נטפליקס ישראל במצוד אחר שירותי VPN • HWzone
מחשביםצרכנות

נטפליקס ישראל במצוד אחר שירותי VPN

נטפליקס לא טומנת ראשה: החברה מתחילה לחסום שירותי למיניהם להתגברות על מגבלות גיאוגרפיות, ומחזירה את המשתמשים לספריית התכנים המקורית שזמינה לכולם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני פחות מחודש השיקה נטפליקס את הגרסה שלה בישראל. מן הסתם, היו גלים, היו קופצים, אבל יותר מכל היו תהיות על אפשרותה להוות גרסה מלאה למה שזמין בחו"ל, ובעיקר כאלטרנטיבה למוצע בארץ ולשירותים מקוונים פחות חוקיים שמתבססים על קודי.

בעוד שאר חבלי הלידה הולכים ונעלמים, עובדה אחת נשארת מוגמרת, בינתיים: ספרית התכנים בארץ קטנה בהרבה מבכל מקום אחר בו זמינה נטפליקס. מטעמי זכויות יוצרים כאלו או אחרים, הספריה הישראלית מציעה כ-581 סדרות וסרטים, זאת מתוך 5,750 סוגי תכנים הזמינים בארה"ב.

זהו מתכון לא רע להפיכת השירות ללא רלוונטי לצרכן המקומי, בשלב זה לפחות, אך כמובן שהמוח הישראלי לא נח לרגע ומוצא לעצמו את הקומבינות הנכונות: במקרה שלנו, שירותי , בין אם חינמיים או בתוספת תשלום, אותם הכריזה נטפליקס השבוע שתתחיל לחסום מהשירות שלה בכדי שהצופה הישראלי יצפה במספר התכנים החוקי.

net4

מסתבר שהגרסה הישראלית חוסמת את ספרית התכנים על פי כתובת ה-IP הישראלית, על כן שירותי ה- "מרמים" את התוכנה (ושירותים אחרים באופן כללי) וגורמים לה לחשוב שמדובר בגולש מאזור גיאוגרפי אחר, מאמריקה לדוגמה, ובכך מאפשרת להציג לו את כל התכנים הזמינים.

נטפליקס – עוד יש תקווה

החברה הדגישה את הדרך בה היא מכבדת את זכויות היוצרים והרשיונות הניתנים לה, ועל כן כבר התחילה לחסום שירותי כאלו אחרים מבלי להזכיר כל שם. סביר להניח שבעוד כמה שבועות טובי שירותי ה- לא ישפיעו כלל על נטפליקס. עם זאת, בדומה למלחמה בשאר השירותים הלא חוקיים, הגיוני שהצופים הישראלים ימשיכו למצוא דרכים להמשיך ולרמות את התוכנה, אולי אף דרכים מעבר לגבולותיה של החברה.

עם זאת, גם עבור הצופה החוקי יש תקווה, אם כי זו מעט יותר רחוקה. סגן נשיא נטפליקס כתב בבלוג שלו שישראל תגיע בסופו של דבר למספר התכנים המלא ותיישר קו עם שאר המדינות, אם כי ישנה עוד דרך ארוכה עד שיתאפשר לחברה לעשות כן.

netflix

עד אז, תמשיך החברה לחסום כל פעילות שלא לרוחה, ושוב נמצא את עצמנו בסרט המוכר בו המשתמשים נלחמים חזק בשביל לקבל יותר ממי שרוצה לתת פחות, או בכלל לא.


Back to top button
Close
Close