עושים לכם סדר: הפרטים השלמים על כל לוחות Z490 של אסוס • HWzone
מחשביםמעבדים

עושים לכם סדר: הפרטים השלמים על כל לוחות Z490 של אסוס

הכירו את לוחות האם החדשים מבית הענקית הטאיוואנית לערכת השבבים Z490 ולתושבת LGA1200 החדשה של –  זמינים בחנויות החל ממחר!

מחר (רביעי, ה-20 במאי) צפוי להיות יום שכולו עם השקה של פלטפורמה חדשה למעבדים שולחניים יחד עם לוחות אם מכלל היצרניות בתחום. אנו עושים עבורכם סדר – כעת עם לוחות האם השונים של עבור בערכת השבבים .

Z490 היא ערכת השבבים המתקדמת ביותר בתושבת החדשה של , והיא מאפשרת אוברקלוקינג. כמו כן, לוחות האם בתושבת זאת מוכנים לתקן PCI-Express בדור 4.0 כאשר מעבדי העתיד יגיעו עם תמיכה בכך. יחד עם מעבדי הדור העשירי של הם מאפשרים בתקן 3.0, כמובן.

הכנו טבלא שכוללת תכונות כלליות לדגמי לוחות האם השונים:

ליין לוחות האם החדש מתחיל מ-150 דולר ומגיע עד לגבהים של 750 דולר לפני מיסים לטופ שבטופ.

הטופ שבטופ הוא ה-ROG Maximus XII Extreme, מפלצתי ששוקל לבדו כמו מחשב משרדי ממוצע הודות לשילדת האלומיניום המוצק. בספינת דגל כמו בספינת דגל, נעשה שימוש בחומרה מתקדמת במיוחד לכל איזור שרק אפשר. הפנאטים שבניכם בודאי ישקלו אפשרות לא שגרתית שכזאת. במעל ל-4,000 שקלים מחיר השקה בישראל, לוח האם הזה מקביל לסופר מכונית. לפחות נחמד שאפשר בעיקר לראות בתמונות.

ה- Maximus XII Hero הוא למעשה האקסטרים החדש, לפחות חומרתית. מדובר בלוח האם מפלצתי לאוברקלוקינג בתג מחיר של כ-2,000 שקלים. חצי מאחיו הגדול, אבל גדוש בתכונות וממשקים כמעט כמוהו. לוגית, ה-Hero יהיה נקודת הביצועים הגבוהה ביותר שמשתמשי הקצה העליון ירצו לטפס אליה.

אל משבצת לוח האוברקלוקינג הקונבנציונלי נכנס ה-ROG Strix Z490-E , שעלותו כ-1,500 שקלים. הוא חותך מעט מהכפתורים על הלוח ובקרת המעבד החיצונית, אך משאיר את רוב החומרה הפיזית לביצוע מתקדם כאוות נפשי המשתמשים. חוץ מזה, הוא נראה בכלל לא רע.

אל המשבצת שמתחת ל-1,000 שקלים נכנס ה-Z490 מסדרת TUF . גם כאן לעומת דור Z390 נעשה מקצה שיפורים בכל תחומי לוח האם לרבות מערכות קירור, אוברקלוקינג ויציאות אחוריות. זו תהיה הנקודה המומלצת לאלו שמעוניינים באוברקלוקינג למעבדי i5 ו- i7 בעיקר.

אחרון חביב שנרצה לציין, ואחת מהאפשרויות הזולות שיהיו זמינות מבין לוחות Z490 הוא ה-Prime Z490M-Plus, לוח אם בתקן MATX אשר גם הוא מקבל שדרוג מערכת חשמלית לעומת הדור הקודם על מנת להתמודד עם צריכת החשמל הפוטנציאלית המוגדלת. גם לוח אם זה ראוי להמהרה של מספר בתושבת החדשה. סולידי למדי.

כמות התכונות לכל לוח אם בסדרה הזאת אדירה, ואנו נמליץ לבקר באתר אסוס למפרטים הטכניים המלאים. היום צפויים להיות זמינים על המדפים כבר מחר כאשר הזמנה מוקדמת נפתחה עוד לפני כמה ימים.

תגיות
Back to top button
Close
Close