נקודת פתיחה טובה: מבחן ה-3DMark מציב את Intel Arc A730M מעל ל-GeForce RTX 3070

רסיסי פרטים נוספים אודות הכרטיסים הגראפיים הניידים של אינטל ממשיכים להגיע אלינו – ומפיחים אופטימיות בכל הנוגע לרמות הביצועים אותן נוכל לקבל מהמחשבים שיעשו בהם שימוש

לפני ימים בודדים סיפרנו לכם על נייד הגיימינג הסיני של חברת בשם Machenike אשר מיועד להיות הראשון בעולם להגיע לכדי השקה אמיתית עם כרטיס גראפי ממשפחת Arc Alchemist של אינטל, וייחלנו לכך שהוא יסייע לנו להבין טוב יותר את יכולות המיזם המסקרן הזה באופן בלתי תלוי.

נראה כי זה אכן מה שקורה, כאשר כבר ביום הזמינות הראשון של המכשיר החדש מגיע אל הרשת תיעוד של אחד מהרוכשים המוקדמים – עם תוצאה מפתיעה לחיוב במבחן ה-3DMark Time Spy הפופולרי עבור השילוב שבין מעבד Core i7-12700H לכרטיס Arc A730M מהדרג השני בטיבו מערך הנייד של אינטל.

על פי התיעוד שעלה לראשונה ברשת החברתית הסינית Weibo, נייד ה-Machenike הטרי משיג ציון גראפיקה של מעל ל-10,100 נקודות – שמציב אותו מעל למרבית המחשבים הניידים בשוק עם כרטיסי מסך מדגם GeForce RTX 3070 (בתצורתו הניידת) של NVIDIA, מעל לדגמים עם כרטיסי ה-Radeon RX 6800S הניידים של AMD ואפילו מעל לחלק מהדגמים שמצויידים ב-GeForce RTX 3070 Ti המחוזק.

תוצאה זו קיבלה אימות בתוך זמן קצר מאוד גם באחת מתמונות יחסי הציבור הרשמיות של היצרנית (לצד ציון גראפיקה מרשים מעט פחות במבחן ה-3DMark Fire Strike הוותיק יותר – נמוך במעט מאלו הנפוצים עבור ה-RTX 3070 הנייד או ה-Radeon RX 6800S), כך שיש סיבה להאמין כי לא מדור במניפולציה מכוונת או במקריות כלשהי – וזה מביא אותנו לתהות אודות הפוטנציאל של כרטיסי ה-Arc A770M המתקדמים אף יותר, עם תוספת של 33 אחוזים למספר יחידות העיבוד ולזכרון הגראפי הייעודי ביחס ל-Arc A730M שנבחן במקרה זה, לקרוא תיגר על דגמי ה-GeForce RTX 3080 Ti הניידים בפסגת טבלאות הביצועים של השוק הנייד כולו.

ראוי לציין כי תוצאות במבחני ביצועים סינטטיים הן אפקטיביות בכדי להבין את הפוטנציאל שיש לפיסת חומרה מסויימת, אך לא תמיד יהיו מתורגמות באופן ישיר לביצועים של אותו מוצר בעולם האמיתי – ובמקרה הזה של ה-Arc A730M לביצועים דומים או זהים לאלו של ה-RTX 3070 הנייד במשחקים, משום שהרבה תלוי גם בתאימות עבור תקני עיבוד גראפי, מנועי משחק וגם מנהלי התקן איכותיים.

הרקורד של אינטל עד כה בתמיכה במוצריה באמצעות מנהלי התקן טובים שמתעדכנים בתכיפות רחוק מלהיות מושלם, בלשון המועטה, אך אלו דברים שניתן לעבוד עליהם ולשפר אותם באופן מהיר כאשר יש נכונות לכך (AMD המחישה לנו זאת בהצלחה בעצמה בשנים האחרונות) – על כן כאשר לחומרה עצמה יש את הפוטנציאל מדובר כבר ביותר מחצי הדרך אל ההצלחה, לטעמנו.

חושבים שאינטל תצליח לאתגר את מוצרי הדגל של NVIDIA ו-AMD בשוק הנייד כבר בנסיון הממשי הראשון שלה, או שזו תחזית יומרנית מעט יותר מדי עבור התחרות בתחום? בואו לשתף אותנו בהערכותיכם בתגובות.