מיקרוסופט השיקה את שירות Office 365

Office 365 הוא שירות מקוון ומאורח שמספק גישה לכלים ארגוניים ותוכנות Office הרגילות, בגרסה השולחנית והמקוונת שלהם, תוך אפשרות לשיתוף פעולה בין עובדי הארגון. מיקרוסופט מייעדת את השירות גם לעסקים קטנים עד קטנים מאוד ומקווה להילחם בגוגל בהצלחה

מיקרוסופט (Microsoft) השיקה אתמול באופן רשמי את Office 365, שירות שירותים מאורחים שמאפשר לעובדי ארגון לשתף מסמכים, לוחות זמנים ושיחות באופן ישיר על ידי שימוש במחסני נתונים של מיקרוסופט. שירות הענן החדש הזה מציע שיפור ניכר לעומת הצעות שיתוף העבודה והאירוח הקודמות של מיקרוסופט מבחינת עלויות.

למעשה, החברה מכוונת את השירות החדש גם, אם לא בעיקר, לשוק ה-SMB (עסקים בינוניים וקטנים), ואפילו לשוק העסקים הקטנים מאוד. אם בעבר חייבה מיקרוסופט את המעוניינים בשירות שלה לרכוש לפחות חמישה רישיונות בכדי להשתמש בשירותים המאורחים שלה, כעת יכול כל עסק קטן, גם אם הוא מורכב מאדם אחד בלבד, להירשם לשירות תמורת סכום התחלתי של כ-6 דולרים בלבד.

אופיס 365 מאפשר גישה למסמכים דרך ממשק ניהול, ומדובר במסמכים של כל התוכנות המשרדיות שהחברה מייצרת, החל ב-Word וכלה ב-Lync. מעבר לכך שניתן לגשת למסמכים מכל התקן שמספק אפשרות לגלוש באינטרנט, ולכתוב, יכולים משתמשים מאותו ארגון לשתף פעולה ביחד באותו מסמך, והשינויים מוצגים באופן מיידי במסמכים של כל המשתתפים. כמו כן יכול המשתמש לבחור האם להשתמש בשירות התוכנות המקוונות שמציעה מיקרוסופט דרך Windows Live (שירות שמכונה Web Office Applications) או בתוכנות השולחניות, כאשר בחברה מבטיחים שמירה על העיצוב הקיים.

מיקרוסופט מבטיחה זמינות גבוהה של השירות (למעלה מ-99%) וכן היא מספרת שהיא מפעילה את כל כלי האבטחה הידועים לה כדי למנוע פריצה לחשבונות או הדבקה שלהם.

ההכרזה על אופיס 365 היא הכרזת מלחמה ישירה בשירות ה-Documents שמציעה גוגל (Goole) מזה כשנתיים. בשירות זה ניתן, כזכור, להשתמש גם בחינם, אך את הכלים הרציניים יותר מציעה גוגל ללקוחות משלמים, ובעיקר לארגונים. לעומת גוגל, כאמור, מציע שירות אופיס 365 גם גישה למסמכים שיושבים בשולחן העבודה הפיזי ולא רק הוירטואלי.

ישראל היא אחת מ-40 מדינות בהן הושק השירות החדש. "ישראל שותפה היום למהלך העולמי של מיקרוסופט שמהווה פרק חדש באסטרטגיית הענן של החברה. לפני כ-25 שנה החלו עסקים קטנים ובינוניים לאמץ את המחשב האישי וליהנות מהיתרונות העצומים שהוא מציע, היום אנו מציגים את המהפכה החדשה אופיס 365 שתשפיע באופן לא פחות דרמטי על עסקים ותפתח בפניהם עולם חדש של אפשרויות מלווים בחיסכון כספי ניכר. כ-250,000 עסקים קטנים-בינוניים בישראל ייהנו משירות, שמסופק על ידי מיקרוסופט באופן קל, גמיש וידידותי ויוותרו על הצורך בקניית חומרה יקרה, שדרוגים, טיפול בתקלות, שטח אחסון חדרי מחשב, הגנה מווירוסים ועוד – וכל זה במחיר שווה לכל נפש של 6 דולרים בלבד לחודש למשתמש", אמר מנכ"ל מיקרוסופט ישראל דני ימין.

ומה לגבי עברית? "ממשק הניהול הוא כיום באנגלית אבל הוא יעוברת במהלך השנה", אמר סער רוזנברג, מנהל מוצר אופיס 365 במיקרוסופט ישראל. "עם זאת המשתמש יכול כבר עכשיו לעבוד עם שני כלים עיקריים: תוכנת הלקוח שמותקנת במחשב שלו, ואז זה תלוי בשפת ההתקנה עצמה, או דרך הדפדפן עם גרסת היישומים המקוונים שתומכת באופן מלא בעברית. גם תוכנת הלקוח של ה-Lync כבר מוצעת בעברית מלאה כחלק מערכת האופיס".