תודה להליום הנוזלי: השיאים החדשים של אינטל • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

תודה להליום הנוזלי: השיאים החדשים של אינטל

יצרנית השבבים קידמה את השקת מעבדי ה-Skylake-X וה-Kaby Lake-X שלה באירוע אשר הניב לנו כמה וכמה שיאי רשמיים חדשים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר במסגרת השקה של מוצרים המיועדים לשוק הביצועים העליון הוא הוכחה עבור הצרכנים שיש להם סיבה להתקיים בכלל – למרות שאין ספק כי יחס העלות/תועלת שלהם אינו הטוב ביותר שיש. זה בדיוק מה שניסתה (וגם הצליחה?) לעשות ב-Computex 2017 במסגרת השקת צמד הדורות החדשים שלה, באירוע גדול עם כמה מטובי הממהירים בעולם וחומרה חדשה ומתקדמת מכל הסוגים, כולל כמות בלתי נגמרת של בלוני חנקן נוזלי והליום נוזלי. התוצאות לפניכם: שמונה שיאים עולמיים המאושרים בידי הישות הבכירה בתחום זה, HWBot, ועוד 23 תוצאות שמהוות מקום ראשון בקטגוריה שלהן.

המהרה יציבה מרשימה של ה-Core i7-7740K החדש סייעה לו לשבור כמה וכמה שיאים ביישומים בהם ביצועים מירביים של ליבה בודדת הם החשובים והמשפיעים ביותר, כמו SuperPi, PiFast וגם כמה וכמה מדורות מבחן ה-3DMark שאמנם מתמקד בביצועים גראפיים, אך כולל גם ציון עבור ביצועי חישובים פיזיקליים של יחידת העיבוד הראשית – כל זה בוצע בסיוע של לוח אם מדגם ה-ROG Rampage IV Apex של אסוס וזכרונות מסוג Trident Z של חברת .

שיא חדש ב-Cinebench עבור עשר ליבות עיבוד

במקביל, המהרה של ה- i9-7900X החדש בן עשר הליבות סייעה לשבור שיא עולמי באחת מהגדרות מבחן הביצועים wPrime – לפחות עד שנזכה לראות את ה- i9-7960X וה- i9-7980XE בפעולה שלא היו זמינים באירוע הזה (כמו גם דגמי 12 הליבות וה-14 ליבות החדשים i9-7920X ו- i9-7940X).

השימוש במשחה פשוטה במקום בהלחמה תרמית לא ממש השפיע על מומחי ההמהרה שנוהגים לבצע הסרה של מיגון השבב בעת עבודתם – ועל כן השיאים הצטברו להם במהירות וללא בעיות מיוחדות

גם שיאים בתוצאות של המבחנים הנודעים והמוערכים Cinebench R11.5 ו-Cinebench R15 נשברו באירוע האוברקלוקינג המדובר – הן עבור ארבע ליבות עיבוד תודות ל- i7-7740K, הן עבור שש ליבות עם ה- i7-7800X והן עבור עשר ליבות עם ה- i9-7900X, תודות לתדר עבודה מרשים של מעל ל-5.75GHz שהושג עבור כל עשרת הליבות במעבד.

לקינוח, גולת הכותרת של כל האירוע הייתה שימוש באותו הליום נוזלי מדובר, בטמפרטורה נמוכה באופן קיצוני (-269 מעלות צלסיוס, ומעלות ספורות מעל לאפס המוחלט), על מנת להגיע לתדר עבודה מטורף של 7,577MHz אצל ה- i7-7740K הטרי – אשר מהווה שיא חדש במעבדי i7 מאז ומעולם, ושיפור בסדרת גודל של כ-250MHz לעומת התדר הקיצוני המירבי שהצליחו להגיע מעבדי ה- i7-7700K.

אלו הם נתונים שלא בהכרח רלוונטיים עבור הצרכן הביתי, מתקדם ככל שיהיה – אבל זו כנראה אחת הדרכים הטובות ביותר להוכיח כי לדגמים החדשים אכן קיים פוטנציאל חומרתי וטכנולוגי טוב יותר מכל דבר אחר שהביאה אל השוק בעבר, וזה הישג שלא כדאי לזלזל בו.

