דגמים ומחירים ראשונים עבור דגמי ה-GeForce RTX 3000 כבר כאן – בישראל ובעולם

מה המחיר המינימלי שתוכלו להשקיע בכדי ליהנות משיפורי הדור החדש והמרשים של מפתחת השבבים הירוקה? התשובות מתחילות להתגלות בהדרגה

ההכרזה החגיגית של NVIDIA על שלישיית כרטיסי מסך חדשים בארכיטקטורה ותהליך ייצור משודרגים ממשיכה להכות גלים בכל מיני פינות במרשתת גם לאחר כמה ימים, ורמת העניין הזו צפוי להתעצם אפילו יותר במהלך השבועיים הקרובים לקראת ההשקה הרשמית של הדגמים בחנויות ברחבי העולם, עם רשמים ותוצאות מבחני ביצועים בלתי תלויות שיעזרו לנו להבין האם ההבטחות מרחיקות הלכת עבור גיימינג ב-8K בקצב של מעל 60 פריימים בשנייה ועבור ביצועים גבוהים מה-GeForce RTX 2080 Ti בפחות ממחצית המחיר הן אכן אמיתיות ומדוייקות במלואן.

עד שיגיעו הביקורות והתוצאות הרשמיות מכל פינות הרשת, אנחנו עסוקים בלהתרשם מהדגמים ומהעיצובים של שותפות הייצור שיהיו אלו שישווקו לנו את ה-GeForce RTX 3090, ה-GeForce RTX 3080 וה-GeForce RTX 3070 הלכה למעשה – וזה כולל גם את המחירים כמובן, אשר יכריעו מה כל אחד מהמשדרגים המתלבטים יוכל להרשות לעצמו בסופו של דבר.

האם הדגם כפול המאווררים הצנוע הזה יהיה ה-Ampere הזול ביותר בישראל בזמן ההשקה הרשמית?

מרבית הרשתות וחנויות המחשבים בארץ טרם עדכנו דגמים או מחירים של דגמי ה-Ampere לקראת תאריך הזמינות הראשוני שנקבע ליום חמישי, ה-17 בספטמבר – אך יש כמה מספר חנויות שהצליחו להקדים את העדר ומספקות לנו נקודת השוואה טובה כבר עכשיו, עם דגמים מבית היצרניות PNY, GALAX וגם אסוס.

אז מה נקודת הפתיחה המיועד של הדור החדש בישראל? לפי המידע הזמין ברשת כרגע, נראה כי דגמיה של PNY האמריקאית יהיו קרובים מאוד אל הקצה התחתון – עם מחיר של 2,645 שקלים לדגם GeForce RTX 3070 בעל מערך קירור כפול מאווררים ומחיר של 2,665 שקלים לדגם RTX 3070 בעל קירור משולש מאסיבי יותר. דגמי GeForce RTX 3080 מבית PNY ומבית GALAX עתידים להתחיל במחיר נמוך מעט מ-4,000 שקלים חדשים, ואילו דגמי ה-GeForce RTX 3090 האימתניים יוצעו במחיר התחלתי של כ-8,000 שקלים לערך או מעט פחות – עבור המעטים שיצליחו וירצו להרשות את התענוג הזה לעצמם.

דגם ה-RTX 3070 הזול ביותר שפגשנו ברשת עד כה – בהפרש של כ-600 שקלים לעומת המחיר המינימלי בשוק הישראלי. הגיוני או מוגזם? אנחנו נעדיף להמתין מעט עם ההכרעות הנחרצות

מה לגבי המחירים מחוץ לארץ הקודש? רשתות גדולות כדוגמת אמאזון ו-Newegg טרם עדכנו את המלאים והמחירים שלהן לצערו, אך חנות החומרה הבריטית OCUK דווקא מחזיקה כבר במלאי נאה של דגמים ותמחורים מחברות כדוגמת Inno3D, EVGA, Zotac ו-Palit אשר מסייע לנו ליצור תמונת מצב טובה ומפורטת יותר.

דגמי RTX 3070 מתומחרים בין 450 פאונד בריטי (כ-2,040 שקלים בהמרה ישירה) ל-500 פאונד בריטי, כולל מסים מקומיים, כאשר הגרסה הנגישה ביותר היא מסדרת Gaming Pro של חברת Palit עם קירור משולש, ואילו דגמי ה-RTX 3080 יוצעו במחירים שבין 640 פאונד (כ-2,920 שקלים לערך) ל-850 פאונד, עם דגם Gaming Pro של Palit שמוביל את יחסי העלות-תועלת גם במקרה הזה, ודגמים של Zotac ו-Inno3D שנמצאים במרחק נגיעה עם עלות של 650 פאונד.

קירורים כפולי מאווררים יהיו בגדר טאבו עבור העוצמה ופליטת החום של ה-RTX 3090? זה בהחלט נראה כמו הכיוון שאליו נע השוק לפי הממצאים המוקדמים

בגזרת ה-RTX 3090 המחירים הנוכחיים נעים בין 1,400 פאונד בקצה התחתון, כמעט 6,400 שקלים, לבין 1,590 פאונד בקצה העליון – עם תיקון רב משתתפים בין Gigabyte, אסוס, MSI, Palit, Inno3D, Zotac ו-EVGA שמציעות כולן דגמים ב-1,400 פאונד, כולם ללא יוצא דופן מצויידים בקירור מאסיבי עם שלושה מאווררים מעליו.

האם כבר החלטתם מי יהיה הפייבוריט שלכם בדור ה-Ampere, וכמה תהיו מוכנים לשלם עליו? זה הזמן לדבר על כך בתגובות!