גם טושיבה מצטרפת למהפכת ה-Perpendicular Recording

לפני מספר חודשים, הכריזה חברת היטאצ'י על פריצת דרך חדשה בשיטת אחסון המידע על דיסקים קשיחים, אשר נקראת Perpendicular Magnetic Recording (בקיצור PMR). מאוחר יותר, גם Seagate הצטרפה, כאשר הכריזה על סדרת כוננים קשיחים חדשה בגודל "2.5, Momentus 5400.3, אשר תגיע לשוק במהלך 2006 וצפוייה להיות הסדרה הראשונה בגודל "2.5 אשר תתבסס על טכנולוגיית ה-PMR.

שיטה זו מאפשרת את הכפלת כמות המידע המקסימלית אשר ניתנת לשמירה על שטח מסוים. בעידן הדיסקים הקשיחים העכשווי (המתבסס על טכנולוגיית ה-Longitudinal Recording), כמות המידע המקסימלית אשר ניתנת לשמירה על אינץ' מרובע, היא כ-120 גיגה-ביט, אך PMR מאפשרת לדחוס כ-230 גיגה-ביט של מידע על אינץ' מרובע יחיד(!!!). הדרך היצירתית החדשה שומרת מידע לא רק על שטח מסוים (אורך ורוחב) אלא גם על ציר שלישי, והוא הגובה.

היום, חטיבת האיחסון של טושיבה, הודיעה על השקת ה-MK4007GAL, שהינו הכונן הקשיח הראשון בעולם בגודל "1.8 אשר מבוסס על טכנולוגיית ה-PMR. כונן זה, בנפח של 40 גיגה-בייט עושה שימוש בפלטה אחת בלבד, הודות לשימוש בטכנולוגיית ה-PMR המאפשרת לדחוס על פלטה זו לא פחות מ-133 גיגה-ביט של מידע על אינץ' מרובע אחד. הכונן משווק לשוק כבר עכשיו כאשר המכשיר הראשון אשר עושה בו שימוש הוא ה-Gigabeat F41, נגן ה-MP3 של החברה. בהמשך השנה יושק כונן קשיח בנפח כפול, 80 גיגה-בייט, אשר יעשה שימוש בשתי פלטות של 40 גיגה-בייט כל אחת.

בכוונת החברה לשתול את טכנולוגיית ה-PMR גם בסדרת כונני ה-Microdrive שלה (כוננים קשיחים בגודל של "0.85 כגודל כרטיס זכרון) ובכך לאפשר את הגדלת הנפח של פלטה בודדת ל-6-8 גיגה-בייט.