טרה-בייט ב-2.5 אינצ'ים

חברת Western Digital חושפת שני כוננים קשיחים חדשים בתקן 2.5 אינצ'ים שאמורים לספק גם את הבזבזנים שבנינו.

יצרנית הכוננים הקשיחים Western Digital מציגה לראשונה כונן קשיח בנפח טרה-בייט שלם. הכונן החדש בנפח טרה-בייט שלם משויך לסדרת ה-Scorpio Blue של החברה והוא בעל הקיבולת הגדולה ביותר בגודל תקן של 2.5 אינצ'ים. דגם הכונן הוא WD10TEVT ואליו מתלווה הדגם WD7500KEVT אשר לו קיבולת קטנה יותר, אך עם זאת עדיין מרשימה, של 750 גיגה-בייט. שני הכוננים משתמשים בממשק SATA ברוחב פס של 3 גיגה-ביט לשנייה, זיכרון מטמון בנפח 8 מגה-בייט ופלטות בקיבולת של 333 גיגה-בייט שמסתובבות במהירות של עד 5200 סל"ד.

"החיבור של צמיחה במחשוב נייד וטרנדים של מדיות דיגיטליות יוצרת דרישה עבור נפחים "שולחניים" במכשירים ניידים" כך אמר ג'ים מוריס (Jimm Morris), סמנכ"ל בכיר בחברת WD. "הכוננים החדשים שלנו בסדרת ה-Scorpio Blue מאפשרים לאנשים לקחת איתם אפילו יותר תוכן דיגיטלי לכל מקום שאליו ילכו ולהבין את ערך המידע שלהם ולגבות את המחשבים הניידים שלהם בכונני ה-My Passport שלהם".

לבדוק לפני רכישה
העומק של שני הכוננים החדשים הוא גודל תקני של 12.5 מילימטרים. למרות שגודל זה מתאים למחשבים ניידים חדשים ולאחסון חיצוני, הוא יכול להפריע לשדרוגים של מחשבים ניידים ישנים יותר שבהם עומק מפרץ הכונן הקשיח הוא 9.5 מילימטרים. אנו מדגישים, בדקו לפני רכישה שאכן ישנה תאימות מלאה בין הכונן למחשב שלכם.

קטן, נייד אבל בנפח עצום

מתי וכמה?
שני הכוננים החדשים שבסדרה זמינים לרכישה בחו"ל באופן מיידי. כונן הטרה-בייט החדש גם ממותג במארז חיצוני מסדרת My Passport Essential SE USB. המחיר המומלץ לצרכן בחו"ל עבור כונן הטרה-בייט הוא 250 דולרים ואילו עבור גרסת ה-750 גיגה-בייט הוא 190 דולרים. בנוסף לעיל, שני הכוננים מגיעים עם אחריות לשלוש שנים.