עסקה של 35 מיליארד דולר: AMD מסתערת על עולם ה-FPGA

מפתחת החומרה הנודעת מחליטה שהיא רוצה לפחות חזית נוספת מול אינטל ותשלים בקרוב את הרכישה של Xilinx, אשר מתמחה בפתרונות FPGA מבוססי ארכיטקטורת ARM, תמורת סכום עתק

אחרי הצלחה בעולם ה-x86, יצרנית השבבים AMD מחליטה שהגיע הזמן להרחיב את יכולותיה והיצע המוצרים והשירותים שלה. לצורך כך, היא מחליטה לבצע קיצור דרך ולרכוש את חברת Xilinx אשר מתמחה ביצור מעבדי FPGA מבוססי ARM.

את העסקה בשווי מוערך של 35 מיליארד דולר מבצעת AMD באמצעות המניות שלה שיועברו לבעלי המניות ב-Xilinx. כך, הופכת AMD לבעלים של החברה המובילה כיום בהנדסה ופיתוח פתרונות FPGA.

חברת Xilinx נוסדה בקליפורניה בשנת 1984 ומאז עוסקת בפתרונות עיבוד מותאמים אישית עבור עסקים גדולים. כיום, בין מוצריה הפופולאריים ביותר עומדות פלטפורמות ה-Zynq אשר מציעות כלי פיתוח גמישים ובעלי יכולות עיבוד גדולה בצריכת חשמל נמוכה.

בדומה למהלך שביצעה אינטל ברכישת Altera, המתחרה הגדולה של Xilinx, עכשיו רוכשת AMD את הגדולה שנותרה בין השתיים. בכך, הופכת AMD באופן מידי למעצמת פתרונות FPGA.

הפוטנציאל הקיים בשתי החברות הגדולות הללו הינו אדיר, כאשר ל-AMD היכולת לייצר בקרי תקשורת מהירים במיוחד וגם ליבות גרפיות עוצמתיות, ול-Xilinx יכולות פיתוח 5G, מעבדי ARM מורכבים וכלי פיתוח בהיצע אדיר לעולם האוטומציה ופיתוח המכשירים החכמים בכלל.

רכישה זאת מסמלת צעד גדול בחשיבותה של AMD בעולם המעבדים בכלל, כאשר היא אינה נתפסת בלי היכולת לתרום ולהשקיע בעולם ה-ARM המתרחב של המובייל, השרתים ומערכות האוטומציה החכמות של המחר. שנת 2020 מסתמנת כחשובה ביותר של AMD אולי מאז הקמתה, והזרוע עוד נטויה.