שיא חדש וסיבה למסיבה עבור אינטל

 

במקביל: ב-5GHz?

במסגרת ההצגה של אסוס עבור אחד מלוחות ה-X399 הראשונים בעולם, עבור דור מעבדי ה-Threadripper של ותושבת ה-TR4 שלהם, אשר עונה לשם Zenith Extreme וכולל בין היתר מסך מובנה – ניתן היה לראות בתצוגה של תדר הפעלה מסקרן בהחלט: 5.005GHz, שמהווה לכאורה רמז קטן ושקט ליכולות הפלטפורמה החדשה.

אין פה התחייבות לשום דבר, באופן טבעי, אך נראה כי אצל המתחרה הגדולה של מאמינים כי יוכלו להביא את מעבדי 16 הליבות שלהם לתדר עבודה גבוה בהחלט – ולנו נותר רק לנסות ולנחש האם מדובר בשאיפה להביא את כלל הליבות הפעילות לתדר עבודה שכזה במקביל, מה שיתבצע כמעט בוודאות רק באמצעות חנקן נוזלי או הליום נוזלי ולזמן קצר, או בשאיפה להביא שתיים או ארבע ליבות נבחרות לתדר זה באמצעות אוויר או מים סטנדרטיים קצת יותר.

רמז דק לעתיד שמעבר לפינה, או סתם מספר ללא משמעות ממשית?

כך או כך, אין ספק שגם כבר מתכוננת לשלב בו תצטרך להסביר ולהוכיח לנו למה אנחנו פשוט חייבים להשיג לעצמנו מעבד מרובה ליבות, למרות המחיר היקר.


תגיות

9 תגובות

 1. לא חבל על כל ההליום הזה ???הבנתי שהגז הזה נדיר ביותר!!! אשכרה עומד להיכחד…..

  1. זה יסוד, לא מולקלות או חומר אורגני, והוא חוזר לאטמוספירה כמו שהוא.
   אפשר להגיד שאולי יקר לעבד כמות של גז הליום טהור עם מינימום יסודות אחרים…

 2. עצוב, לקחת מעבד כל כך חזק לפרק אותו רק בשביל לקבל תוצאות טובות… אומר משהו על אינטל… וזה לא משהו טוב…
  רק AMD שווה השקעה.

 3. ציטוט של Michael Biniashvili

  רק AMD שווה השקעה.

  תיזהר, עוד ידבק בך שם של פאנבוי של AMD.  

  זא לא נורא אבל עלול לפגוע במשקל של התגובות להבא….

  1. מוצר שקונים אותו במחיר כל כך גבוה, מצדיק את החלפה בחומר טרמי אחר
   והורדה של עד 25 מעלות? לך זה נראה תקין ? תקרא את הכתבה, זה מצוין שם.

 4. המשפט שהכי דיבר אלי הוא: "אלו הם נתונים שלא בהכרח רלוונטיים עבור הצרכן הביתי, מתקדם ככל שיהיה"

  והמשפט שאני הכי לא מסכימה איתו הא: "אבל זו כנראה אחת הדרכים הטובות ביותר להוכיח כי לדגמים החדשים אכן קיים פוטנציאל חומרתי וטכנולוגי טוב יותר".
  זה שהמעבד הגיע לארץ המובטחת בכלל לא מובן מאליו שהוא יוכל לחיות בה לאחר מה שעבר.
  זה פשוט מאד, לא משנה באיזו צורה קיררו את המעבד…. אי אפשר להפר את חוקי הפיזיקה (עדדין לא), ברגע שהוא מתאמץ באופן כזה… הוא פשוט לא יחיה לאורך זמן! _ (לאורך זמן במקרה הנדיב, אבל ברוב המקרים הוא ימות הרבה יותר מהר.)

 5. ממש לא מתלהב ולא מחפה על הפתרון הטרמי העלוב שלהם
  למעבדי האקסטרים, משחה טרמית זולה ודבק בקצוות.
  כנראה שבדור האקסטרים הבא הם יחסכו עוד קצת
  ויוותרו על המשחה לטובת הדבקה ברוק…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close