מעבדי "בולדוזר" – ב-19 בספטמבר?

תאריך השקה אפשרי למעבדי ה-FX של AMD. האם בשנה הבאה יצטרפו אליהם מעבדים עם 10 ליבות? 

אחרי מספר מכובד של דחיות, הדלפות, שמועות וספקולציות – אולי עכשיו אנחנו זוכים לראות תאריך יציאה "רשמי" למעבדי סדרת ה-FX של AMD?

מוצג מספר 1: ב-AMD החליטו שהדרך הטובה ביותר להעלות את רמת ה'באזז' לה זוכים מעבדי ה-FX (המבוססים על ליבת הבולדוזר החדשה) היא באמצעות…קומיקס.
כן, שמעתם נכון – באתר החברה תוכלו לצפות בקומיקס בשם Operation Scorpius – The Legend of FX (הכולל גם הופעת אורח של Ruby, הדוגמנית הוירטואלית של כרטיסי ה-Radeon עוד מימיה של ATI), לצד סרטון באותו עניין שפורסם בערוץ הרשמי של החברה ב-Youtube. משתמש חד עין הצליח לקלוט במהלך הסרטון צילום של שקופית כלשהי ובה כתוב "ember 19th" – מה שנראה כמו תאריך צפוי להשקת המעבדים, בספטמבר (או נובמבר/דצמבר, אם כי חודש ספטמבר הוא היחיד שמתאים ללוח הזמנים של AMD עצמה) הקרוב.

מוצג מספר 2 הוא מסמך שמגיע, לכאורה, מיצרנית לוחות אם טאיוונית כלשהי – ומציג גם הוא את ה-19 בספטמבר כתאריך שבו יושקו 4 המעבדים הראשונים בסדרת ה-FX (שני דגמים מתומני ליבות, מעבד אחד משושה ליבות ומעבד מרובע ליבות), כאשר 4 מעבדים נוספים יושקו במהלך הרבעון הראשון של שנת 2012.
דיווחים אלו מציבים את ה-19 בספטמבר כתאריך השקה סביר בהחלט, אם כי בהתבסס על נסיון העבר אנחנו מעדיפים להמתין עד אשר נראה את המעבדים החדשים בחנויות במו עינינו, לפני שנתחיל לדבר על עובדות מוגמרות.

לחיי שנת 2012
, בתקווה שהשם 'Pilediver' הוא שם קוד שיעלם במהרה

שקופית נוספת שמסתובבת ברשת בימים אלו מציגה פרטים מעניינים לא פחות – מפת הדרכים של AMD לשנה הבאה.
השקופית מציגה את שלושת הפלטפורמות העתידיות של AMD, אשר עתידות להחליף את פלטפורמות ה-Brazos, ה-Lynx (מעבדי ה-Llano) וה-Scorpius (מעבדי ה-FX), כאשר פלטפורמת ה-Corona היא המעניינת מכולם, ועתידה להציע (כיאה למחליפתה של פלטפורמת ה-Scorpius) מעבדים עם עד ל-10 ליבות 'Pilediver', שהן למעשה ליבות בולדוזר משופרות, שבב Northbridge שיכלל בתוך המעבד עצמו, תמיכה בחיבורי USB 3.0 ועוד.

מעבדי ה-Trinity מפלטפורמת ה-Virgo יציעו עד ל-4 ליבות Pilediver בתוספת לליבה גרפית מובנית בארכיטקטורה חדשה, ואילו מעבדי ה-Wichita (המיועדים להחליף את מעבדי פלטפורמת ה-Brazos) יציעו עד ל-4 ליבות Bobcat, ליבה גרפית מובנית וגשר דרומי (FCH) מובנה.

מוקדם עדיין להתחיל לתכנן את המפרט העתידי שלכם, אך נראה של-AMD יש תוכניות מעניינות בהחלט לשנה הבאה.