Computex 2008 - סיור במפעל של GIGABYTE • HWzone
Computex 2008מחשבים

Computex 2008 – סיור במפעל של GIGABYTE

GIGABYTE בתערוכת Computex 2008 – ממשיכים קדימה

אחד הביתנים הגדולים והמעניינים ביותר בתערוכת Computex השנה היה שייך ללא ספק לחברת GIGABYTE, אותה חברה אשר עד לפני שנים אחדות עסקה בייצור לוחות אם וכרטיסי מסך בלבד, הלכה והתרחבה לתחומים נוספים ומהווה כיום את אחת החברות הטאיוואניות הגדולות ביותר בתחום המחשוב והחומרה, שניה אך ורק ל-ASUS הענקית (עליה נספר במאמר נפרד).

גם הפעם הציגה החברה ממיטב מוצריה, החל מלוחות אם המבוססים על ערכת השבבים החדשה של אינטל, ה-P45, דרך מחשבים ניידים קטנים במיוחד בעלי מעבד Atom וכלה במארזים וספקי כח חדשים, באמצעותם מקווה החברה להגדיל את נתח השוק שלה במגוון רחב של תחומים. כמו כן, החברה מתכננת להכנס לשוק מסכי המחשב והציגה מסך LCD מתוצרתה (אם כי לא ברור מה מתוכו אכן מיוצר על ידי GIGABYTE ומה נרכש מחברות אחרות), הצפוי להגיע לשוק לקראת סוף השנה.

באופן טבעי נתחיל מלוחות האם של החברה, אותם היא חשפה בפומבי השבוע עוד בטרם אינטל השיקה רשמית את משפחת ערכות השבבים עצמה. את לוחות האם החדשים הציגה החברה במסגרת מסיבת עיתונאים שנערכה בטאיוואן, במהלכה הודגמו שלל טכנולוגיות חדשות מבית GIGABYTE אשר הוטמעו בסדרת הלוחות החדשה וכמובן הוצגו לוחות האם עצמם, בהם ה-EP45T-Extreme המהווה את חוד החנית של הסדרה החדשה וכן לוח ה-EP45-DQ6 המיועד לקהל הרחב, אך עדיין מציג מגוון של פיצ\'רים מרתקים, אשר את חלקם נציג בהמשך הכתבה.

אחת התכונות המעניינות במשפחה החדשה היא ה-Ultra TPM (ר"ת Trusted Platform Module), שבב אבטחה המובנה בלוח האם המאפשר הגנה על המידע שלכם ברמת הצפנה של 2048 ביט. באמצעות השבב והתוכנה המצורפת, תוכלו ליצור מחיצה נפרדת בכונן הקשיח, אשר הגישה אליה תתאפשר אך ורק באמצעות מפתח מיוחד. מפתח זה ניתן לאחסון על כונן USB חיצוני, כך שברגע שתנתקו את הכונן, המחיצה המאובטחת תיעלם ולא ניתן יהיה לגשת אליה בשום צורה שהיא (אנשי GIGABYTE הדגישו נקודה זו ואף ממליצים ליצור שני עותקים של המפתח על כוננים שונים, למקרה שאחד מהם יילך לאיבוד). טכנולוגיה זו קיימת מזה זמן מה בשוק הנייד, בו אבטחת המידע היא קריטית למשתמשים רבים, אך שילובה בלוחות האם החדשים של GIGABYTE הוא בין הצעדים הראשונים שהיא עושה בשוק ה-Desktop.

תכונה מעניינת נוספת אותה הציגה השבוע היא גרסה חדשה של ה-DES, או Dynamic Energy Saver, המאפשרת חסכון רב יותר בצריכת ההספק של המערכת, כחלק מהמגמה הכלל עולמית של Green IT – הקטנת צריכת החשמל של מערכות המחשב, שולחניות וניידות כאחד, במטרה לשמור על הסביבה ולהגן על כדור הארץ. הגרסה החדשה מכילה אלגוריתמים מדויקים יותר לחישוב ההספק הדרוש למערכת בכל רגע נתון. בהדגמה חיה שנערכה במהלך האירוע, מערכת בה הופעלה פונקציית ה-DES צרכה כ-10 עד 20 וואט פחות מאותה מערכת ללא שימוש ב-DES, ללא ירידה כלשהי בביצועים.

פיצ\'ר חביב נוסף, המהווה יותר גימיק מאשר יתרון שימושי באמת, הוא האפשרות לשלב את כל כרטיסי הרשת שעל גבי הלוח לכדי כרטיס בודד באמצעות Ethernet Teaming (מעין Load Balancing על כרטיסי הרשת) ובכך לקבל רוחב פס תאורטי כפול של 2GB/Sec (או 4GB/Sec במקרה של גרסת ה-Extreme). נכון להיום, מחשבים ביתיים אינם מסוגלים לנצל רוחב פס של 1GB/Sec ברשת הביתית, כך שכל דבר  מעבר לכך מהווה גם הוא רף תאורטי בלבד ולא משפיע כמעט כלל על מהירות התעבורה ברשת בפועל.

1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close