מתכוננים במרץ למעבדי ה-Bulldozer

Gigabyte מציגה לוחות אם חדשים למעבדים שבדרך, MSI תציע תמיכה בהם גם בחלק מהלוחות הנוכחיים שלה

רק לפני כמה ימים ראינו את משלוח מעבדי ה-Llano הראשון  בדרכו אל היצרניות, ולמרות שעוד לא שמענו על דיווח דומה בנוגע למעבדי ה-Bulldozer של AMD, עושה רושם שיצרניות לוחות האם מתכוננות לבואם של המעבדים החדשים במרץ.
מעבדי ה-FX-Series, שיבוססו על ליבות ה-Bulldozer החדשות והמדוברות, ידרשו גם תושבת חדשה העונה לשם AM3+, עם כי ב-Asus כבר הוכיחו שמעבדים אלו מסוגלים לעבוד גם בתושבת ה-AM3 הנוכחית, כשהכריזו שמספר לוחות מתקדמים שלהם יתמכו במעבדי ה-FX-Series דרך עדכון BIOS. כעת, גם MSI מצטרפת אל Asus ומצהירה על לא פחות מ-14 דגמים של לוחות אם, המבוססים על צ'יפסטים מסדרות 8 ו-7 של AMD, אשר יזכו לתמיכה במעבדים החדשים דרך עדכון BIOS, כאשר לשלושה מהלוחות המדוברים (מדגמים מתקדמים המבוססים על צ'יפסטים מסוג 890FX ו-890GX) מוצע עדכון מתאים כבר עתה, והשאר צפויים לקבל את העדכון בעתיד הקרוב.

אחת מהשאלות המעניינות ביותר שמעלה האלטרנטיבה שמציעות Asus ו-MSI נוגעת לפיצ'רים החדשים שמבטיחים מעבדי ה-FX-Series להציע, כמו Turbo Core 2.0 וניצול אנרגיה טובה יותר – האם הלוחות מבוססי תושבת ה-AM3 יתמכו גם בפיצ'רים אלו, או שמא מאפיינים מסויימים יחסרו לצרכנים שיבחרו לשדרג את לוח האם הנוכחי שלהם, ולא לקנות לוח אם חדש וייעודי ל-AM3+? ב-MSI מבטיחים "תמיכה מלאה" ללוחות שיעברו את עדכון ה-BIOS, ואף מציינים חלק מהיתרונות והמאפיינים החדשים של מעבדי ה-FX, אך עושה רושם שרק עדות ממקור ראשון תוכל לספק תשובה אמיתית ומדוייקת לשאלה זו.
ללא קשה לתשובה, אין ספק שמדובר ביוזמה מעולה של היצרניות, שצפויה להפוך את המעבר לדור המעבדים החדש של AMD לטבעי וקל הרבה יותר, לפחות לחלק מהצרכנים.

MSI מצטרפת ל-Asus ביוזמה המפתיעה Gigabyte כבר מוכנה לבואו של ה-Bulldozer

יצרנית נוספת שמצטרפת להכנות לקראת בואם של מעבדי ה-FX-Series היא Gigabyte, אשר בניגוד לקולגות שלה לא מציעה אמנם עדכונים ללוחות האם הנוכחיים שלה (לפחות לעת עתה), אך מכריזה על לא פחות מ-16 דגמים של לוחות אם שיתמכו בתושבת ה-AM3+, שזוכה לכינוי "Black Socket" מהיצרנית.
הלוחות החדשים יתבססו על דגמים קיימים של החברה (צ'יפסטים מסדרה 7 ו-8), כאשר ההבדל יהיה בגירסה עצמה – 3.1, ובצורה החיצונים, היות והתושבות יהיו בצבע שחור, כפי שעשוי לרמז כינויים של הלוחות החדשים. ב-Gigabyte מסבירים את המהלך, באופן טבעי, כרצון לתת לצרכנים את האפשרות לנצל ולהנות מהיכולות המקסימליות של המעבדים החדשים, ומציינים שהלוחות מגירסה 3.1 תומכים גם במעבדים הנוכחיים מתושבת AM3, מה שאומר שגם במקרה הזה תוכלו לבצע מעבר "חלק" ופשוט למעבדי FX חדשים ונוצצים כשאלו ינחתו בחנויות.

לסיום, הוכחה נוספת לכך שהמעבדים החדשים של AMD נמצאים ממש מעבר לפינה מגיעה אלינו מ-AMD עצמה, שמשיקה סרטון אינטרקטיבי שבעזרתו תוכלו לקבל עוד מידע על מעבדי ה-Bulldozer, תהנו: