צורבי DVD - ההשוואה הגדולה • HWzone
מחשבים

צורבי DVD – ההשוואה הגדולה

סבב צורבי DVD 16x

צורב DVD הוא אבולוציה של מה שנקרא בפי העם "צורב", המסוגל, מעבר לצריבת וקריאת CD רגילים, גם לקרוא ולצרוב מדיות DVD.

אז מה בעצם אפשר לעשות עם צורבי DVD שאי אפשר לעשות עם צורבי CD ישנים?

  1. לצפות ולגבות סרטי DVD מקוריים (בסיוע תוכנות מתאימות).
  2. מדיית CD סטנדרטית מכילה 700 מגהבייט של מידע, בעוד מדיית DVD סטנדרטית מכילה 4,380 מגהבייט (או 4.38 גיגהבייט) של מידע (כ-6.5 פעמים כמות המידע שניתן לאחסן על CD סטנדרטי). שטח האחסון הגדול מאפשר לגבות מידע התופס נפח רב יחסית (כמו תמונות, שירים, קבצי דוא"ל גדולים וכדומה) על כמות דיסקים קטנה משמעותית.
  3. להדפיס על חזית המדיה שצרבתם בעזרת טכנולוגיות ה-LightScribe וה-LabelFlash, בשחור לבן (נכון להיום) בעזרת קרן הלייזר של הצורב. אומנם הטכנולוגיה בחיתוליה, והמדיות המתאימות לא זולות, אך הדבר ללא ספק יכול לעורר עניין לשימוש מקצועי ולחובבי האסתטיקה, ולהוות תחליף למדבקות המהוות פתרון זול ולא איכותי.

מדיות ה-DVD מתחלקות למספר סוגים, כאשר לכל סוג תכונות שונות ולא כל הצורבים תומכים בכל המדיות. להלן פירוט סוגי המדיות הפופולריים ביותר כיום:

  1. מדיות שכבה בודדת, המכילות 4.38 ג\'יגה של מידע "מחשבי" או 4.7 גיגהבייט של מידע "עשרוני" (לא ממש רלוונטי לצורך העניין, אבל כך אולי תבינו למה המחשב שלכם לא מרשה לכם לצרוב 4.7 ג\'יגה על המדיות כמו שכתוב על העטיפה). מדיות השכבה הבודדת הנפוצות מתחלקות למדיות מסוג +R ומדיות מסוג –R כאשר על ההבדלים בין הפורמטים ניתן לקרוא כאן. מדיות מסוג +RW ו –RW הניתנות לשכתוב, ומדיות DVD-RAM.
  2. מדיות שכבה כפולה, המכילות כמות מידע כפולה בשתי שכבות ונקראות DL (או Dual Layer) ונפוצות בפורמטים +R ו –R.
  3. מדיות DVD ROM. אלה הן המדיות שעליהן מוקלטים הסרטים המקוריים שאתם קונים או שוכרים בספריות ה-DVD. הן אינן צרובות אלא מיוצרות בטכנולוגיה אחרת של "לחיצה" (Pressing) והן בד"כ DL.

מדיות DVD מגיעות אף במהירויות שונות. המדיות הנפוצות כיום מסוג +\-R מגיעות במהירות של 16x. המדיות הנפוצות בארץ מסוג +/-RW מגיעות במהירות 4x, אם כי כבר ניתן למצוא בשוק מדיות שכאלו התומכות בכתיבה במהירות 8x. כמו כן, מדיות ה-DL היקרות מצויות בשלב זה בארצנו במהירויות של 2.4x לפורמט ה-R+ ו-4x לפורמט ה-R-. הסברים נוספים אודות השימוש במדיות ה-DVD ובצורבי ה-DVD ניתן לקרוא פה.

כדי להפעיל את הצורב ולצרוב את המדיות, משתמשים יצרני ה-DVD בקושחה (באנגלית Firmware) הנצרבת אל תוך הצורב ומכילה "שיטות" צריבה למדיות מסוגים שונים. הקושחה מתעדכנת מעת לעת על מנת לכלול תמיכה בסוגי מדיות חדשים או בכדי לשפר שיטות צריבה למדיות קיימות. מידע נוסף על עדכוני קושחה ניתן למצוא פה. אתר מצוין למציאת קושחות לכל הצורבים יש פה.

בביקורת זו לקחנו שישה צורבי DVD מחברות מובילות, והעמדנו אותם בסדרה ארוכה של בדיקות. רצינו לבדוק האם יש צורב מסוים שניתן להכתירו כטוב ביותר, או שאולי הטכנולוגיה נמצאת כיום בהתכנסות, ובציפייה לצורבי הדור הבא מסוג Blu Ray או HD-DVD לא ממש משנה איזה צורב תקנו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32העמוד הבא
תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close