מסכי מחשב ברזולוציית Ultra HD ובקצב תצוגה מהיר במיוחד - רק בשנה הבאה • HWzone
מחשביםמסכים

מסכי מחשב ברזולוציית Ultra HD ובקצב תצוגה מהיר במיוחד – רק בשנה הבאה

מוצרי הדגל של ואסוס בעולם המסכים השולחניים יתעכבו בהגעתם

באמצע השנה, במסגרת תערוכת Computex, קיבלנו היכרות עם צמד אמצעי תצוגה מתקדמים ומבטיחים עד מאוד: ה-Predator X27 של אייסר וה-ROG Swift PG27UQ של אסוס, שהבטיחו להיות הראשונים בשוק לספק רזולוציית 4K עם תמיכה בקצבי רענון גבוהים של עד 144 הרץ (או 144 פריימים בשנייה) וגם תמיכה בתצוגת HDR ובטכנולוגיית ה-G-Sync של .

ההשקה של מוצרים אלה הייתה אמורה להגיע חודשים ספורים אחרי מועד החשיפה המקורי, אך נראה שזה לא ממש יקרה – שתי החברות אישרו כי המסכים שלהן יושקו מעשית רק בתחילת השנה הבאה לצערנו, וזה גורם לנו להאמין שהגורם לעיכוב מגיע מיצרנית פאנל התצוגה, AU Optronics.

ה-Predator X27 היה אחת מנקודות השיא של חברת כולה ב-Computex 2017

הפאנלים של צמד היחידות מיועדים להתבסס על טכנולוגיית ה-AH-VA ולהתפאר בהארת לד אחורית עם 384 נקודות שליטה שונות ברחבי שטח הפנים של המוצר, מה שיאפשר לקבל את הבהירות ויחסי הניגודיות המוגדלים אשר יאפשרו הצגת תכנים בתקן – אם כי נראה כי כל הטכנולוגיה הזו יחד במקום אחד היא לא משהו שפשוט לייצר באופן המוני, ועל כן נדרש פרק זמן נוסף לטיוב היכולות והתפוקה.

פרט לעיצוב החיצוני, נראה כי המסכים של ואייסר זהים לחלוטין ביכולותיהם – לטוב ולרע

הדחייה תאכזב כל מי שקיווה לחוות גיימינג באיכות הגבוהה ביותר שניתן להעלות על הדעת בזמן הקרוב, אך כנראה שיש לה גם יתרונות יחסיים – משום שהיא תיתן לעולם העיבוד הזדמנות "להיערך" לבואם של המסכים עם דור חדש של חומרה אשר יוכל להיות קצת יותר קרוב ליכולת האדירה הנדרשת להפעיל כותרים מודרניים ברזולוציית UHD ובקצב ממוצע קבוע שגבוה פי 2.5 מ-60 פריימים בשנייה (שנחשבים ליעד המרכזי תחת רזולוציה זו כיום). זה גם יתן עוד קצת זמן לאגור את הכסף הנדרש לרכישה – משום שאין לנו ספק שהיצירות האלה מבית ואסוס לא יהיו זולות בכלל.

הם אלו שאשמים בעיכוב? כנראה שלא נקבל תשובה רשמית על כך

מה תוכל להיות מטרת העל הבאה של עולם הגיימינג אחרי שיגיע עידן ה-4K/144Hz? האם נראה קפיצה לרזולוציות גבוהות יותר, עוד צמיחה בקצב התצוגה או משהו שונה לגמרי? מוזמנים לספר לנו מה אתם חושבים.

תגיות

תגובה אחת

  1. מה לגבי מסכי 35 אינץ שאמורים לצאת וגם תומכים ב HDR ? נדחו גם בהתאם ? למשל ASUS ROG Swift PG35VQ

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close