מלחמת הפורמטים: טושיבה לא מוותרת

טושיבה החליטה לנקוט בצעד נוסף במלחמת הפורמטים המתנהלת כרגע והפעם מדובר בהוזלה משמעותית של נגני ה-HD-DVD מתוצרתה.
 
לאחר המהלך של אולפני האחים וורנר, בו החליטו לתמוך באופן בלעדי בפורמט ה-Blu-Ray, נראה במבט ראשון כי פורמט ה-HD-DVD נחל תבוסה. יתרה מזאת, בעקבות אולפני האחים וורנר החליטו אולפנים אחרים כגון New Line Home Entertainment ו-HBO Home Video לתמוך באופן בלעדי בפורמט ה-Blu-Ray. אולם, נראה כי התבוסה הפכה למוחצת כאשר החלו לצוץ דיווחים בנוגע לבת הברית של טושיבה, Paramount, השוקלת לסגת מתמיכתה הבלעדית בפורמט ה-HD-DVD. אך כפי שכבר הספקנו לדווח לכם, טושיבה מסרבת להרים ידיים, ומבחינתה – הקרב ממשיך.
 
המהלך הבא מצד טושיבה, על מנת להציל את פורמט ה-HD-DVD ממוות, מגיע בצורת הוזלת מחירים משמעותית בכל נגניה התומכים בפורמט ה-HD-DVD. נגניה של טושיבה, אשר מציגים תמיכה ב-1080i, נמכרים כעת במחיר של כ-140 דולרים בלבד. הדגם המשופר, התומך ב-1080p, נמצא לא הרחק ונמכר במחיר הנושק ל-180 דולרים – מחירו של תוסף HD-DVD לקונסולת ה-Xbox 360.
 
בנוסף למחירים הנמוכים, לקוחות אשר ירכשו נגן HD-DVD תוצרת טושיבה יזכו לקבל חמישה סרטים חינם באמצעות החזר כספי בדואר, וזה בתוספת לשני סרטים הנכללים בחבילה. עדיין לא ברור אם המהלכים הללו הם מהלכיה הנואשים של טושיבה בתקווה להציל את פורמט ה-HD-DVD, אך מבחינת הצרכן, נכון לעכשיו, ידו של פורמט ה-HD-DVD היא על העליונה.