נינטנדו: הביקוש ל-Wii גדול מדי • HWzone
מחשבים

נינטנדו: הביקוש ל-Wii גדול מדי

חברת נינטנדו הודיעה השבוע שהיא מתקשה לספק את הביקוש האדיר לקונסולת ה-Wii שלה, שלפי הדיווחים נחטפת מהמדפים בחנויות בכל רחבי העולם ברגע שהמלאי מתחדש. עם זאת, מנהל מחלקת השיווק בסניף האירופאי של החברה, לורן פישר, מבטיח שהחברה עובדת קשה על הגברת והאצת תהליך ייצור ושיווק הקונסולות.

"אנחנו עדיין מתקשים לספק את מספר הקונסולות הדרוש בשביל להשתוות לביקוש" אמר פישר, והוסיף כי "אנחנו מתכננים להאיץ את הספק קו הייצור, אבל זה לא משהו שניתן לעשות ברגע. אנחנו שולחים לחנויות קונסולות חדשות בכל שבוע וכולנו בנינטנדו עובדים קשה כדי לוודא שהפגיעה בצרכן היא מינימלית בלבד."

נתוני המכירות והמחקר אשר מתפרסמים בחודשים שחלפו מאז ההשקה רק מחזקים את העובדה ש-Wii נמכרת כמו "לחמניות חמות". לפני מספר שבועות פרסם בנק ההשקעות מריל לינץ' הערכה לפיה עד שנת 2011 קונסולת ה-Wii תהיה בכשליש מבתי האב ביפן ובארצות הברית, בנפרד. לפי מחקר שפרסמה חברת המחקר IDC בתחילת החודש, Wii תשלוט בשוק הקונסולות בשנתיים הקרובות ותמכור יותר יחידות מאשר Xbox 360 ו-PlayStation 3.

על פי נתוני המכירות של NPD לחודש ינואר נמכרו בארצות הברית 436 אלף קונסולות Wii לעומת 294 אלף קונסולות Xbox 360 ו-244 אלף קונסולות PS3. ביפן, השליטה של Wii אף גדולה יותר, כאשר לפי נתוני המכירות של Enterbrain לאותו החודש, ביפן, נמכרו כ-408 קונסולות Wii לעומת 150 קונסולות PS3 ו-42 אלף קונסולות Xbox 360. גם בחודש פברואר תמונת המצב לא משתנה כאשר Wii שולטת בשוק ביד רמה עם 335 אלף יחידות בארצות הברית, בהשוואה ל-228 אלף של Xbox 360 ו-127 אלף של PS3. לכל המספרים האלה מתווסף הציטוט הזה של רג'י פילס-איים, נשיא ומנהל התפעול הראשי של הסניף האמריקאי של נינטנדו, שאומר כי "בקצב המכירות הנוכחי השאלה היא לא האם מספר הקונסולות הכללי של Wii שנמכרות בעולם יעבור את זה של ה-Xbox 360, אלא מתי. זה רק עניין של זמן".

הכתבה המקורית פורסמה באתר המשחקים הישראלי Vgames

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close