adplus-dvertising

נגד הזרם של AMD: הכירו את דגמי כרטיסי המסך העתידיים של Sapphire

החברה הטאיוואנית מצטרפת אל אסוס והופכת לאחד מהבודדות שמתכננות להציע לנו כרטיסי Radeon RX 6800 ו-Radeon RX 6800 XT שמבוססים על עיצוב ייחודי ובלעדי במקום זה שהגתה AMD עצמה

ההשקה הרשמית של דור כרטיסי המסך החדש מבית AMD מתקרבת והתקווה העיקרית שלנו בשלב זה היא לא לביצועים אשר יעמדו בקצב של הדגמים המתחרים מ-NVIDIA (רובם המוחלט של הדיווחים והנתונים הזמינים מעידים כי זו אכן תקווה שמתגשמת), אלא לזמינות בהיקף שתאפשר לכמה שיותר מאיתנו ליהנות מהמוצרים הללו הלכה למעשה, מבלי שגורמים שונים בעלי אינטרס כלכלי יעלימו את כל המלאי בתוך דקות ספורות.

אחד מהסימנים המעודדים עבור זמינות מגוונת ומשופרת יותר מבחינתנו הוא תוכניות להשקה של דגמים ייעודיים ובלעדיים על ידי שותפות השיווק של AMD, במקום דגמים שמתבססים באופן מלא על המבנה והתכנון של החברה בתוספת שינוי חזותי קל בלבד – וכעת אל המאמצים של אסוס בנושא שנחשפו מיד עם ההכרזה מצטרפות גם תוכניות של חברת Sapphire, עם דגמי Nitro ו-Pulse מסקרנים משלה עבור ה-Radeon RX 6800 וה-Radeon RX 6800 XT.

שתי סדרות מוצרים בדרך במסגרת גל ההשקות הראשון שיחל בעוד מספר ימים – וכל הדגמים בהן יהיו עבים ומאסיביים משמעותית בהשוואה לעיצובי ברירת המחדל

דגם ה-Nitro Plus Special Edition מסתמן בתור היצירה המובילה של Sapphire עבור ה-RX 6800 XT, עם מערך קירור מאסיבי שתופס כמעט שלושה חריצים במארז וכולל שלושה מאווררים, פלטת קירור אחורית עם הארת RGB מובנית בה ומעטפת פלסטיק שקופה למחצה ומוארת בחלק הקדמי, בתוספת 2 מחברי 8PIN סטנדרטיים והמלצה של החברה לעשות שימוש בספקי כח עם 850 וואט במסילות ה-12 וולט (!) לפחות.

אלו שקצת פחות מתלהבים מהארה צבעונית בוהקת בכל מקום יוכלו לבחון את דגם ה-Nitro Plus הסטנדרטי של ה-RX 6800 XT וה-RX 6800, עם אותה פלטה אחורית ואותו גוף קירור משולש מאווררים אך עם כיסוי פלסטיק בצבעי שחור וכסף פשוטים יותר. לצערנו נתוני התדרים עבור הליבה ועבור הזכרונות של הכרטיסים העתידיים הללו עדיין לא נחשפו, ועל כן בשלב זה לא נוכל לדעת בוודאות האם מהדורת ה-Special Edition תציע גם ביצועים טובים יותר מהקופסה ביחד למהדורה הרגילה, או שההבדלים בין הגרסאות יסתכמו רק במראה החיצוני.

דגם ה-RX 6800 XT Nitro Plus Special Edition בהחלט נראה לא רגיל – נקווה שגם התדרים בהם יפעל יצליחו להלהיב

גרסאות ה-Pulse של Sapphire עבור ה-RX 6800 XT ועבור ה-RX 6800 יהיו גם הן עם מראה זהה, בדומה לגרסאות ה-Nitro Plus של הכרטיסים, וככל הנראה ישאו תג מחיר צנוע יותר – מבלי לוותר על פלטה אחורית עם איזור פתוח לשיפור האוורור וגוף קירור מאסיבי עם שלושה מאווררים שתופס 2.7 חריצים סטנדרטיים על גבי לוח האם ובתוך המארז.

דגמי ה-Pulse ודגמי ה-Nitro Plus הסטנדרטיים (כלומר, פרט ל-Nitro Plus SE) לא יכילו מחבר USB Type-C אותו הוסיפה AMD אל העיצובים שלה לטובת שימוש אפקטיבי יותר ביחד עם משקפי מציאות מדומה

אנחנו מקווים שכל היצרניות אשר משתפות פעולה עם AMD בתחום העיבוד הגראפי מפתחות וישיקו בסופו של דגמים בעיצוב ייחודי משלהן (כולל עבור ה-Radeon RX 6900 XT שעיצובים מותאמים עבורו נמצאים תחת סימן שאלה כללי בשלב זה), וכמו כן לא נתנגד לראות עוד שחקניות מנסות את מזלן עם ליבות ה-RDNA2 החדשות אשר מיועדות לאותת לעולם כי התחרות על כס הביצועים ממש לא אבודה. נמשיך לעקוב ולעדכן עם עוד התפתחויות בתחום בזמן הקרוב!

ל-Sapphire יהיו כמובן גם גרסאות רפרנס עם שינויים מינימליים עד בלתי קיימים ביחס למה שחשפה AMD, אך באופן טבעי אנחנו מתעניינים קצת יותר בשיפורים והטיובים שעשרות שנות נסיון בתחום יכולות לספק לנו לעומת בסיס זה
  1. rotrbgdan

    כל כרטיס מסך של Sapphire רק צרות היו לי
    הצבעים ,פיקסלים לא טובים
    שילמדו מאסוס או גיגבייט

    24/11/2020 בשעה 18:26