פרטים מלאים על דור הצ'יפסטים הבא של אינטל

נכון, יש עוד הרבה זמן עד שמעבדי ה-Ivy Bridge יגיעו, אבל כבר עתה מתגלים הפרטים על הצ'יפסטים מסדרה 7 של אינטל

מעבדי Sandy Bridge? צ'יפסט ה-Z68? הצחקתם אותנו. בזמן שאתם עשויים להתלבט איזה מעבד Sandy Bridge ולוח אם תואם כדאי לכם לבחור, שיטת ה"טיק-טוק" של אינטל עובדת כמו שעון שוויצרי (מה שלא כל כך מפתיע, בעצם, בהתחשב בשמה), ופיתוחם של מעבדי ה-Ivy Bridge מתקיים בתנופה מקסימלית – איך עוד תסבירו את זה שאינטל כבר מציגה פרטים מלאים על הצ'יפסטים שילוו את דור המעבדים הבא?

הצ'יפסטים החדשים לשוק הביתי מסדרה 7, Panther Point, ישאו את השמות H77 ,Z75 ו-Z77, כפי שגילינו רק לא מזמן (בנוסף לצ'יפסט ה-X79 המיועד למעבדי ה-Sandy Bridge-E), ואליהם יצטרפו גם הצ'יפסטים Q75 ,B75 ו-Q77, המיועדים לשוק העסקי.
הצ'יפסטים המיועדים לשוק הביתי יציעו כולם תמיכה בריבוי של עד 3 מסכים, חיבורי HDMI ,DVI ,DisplayPort ו-VGA, תמיכה ב-Rapid Storage Techonolgy של אינטל, 14 חיבורי USB, מתוכם 4 חיבורי USB 3.0 "רשמיים" (כפי שדווח עוד קודם לכן), 6 חיבורי SATA, כאשר מתוכם 2 הם חיבורי SATA 6Gbps, תמיכה בתושבת ה-LGA1155, מה שאומר, כזכור, גם תמיכה לאחור במעבדי ה-Sandy Bridge, קודק (codec) מובנה לתמיכה בחיבורי ה-HDMI וה-DisplayPort של הליבה הגרפית ועוד.

תתחילו להתרגל לשמות הללו מקור: xfastest.com

השוני בין הצ'יפסטים השונים, בדומה לדור הנוכחי, יבוא לידי ביטוי בכמה מאפייני מפתח – אוברקלוקינג למעבד יתאפשר רק ב-Z75 וב-Z77, בעוד שגישה לטכנולוגיית ה-Smart Response החדשה של אינטל (יצירת מערך של כונן קשיח וכונן SSD) תתאפשר רק ב-H77 וב-Z77. השקופיות החדשות מאשרות גם את התמיכה של הצ'יפסטים החדשים ב-PCIe 3.0, כאשר ה-H77 יתמוך בחיבור X16 של כרטיס מסך דיסקרטי אחד בלבד, ה-Z75 יתמוך בחיבור של שני כרטיסים בתצורת X8 כל אחד, ואילו ה-Z77 יתמוך גם בחיבור מערך של שלושה כרטיסים, כך שכרטיס אחד יחובר במהירות X8, והשניים הנוספים במהירות X4.

לא ניתן למצוא התייחסות לנתון זה בשקופית המודלפת, אך אנחנו מעריכים שגם הדור הבא של אינטל יציע הפרדה מלאכותית, שבמסגרתה צ'יפסט אחד יאפשר שימוש בליבה הגרפית המובנית ללא אוברקלוקינג למעבד, צ'יפסט אחד יאפשר אוברקלוקינג אך ללא תמיכה בליבה המובנית, ואילו הצ'יפסט "המתקדם ביותר" יאפשר לצרכנים לקבל את שתי האופציות יחדיו. האם ההערכה שלנו נכונה? נחכה להדלפות הבאות בכדי לגלות.

בחזית העסקית, ההבדלים בין הצ'יפסטים השונים יתבטאו בתמיכה או חוסר תמיכה בטכנולוגיות ה-vPro ,Smart Response וה-Rapid Storage, לצד מספר שונה במקצת של חיבורי SATA 6Gbps ו-USB 2.0 בין הוריאציות השונות.

אז הנה, מעבדי ה-Ivy Bridge נמצאים במרחק של כמה חודשים טובים מהשקתם, וכבר עתה נראה שאנו יודעים כמעט הכל עליהם – תמיכה רשמית ב-USB 3.0 ו-PCIe 3.0, מאפיינים חדשים לליבה הגרפית המובנית ואף מילה על תמיכה בחיבור ה-Thunderbolt. ומה עכשיו? עכשיו נותר רק לשבת ולחכות לבואו של דור 22 הננומטר.