הפסקל של NVIDIA מסרב למות: דגמים נוספים של כרטיסי מסך בדרך

עדכון: ה-GTX 1050 החדש הוצג רשמית, עם 3 ג׳יגה-בייט של זכרון גראפי כאמור, תדרי עבודה מוגדלים במעט וגם רוחב פס מוקטן אל בקר הזכרון וכמות מקוצצת של יחידות ROP לרסטריזציית התצוגה. האם המחיר יהיה 110 דולר כמו עבור הדגם המקורי, יותר, או פחות? בינתיים לא ממש ברור.

הכתבה המקורית: דגם ביניים חדש של ה-GeForce GTX 1050 וגם דגם בסיסי נוסף עבור ה-GTX 1060 זוכים לפירוט ברשת

דור ארכיטקטורת ה-Pascal של NVIDIA מלווה אותנו כבר מעל לשנתיים, ולמרות שאנחנו ממשיכים לפנטז בכל יום מחדש על בואו של דור חדש יעיל ומשתלם הרבה יותר לשוק הביתי, נראה כי בפועל המוצרים הקיימים שמוכרים לנו היטב לא ממש מתכננים להיעלם לשום מקום בעתיד הנראה לעין – וזה בא לידי ביטוי גם בדיווחים על תוכניות להשיק וריאציות נוספות של הכרטיסים הגראפיים הקיימים, בהתאם לתפוקה המודרנית ממפעלי הייצור והיכולת להפריד את הליבות המתקבלות לעוד ועוד סיווגי איכות שונים.

לצד חזרה רשמית של דגמי ה-GeForce השולחניים מסדרה 10 למלאים בחנויות שונות ברחבי העולם, הן באתר הרשמי של NVIDIA והן באחרות, במחירים שקרובים לאלו המומלצים ונמוכים יותר מכל מה שראינו בחצי השנה החולפת – אנו מקבלים דיווח על השקה אפשרית של דגם GeForce GTX 1050 עממי משופר קלות, שיציע כמות זהה של יחידות עיבוד פעילות לצד 3 ג׳יגה-בייט של זכרון GDDR5 גראפי, במקום 2 ג׳יגה-בייט בלבד כיום אשר הופכים עבודה ברזולוציות גבוהות למוגבלת ומאתגרת יחסית.

מחיר דגמי ה-Pascal סוף כל סוף מתחיל לחזור לרמות הגיוניות – וזה כנראה אומר שיעבור עוד זמן מה עד שנראה אותם נעלמים ומוחלפים בגלגול הבא

הכרטיס המדובר עשוי לשאת תג מחיר מומלץ זהה לזה של הגרסה המקורית, ולהציע ממשק מוקטן לזכרון של 96 ביט במקום 128 ביט במסגרת פגמים כאלו או אחרים בתהליך ייצור הליבות – מה שכנראה לא ממש יורגש בפעולה מעשית, בשל נפח הזכרון הזכרון שכנראה יתמלא במהירות לפני הנקודה בה רוחב הפס יחל להוות צוואר בקבוק.

GTX 1050 מעט יותר מודרני ורלוונטי נשמע כמו התפתחות ראויה, כל עוד אנחנו נמצאים בשלב ההמתנה הארוך מהרגיל של הדור העכשווי

דגם נוסף ומפתיע אף יותר אמור לספק ליבות GP104 עוצמתיות, שאותן ניתן למצוא כיום בכרטיסי ה-GTX 1070 וה-GTX 1080, בתוך כרטיסי GeForce GTX 1060 – עם פחות יחידות עיבוד פעילות כמובן, כך שיתאימו למעשה לרמת הביצועים המוצעת במוצרים אלו כיום, בהתבסס על ליבות GP106 ייעודיות. אנחנו לא נתנגד לכל שיטה שתאפשר לנו לראות מגוון רחב יותר (ומשתלם יותר) של דגמי ה-GTX 1060 בשוק, ועל כן נהיה מוכנים לקבל גם את הגרסאות החדשות בזרועות פרושות.

לא בטוח שהדגמים החדשים הללו אכן יהיו זמינים בכל רחבי העולם, אך אנחנו נקווה לכך