התוכנית הגדולה של AMD: גל השקות חדשות בתוך שלושה חודשים • HWzone
מחשביםמעבדים

התוכנית הגדולה של AMD: גל השקות חדשות בתוך שלושה חודשים

התוכניות הגרנדיוזיות של כוללות השקות רבות ברבעון השלישי של השנה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תערוכת Computex המאסיבי לשנת 2019 מתקרבת במהירות ובמרכזה הנאום המרכזי המסקרן של מנכ"לית , שאמור לערוך היכרות עם הטכנולוגיות המבטיחות והמתקדמות ביותר של מפתחת השבבים.

כעת נראה כי יש לנו מושג לא רע בכלל למה כדאי לצפות במהלך החודשים הקרובים – הן תודות למפת דרכים מחודשת של החברה עצמה והן בשל כמה וכמה הדלפות עסיסיות אחרות.

מפתחת השבבים האדומה מוכנה לתקוף בכל החזיתות שלה

AMD עצמה דאגה לאשרר את הנבואות המרכזיות ואת ההצהרות מהעבר – עם שקף שמצהיר על הרבעון השלישי של שנת 2016 (בין חודש יולי לסוף חודש ספטמבר) בתור העיתוי להשקה משולשת הן של דגמי 3000 לשוק הביתי הנייח, הן של כרטיסים גראפיים ראשונים בארכיטקטורת Navi חדשה והן של דגמי אימתניים מהדור השני עם עד 64 ליבות פיזיות לשרתים, כולם בהתבסס על אלמנטים בתהליך ייצור חדשני של 7 ננומטר.

חלון זמנים מצומצם להשקה אשר מתקרב במהירות – ועשוי לשנות את יחסי הכוחות בשוק

דגמי ה-Rome לעולם השרתים עתידים ליצור לחץ גדול במיוחד על אינטל ולאפשר ל- לחזור אל נתח שוק באחוז דו-ספרתי בשוק לראשונה מזה שנים רבות, ואילו דגמי ה-Matisse לשוק הביתי מבטיחים לנו , יעילות ומאפיינים פורצי דרך – עם הדגש על שימוש ראשון מסוגו בליטוגרפיית 7 ננומטר ובארכיטקטורה ייחודית המשלבת אותה עם שבבי על אותו מצע סיליקון והשימוש המסחרי בעורקי 4.0 מהירים יותר.

הגישה החדשה של תאפשר לה לשלב מספר שונה של שבבים ויכולות באותה תושבת פיזית מוכרת

AMD מאמינה מאוד בהיצע הצפוי שלה במסגרת סדרת Ryzen השלישית – עד כדי כך שהיא מחליטה לדחות את ההשקה של משפחת מעבדי ה-Threadripper מהדור השלישי ולמעשה מעלימה אותה ממפת הדרכים באופן מלא, זאת ככל הנראה משום שאנחנו נזכה לראות עד 16 ליבות עיבוד פיזיות כבר במעבדי המיינסטרים של החברה, שכבר נצפו לכאורה במאגרי הנתונים של מספר מבחני ברחבי הרשת.

אין לנו שום הבטחה לכך שמעבדי 16 ליבות אכן יגיעו לשוק הביתי כבר בגל הראשון – אך היכולת לכך בהחלט קיימת, ודחיית ההשקה של דור חדש מחזקת את הפוטנציאל לכך שזה יקרה

ייתכן מאוד כי ההשקה הראשונית מ- בשוק הביתי תתמקד במעבדים עם עד שמונה ליבות עיבוד בלבד, כפי שהיה עד היום בשני הדורות הקודמים – אך אי אפשר להכחיש כי למפתחת קיימת היכולת הטכנולוגית לעשות עוד יותר במסגרת הפלטפורמה והתושבת, ובכך לחטוף מאינטל את היתרונות הטכנולוגיים האחרונים שנותרו לה לפני שזו תספיק להביא אל השוק את קפיצת המדרגה הגדולה הבאה שלה.

גם דוגמיות הנדסה של מעבדי 12 ליבות צצו להם ברשת

לקינוח, בתחום כרטיסי המסך אנו מקבלים הערכות זהירות על הצגה של צמד דגמים חדשים בשוק הביניים כבר בסוף החודש, עם מטרה להילחם כמו ה-GeForce RTX 2070 וה-GeForce RTX 2060 של – מה שיהווה בשורות מעניינות בהחלט לאחר תקופה לא קצרה שבה התחרות העיקרית של המחנה הירוק הייתה אל מול עצמו. עם זאת, רסיסי פרטים רבים המתקבלים עדיין חסרים או אף מנוגדים זה לזה, ועל כן מוטב להתייחס אל המידע בספקנות קלה.

אנחנו משתוקקים לכרטיסי מסך חדשים לגמרי של , אך עדיין לא יודעים מה בדיוק נקבל אחרי תקופת המתנה לא קצרה כלל

צפו לעדכונים משמעותיים נוספים בקרוב!

בתוספת לאירוע הפתיחה של Computex חברת מתכננת אירוע תקשורתי בתחום הגיימינג באמצע חודש יוני ולקראת תערוכת הגדולה – שבו נוכל לקבל עוד תשובות שיהיו חסרות לנו


תגיות
Back to top button
Close
Close