קירורי ה-H90 וה-H110 בביקורת - המלכים החדשים • HWzone
מחשבים

קירורי ה-H90 וה-H110 בביקורת – המלכים החדשים

הקדמה
 
חברת Corsair ידועה בתור חברה גדולה שחולשת על הרבה תחומים בשוק ה-PC.החברה נכנסה לתודעה של חובבי המחשבים לפני בערך עשור כיצרנית איכותית של זיכרונות RAM. כיום, החברה מציעה בנוסף לזיכרונות RAM גם ספקי כוח,מאווררים,מארזים,ציוד לגיימרים,זיכרונות פלאש,כונני SSD וכמובן גם קירורי מים במעגל סגור. אחד התחומים שבהם Corsair הפכה לשם דבר הוא תחום קירורי המים. כיום כאשר מעלים בפני חובב חומרה והמהרה את המילה "קירור מים" המוצר הראשון שעולה לו לראש הוא מסדרת קירורי ה-H (קיצור של Hydro) של חברת Corsair.
 
עד לא מזמן, מוצרי השוק הגבוה של Corsair בתחום קירורי המים היו מבוססים על הפתרונות של חברת Cool-IT. קירורי ה-H80,H80i,H100,H100i היו מבוססים על דגמים של חברת Cool-IT שעברו מקצה שיפורים מבית Corsair. לאחרונה, חברת Asetek , המתחרה הגדולה של Cool-IT, יצאה בדגמים חדשים של משאבות ורדיאטורים בגדלים "תפוחים" של 140 ו-280 מילימטרים בניגוד לגדלי ה-120 וה-240 הסטנדרטיים שהיו נהוגים בעבר. חברת Corsair מיהרה להגיב ושחררה לאוויר העולם את קירורי ה-H90 וה-H110. המעבר לרדיאטורים בגדלים של 140 ו-280 מילימטרים הוא מעבר מבורך מאוד שמגיע בזמן טוב מאוד. כיום, יותר ויותר לשוק המיינסטרים מגיעים עם תמיכה במאווררי 140 מילימטרים ומאווררי 140 מסוגלים לדחוף את אותה כמות אוויר שדוחפים מאווררי ה-120 בצורה שקטה יותר. בנוסף, רדיאטור בגודל 140 מילימטרים גדול בשטחו ובנפחו מרדיאטור בגודל 120 מילימטרים – מה שמגדיל את יכולות פיזור החום שלו.
 
 

 
הקירורים שיסוקרו היום
  • Corsair H90 : מים בעל רדיאטור בגודל 140 מילימטרים
  • Corsair H110 : מים בעל רדיאטור כפול המגיע בגודל 280 מילימטרים
 
קירור מים במעגל סגור – ככה זה עובד
 
קירורי ה-H80i וה-H100i עובדים בצורה זהה לקירורי המים הסגורים הקיימים בשוק.
הקירור מורכב מבלוק,משאבה,מיכל מים,רדיאטור ומאוורר.
הבלוק – הבלוק יושב על המעבד, עוברים דרכו מים והוא עשוי מנחושת בנקודת המגע. מטרתו היא להעביר את חום המעבד למים שנמצאים בתוכו.
המשאבה – המשאבה יושבת מעל הבלוק והיא אחראית לזרימת המים בקירור, כמו הלב בגוף האדם.
המיכלכשמו, תפקידו הוא להכיל מים שאינם בשימוש כרגע וממנו המשאבה שואבת מים. המיכל ממוקם על הרדיאטור.
הרדיאטור – ברדיאטור עוברים המים בכדי להתקרר. הרדיאטור עובד בצורה דומה לקירורי אוויר כשהמים החמים שבתוכו מחממים את סנפירי המתכת בזמן שמאוורר מקרר את אותם סנפירים והם בתורם מקררים את המים.
המאווררים- מזרימים אוויר אל תוך סנפירי הרדיאטור וגורמים לקירורם
 
לולאת העבודה של הקירור היא כדלקמן
מים קרירים נשאבים מהמיכל ומגיעים לבלוק – הבלוק מעביר את חום המעבד אל המים – המים החמים מגיעים אל הרדיאטור ומתקררים וחוזר חלילה
 


1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close