מיוחד, אך לא מספיק? מעבד ה-Ryzen הייחודי של AMD ומיקרוסופט מתקשה מול Ice Lake • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

מיוחד, אך לא מספיק? מעבד ה-Ryzen הייחודי של AMD ומיקרוסופט מתקשה מול Ice Lake

AMD העניקה דגמי Ryzen משופרים עבור המחשבים הניידים של השותפה החדשה שלה – אך לא בטוח שהם יעמדו בקצב של מעבדי ה- המקבילים מבית אינטל

התחרות המחודשת בין לאינטל בעולם המחשבים הניידים הופכת לברורה במיוחד במשפחה החדשה מבית – שתציע לצרכנים לראשונה אפשרות בחירה בין שני המחנות בהתאם להעדפתם האישית במסגרת ניידי ה- Laptop 3 שלה.

מיקרוסופט בחרה להשתמש ברכיבי החומרה העדכניים ביותר בשוק במסגרת הדור השלישי של הניידים שלה, שתפח עם תוספת דגמי 15 אינץ' מתקדמים אל דגמי ה-13 אינץ' שהוצעו בזוג הדורות הראשונים – וזה אומר מעבדי Core מהדור העשירי של אינטל ב-10 ננומטר, לצד מעבדי Ryzen 3000 של ב-12 ננומטר. שיוויון כוחות? במיקרוסופט פנו אל ויצרו ביחד איתם צמד שבבים משופרים בלעדיים שמיועדים להבטיח כי זה אכן יהיה המצב בשטח.

חדשים בצמד גדלים, חמישה גווני גימור – וזוג ספקיות של שבבי עיבוד

ניידי ה-Surface Laptop יוצעו עם מעבדי Ryzen 5 3580U ו-Ryzen 7 3780U מרובעי ליבות בעלי מעטפת הספק של 15 וואט, כאשר השיפור שלהם לעומת מעבדי Ryzen 5 3500U ו-Ryzen 7 3700U הוא תוספת כוח עיבוד גראפי – עם 9 אשכולות עיבוד ב-Ryzen 5 ביחס ל-8 אשכולות עיבוד בשבבים הזמינים כל שאר היצרניות בשוק, ו-11 אשכולות עיבוד במקום 10 אשכולות עיבוד ב-Ryzen 7. תדרי העבודה המירביים נותרים דומים, אך בכל זאת מדובר כאן בתוספת של כעשרה אחוזים לפחות, שאמורה להתמודד עם הזינוק אותו הצליחה להפגין בליבות Gen.11 שלה במעבדי ה-Ice Lake העדכניים ביחס למעבדי ה- מהדור השמיני.

שיתוף פעולה שמהווה נצחון גדול עבור , אחרי שנים רבות בהן נוכחותה בעולם הנייד הייתה אפסית

מבחני ביצועים ראשונים ברשת עבור דגם ה-Ryzen 5 3580U באתר UserBenchmark מציגים תוצאות נמוכות יותר מאלו של ה-Core i5-1035G7 המרובע המקביל לו מבית אינטל בשיעור של קצת יותר מעשרה אחוזים – כך שנראה כי ל-Ice Lake עשוי להיות יתרון בכל הנוגע לביצועי עיבוד כלליים על פני , עם 'בונוסים' כדוגמת התמיכה המובנית ב- 3, התמיכה המובנית בקישוריות 6 והתמיכה בזכרונות LPDDR4X מהירים וחסכוניים. האם הנצחון הגדול של מפתחת השבבים האדומה יגיע בתחום בביצועים הגראפיים? זה משהו שעוד לא קיבלנו עדויות לגביו, אם כי נראה אפשרי בהחלט כאשר בוחנים את המספרים התיאורטיים.

האם יתכן ש-Surface Laptop 3 בגודל 15 אינץ' ובמחיר 1,200 דולר יספק טובים פחות מ- Laptop 3 בגודל 13.5 אינץ' ובמחיר 1,000 דולר?

יהיה מעניין בהחלט לקבל את התמונה המלאה של יחסי הכוחות בין מעבדי אינטל למעבדי במכשירים באותה מעטפת ומאותה יצרנית מרכזית – אם כי נראה שגם חסרון יחסי בדגמי ה-Ryzen הנוכחיים לא ירתיע את אנשיה של מיקרוסופט, שכבר הצהירו כי פיתוח דור שני של שבבים בהתאמה אישית עם נמצא בדרכו עבור דגמי העתיד. האם המעבר המתבקש לליטוגרפיית 7 ננומטר גם בעולם הנייד יאפשר לנו לראות מוצרים שכאלה גם ב- Pro 8? נחיה ונראה.

אנו מצפים בעניין להשקה הרשמית שתאפשר לנו לקבל מושג גם אודות היכולות הגראפיות של מעבדי ה- המשופרים

מחשבי ה-Surface Laptop 3 יחלו להימכר בתחילת החודש הבא, עם מחיר בסיסי של 1,000 דולר לגרסת 13.5 אינץ' (על טהרת מעבדיה של אינטל) ו-1,200 דולר לגרסאות 15 אינץ' (עם מעבדיה של , וגרסאות נוספות עם מעבדי שיוצעו רק לעסקים וארגונים). האם זו תחילתה של ידידות ותחרות מופלאה? בקרוב נדע.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close