צעד קטן לצרכנים, צעד גדול לאינטל: מחשב ה-Lakefield הראשון • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

צעד קטן לצרכנים, צעד גדול לאינטל: מחשב ה-Lakefield הראשון

הופעת הבכורה לטכנולוגיית ה-Foveros המהפכנית של יצרנית השבבים תתקיים בגרסה חדשה של נייד ה- Book S

במשך שנים רבות הורגלנו לכך שבמעבדי x86 אנו מקבלים מספר ליבות עיבוד במבנה ומראה זהים לגמרי אשר מחלקות ביניהן את העבודה – אבל מי אמר שאי אפשר גם אחרת, בעצם? בימים בהם שבבים בארכיטקטורת ה- מנצלים כולם גישה היברידים עם שילובים בין ליבות עיבוד שונות בכדי לצמצם עוד ועוד את הפעם מהמתחרים בארכיטקטורה הוותיקה והמתחרה, רעיון זה מהווה את הבסיס עבור אחד המוצרים הכי מסקרנים שיצאו משעריה של בעשור האחרון: משפחת Lakefield.

סמסונג מכריזה בצורה רשמית על דגם ה-Galaxy Book S החדש שלה, שיהיה דומה מאוד לדגם ה-Galaxy Book S שכבר הגיע אל החנויות בחודשים הראשונים של השנה הנוכחית כשהוא מבוסס על שבב ה-Snapdragon 8cx הייחודי של קוואלקום שתומך במערכת חלונות 10 – רק שכעת המנוע שבפנים הוא אחד מהשבבים האולטרה-חסכוניים החדשים של אינטל, עם ארכיטקטורה היברידית שמיועדת לאפשר לו להשוות את צריכת ההספק המזערית של שבבי ה- המודרניים בפעולה ובעיקר במצבי המתנה.

עיבוד, קישוריות וזכרון דינאמי יחד באריזה זעירה – הרגע הגדול של Lakefield מתקרב

Lakefield הם שבבים המאמצים כמה טכנולוגיות חדשניות שונות שלא ראינו באף מוצר אחד של בעבר – כמה שכבות שונות המבוססות על תהליכי ייצור שונים שמחוברות וארוזות יחד בטכניקת Foveros תלת מימדית בתוך יחידה זעירה בעלת שטח פנים של 144 מילימטרים רבועים בלבד, עם שילוב בין ליבת Sunny Cove גדולה אחת (כמו אלו שבמעבדי Ice Lake), ארבע ליבות Tremont (הגלגול העדכני של ארכיטקטורת Atom) וליבה גראפית מובנית מודרנית מהדור ה-11 שיוצרו כולן יחד בליטוגרפיית 10 ננומטר חסכונית. מעטפת ההספק של המוצר מיועדת לעמוד על כ-7 וואט, בדומה ל-Snapdragon 8cx, עם שיפור ביצועים גדול ביחס למעבדי מהעבר אשר היוו את ההצעה המרכזית ברמות ההספק הזעירות הללו וצריכת הספק של כמה מילי-וואטים בודדים במצב של המתנה מקוונת.

טרם ידוע מה יהיה המחיר המומלץ של גרסה זו – אך אנחנו מקווים שלכל הפחות לא נראה זינוק מעל מחיר גבוה למדי של 1,000 דולר שכבר קיים עבור גרסת ה- לאותו הנייד

ה-Galaxy Book S החדש של סמסונג מציע מסך מגע בגודל 13.3 אינץ' עם רזולוציית 1,920×1,080 סטנדרטית משהו, מערכת 10 בגרסת Home או בגרסת Pro, זכרון LPDDR4X בנפח 8GB (המהירות עשויה להיות 4,266MHz, אך אין לכך אימות במפרט הרשמי של הענקית הקוריאנית), אחסון eUFS פנימי מהיר של 256GB או 512GB לצד אפשרות הרחבה בעד לטרה-בייט נוסף עם כרטיסי microSD, מצלמת רשת ברזולוציית מגה-פיקסל אחד, מערך של ארבעה רמקולים מבית חברת AKG עם תמיכה ב-Dolby Atmos, קישוריות Wi-Fi 802.11ax כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.0, קישוריות מובנית בדור הרביעי וסוללת 42 וואט-שעה מובנית – כל אלו בתוך מעטפת מתכתית קומפקטים באופן בלתי רגיל עם משקל של 950 גרם בלבד ועובי של בין 6.2 מילימטרים ל-11.8 מילימטרים בנקודה העבה ביותר.

ה- Book S יוצע בגוון אפור ובגוון מוזהב

מעל כל אלו ניצב שבב העיבוד הייחודי שבפנים, כאמור, אשר מקבל את השם Intel Core processor with Intel Hybrid Technology בשלב זה, ללא פירוט נוסף של התדרים אותם נקבל בפנים. אנחנו עדיין לא יודעים אילו חיי סוללה יוכל להציע הנייד והמעבד שבפנים (לשם השוואה, דגם ה-Snapdragon 8cx של ה-Galaxy Book S מתיימר לספק עד 25 שעות פעולה בהתבסס על פאנל תצוגה וקיבולת סוללה זהים) וגם לא מצאנו אפשרות לרכוש את הגרסה בשום מקום ברשת – אך עצם ההכרזה ללא ספק מקרבת אותנו צעד נוסף אל הרגע בו כישורי הייצור והפיתוח של יעמדו למבחן ישיר מול שנות הנסיון הרבות של ביצירת שבבי עיבוד יעילים וחסכוניים בצורה מדהימה.

גרסת ה-Snapdragon 8cx מציבה רף גבוה מאוד עם חיי סוללה ארוכים תוך שמירה על קישוריות סלולרית קבועה, כמו בסמארטפונים – האם תוכל להתקרב לאותן יכולות כבר בנסיון הראשון שלה?

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close