: 33 מ"מ. עומק: 193 מ"מ. רוחב: 319 מ"מ
משקל: 800 גרם (ללא סוללות)1
2
3
4