מכה בלתי צפויה: מפתח השבבים הנודע ג'ים קלר עוזב את אינטל • HWzone
מחשביםטכנולוגיה

מכה בלתי צפויה: מפתח השבבים הנודע ג'ים קלר עוזב את אינטל

מי שנחשב לכוכב הרוק של עולם הנדסת הסיליקון הכריז על פרישתו המיידית מתפקיד סמנכ"ל הנדסת השבבים באינטל בשל סיבות אישיות

אלו שמכירים את אנשי המפתח בתעשיית ההנדסה ופיתוח הסיליקון כנראה מכירים גם את ג'ים קלר, אשר השתתף בצוותי פיתוח מוצלחים בעשורים האחרונים. קלר היה אחראי על פיתוח ארכיטקטורת K8 של (ממנה יצאו מעבדי Athlon 64). כמו כן, היה מעורב גם בפיתוח מעבדי A4 ו-A5 של אפל לפני שעבר לפתח שבבים ב- וטסלה.

בין המוצרים המפורסמים ביותר בשנים האחרונות אשר בפיתוחם השתתף, הייתה ארכיטקטורת Zen של , שהפכה לימים לסדרת מעבדי Ryzen, סדרה שחוללה שינוי משמעותי ודרמתי מאין כמוהו בעולם מעבדי ה-.

באפריל של 2018, הצטרף קלר אל אינטל בתור סמנכ"ל הנדסת הסיליקון של הענקית. בתפקיד זה עבד עם צוותים לפיתוח ארכיטקטורות העתיד עליהם אנו שומעים הרבה יותר ממש לאחרונה (Lakefield, ובעתיד ארכיטקטורות Willow Cove ו-Golden Cove). תפקידו היה בעיקר להדריך ולהנחות את הצוותים בדרך הבטוחה אל עתיד סיליקון טוב יותר עבור החברה.

ג'ים קלר

סיבות עזיבתו הספציפיות של קלר אינן ידועות, אך מציינת כי מדובר בעזיבה בנסיבות אישיות. קלר ימשיך לשמש כיועץ של בששת החודשים הקרובים כחלק מתהליך חפיפת מחליף לתפקידו, ומעקב אחרי תוכניות ההנדסה והיצור.

קלר ידוע כמעין שכיר-חרב הנדסי אשר מצטרף לחברות לתקופות זמן קצרות יחסית על מנת לעצב את טכנולוגית העתיד בטרם הוא יוצא למסע חדש, כך שאין לראות בעזיבתו הפתעה מוחלטת או דפוס התנהגות יוצא מן הכלל. כך עשה בעשורים האחרונים במגוון חברות.

כאן ב-HWzone יצא לנו להכיר את מר קלר מקרוב ואף לנהל איתו דו-שיח בנוגע לעתיד מעבדי הסיליקון. אין לנו ספק שנשמע על פיתוחיו השונים בעתיד.

תגיות

2 תגובות

  1. מקווה מאד ש- AMD תחטוף אותו לשורותיה יהא המחיר הכספי אשר יהא. איפה שהוא נמצא, נולדת טכנולוגיית העתיד המנצחת.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close