עשר ליבות, תושבת חדשה, מקסימום תדר: פרטים חדשים על מעבדי Comet Lake שולחניים • HWzone
מחשביםמעבדים

עשר ליבות, תושבת חדשה, מקסימום תדר: פרטים חדשים על מעבדי Comet Lake שולחניים

מצגת רשמית למראה מבית מספקת היכרות עם דור מעבדי ה- העשירי לעולם הנייח – לפני ההשקה

אחרי שקיבלנו הכרזה עבור מעבדי ה-Comet Lake-H הניידים המשוכללים, עם עד שמונה ליבות עיבוד פיזיות ו-16 ליבות עיבוד לוגיות שמותחות את ליטוגרפיית ה-14 ננומטר אל נקודת הקצה – נראה כי המטרה המרכזית הבאה של היא להביא בשורות טכנולוגיות חדשות לשוק המיינסטרים הביתי, בעזרתם של מעבדי משפחת -S.

לפי כמה שקפים שמצאו את דרכם לרשת יותר משלושה שבועות לפני ההכרזה המיועדת, ב-30 באפריל, נער הפוסטר של אינטל בדור החדש אכן יקבל את השם Core i9-10900K – עם עשר ליבות עיבוד פיזיות, 20 ליבות עיבוד לוגיות, מעטפת הספק של 125 וואט, תדר בסיס של 3.7GHz ותדרי טורבו מירביים של עד 5.2GHz לליבה יחידה ו-4.8GHz עבור כל הליבות יחד, שיוכלו להגיע גם ל-5.3GHz ול-4.9GHz בהתאמה תחת הגדרות TVB (ר"ת Thermal Velocity Boost), בדומה למה ששמענו עליו ב-Core i9-10980HK ודומיו.

יותר ליבות מבעבר בכל אחת מקטגוריות המעבדים – אך בינתיים טרם ידוע לנו האם המצב החדש יגרור גם עליות במחירים המומלצים
מקור התמונות: videocardz.com

ה- i7-10700K מיועד להציע למשתמשים שמונה ליבות פיזיות ו-16 ליבות לוגיות, בתדר בסיס של 3.8GHz, תדר טורבו מירבי לליבה יחידה נבחרת מהמערך של 5.2GHz ותדר 4.7GHz בעת העמסה של כל הליבות במקביל – תחת אותה מעטפת הספק רשמית של 125 וואט, וללא תמיכה בטכנולוגיית ה-TVB שסוחטת תדרי פעולה גבוהים עוד יותר כאשר יש פוטנציאל ואוורור ראוי לשם כך.

ברשת כבר ניתן למצוא מבחני ראשונים עבור הדגמים שבדרך – זאת למרות שהחשיפה מתוכננת כעת רק לסוף החודש הנוכחי ואילו המכירות והביקורות עצמן לסוף חודש מאי, לכאורה

הבשורה בדור ה-Comet Lake השולחני תגיע לא רק בהגדלת מספר יחידות העיבוד בקצה הגבוה, אלא גם ביצירת ברירת מחדל נאה חדשה בקצה התחתון: בדור הזה צפוי כי כל מעבדי ה-Core i3 יוצעו עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות ושמונה ליבות עיבוד לוגיות סוף כל סוף, באופן שיאפשר את ההפרדה הברורה לעומת זולים עוד יותר ממשפחות ה-Pentium וה-Celeron – וכמו כן נראה יישור קו במעבדי ה- i5 שיגיעו כולם עם שש ליבות עיבוד פיזיות ו-12 ליבות לוגיות, תחת מעטפת הספק של 65 וואט או 125 וואט.

תמונת טיזר באינסטגרם של הממהיר המפורסם Der8auer מעידה על כך שהשם הרשמי הסופי של התושבת הפיזית שתלווה את הדור החדש יהיה – תחליף ל-LGA1155 שליוותה אותנו במשך פרק זמן מפתיע משהו

עם סדר חדש ביכולות ובמספרי הליבות תגיע גם…תושבת חדשה שתחייב את כלל הצרכנים לשדרג. עדויות מוקדמות מצביעות על כך שהתושבת המעודכנת תשא את השם LGA1159, אם כי דיווחים קודמים דיברו גם על השם LGA1200. כך או כך, יהיה מדובר כאן במערך חדש של לוחות אם תחת שמות הדגם Z490 בשוק הגבוה, H470 ברמת הביניים ו-B460 בלוחות אם תקציביים, ללא תאימות לאחור ל-Z390 או כל לוח אחר עבור מעבדי שמוצע בחנויות כרגע.

הפרטים החדשים בהחלט מציירים תמונה אופטימית של התקדמות והשתדרגות בהיצע מכיוונה של אינטל – אך קשה להתעלם מהעובדה שמעבדי ה-Comet Lake-S הללו אינם מיועדים לתחרות ישירה אך ורק מול מעבדי ה-Ryzen 3000 של (משימה מאתגרת מאוד בפני עצמה), אלא עשויים להישאר איתנו גם לתחרות מול דור ה-Ryzen 4000 השולחני העתידי עם ליבות ה- 3. מה דעתכם על הדגמים שבדרך? בואו לדבר על זה עם כולם בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close