מדוזה - דור ההמשך • HWzone
מחשבים

מדוזה – דור ההמשך

Medusa ProGamer

המוצר אותו אנו סוקרים הפעם הוא סט אוזניות הסראונד החדש של חברת Speed-Link, ה-Medusa ProGamer. לאחר שסקרנו את סט ה-Medusa המקורי והתרשמנו ממנו לטובה, קבלת סט חדשני יותר מבית היצרן הגרמני בהחלט הייתה דבר שציפינו לו בכליון עיניים, שכן הסט החדש מבטיח שיפורים משמעותיים על פני קודמו, בכל הפרמטרים.
הרעיון שעומד מאחורי סט ה-ProGamer הוא לקחת את הבסיס המוצק שיצר הסט המקורי, ולשפר אותו בכדי לקבל מוצר מנצח שיעפיל על המתחרים. גם הסט החדש, בדיוק כמו קודמו, מגיע עם מגבר משלו, וזאת בכדי לא להיות תלויים ביכולתו של כרטיס הקול להניע את האוזניות.
דבר זה חשוב במיוחד בסט אוזניות סראונד, עקב העובדה שגם החברות אשר כוללות מגבר אוזניות (בסיסי מאוד) בכרטיסי הקול שלהן, עושות זאת רק ביציאה של הרמקולים הקדמיים, כך שבסט אוזניות 5.1, רק שני הערוצים הקדמיים יהיו מוגברים, והשאר יישמעו גרוע וחלש בהרבה.

לאחר הגעתו של סט ה-Medusa המקורי לשוק ריק יחסית עם מתחרים בודדים, חברות נוספות הוציאו סטים משלהן, וכיום כבר ניתן למצוא מספר לא מבוטל של אוזניות סראונד, מיצרנים שונים וברמות מחיר שונות. עם זאת, השוק עדיין אינו רווי, ועדיין אין בו תחרות מספקת אשר תשרת את הצרכנים.
הופעתן של אוזניות ה-ProGamer היא צעד משמעותי בדרך למטרה זו של רוויית השוק, כך שיהיה מוצר מתאים לכל דורש כמעט בכל תחום מחירים.

בתור סט 5.1, ומתוקף שמו – ProGamer, ברור כי הוא מכוון בראש ובראשונה לקהל היעד הרחב הנקרא גיימרים. השאלה היא האם מדובר בסט אוזניות חובה עבור כל גיימר, מוצר כושל שלא נזדקק לו לעולם או סט מותרות אשר יידרש רק על ידי גיימר מובהק. כמו כן, השאלה הבולטת בביקורת על הסט החדש היא האם הוא באמת טוב יותר מהסט הקודם – שהיה מצויין בפני עצמו – או שמא מדובר במוצר סתמי שאין שום סיבה להעדיף אותו על פני אוזניות ה-Medusa המקוריות.

על שאלות אלו, ועוד רבות אחרות, נענה במהלך הביקורת.


1 2 3 4 5 6העמוד הבא

תגובה אחת

 1. לא אהבתי
  קניתי את הסט לפני כשבועיים. הכל בדיוק כמו שכתבו כאן בביקורת. אבל קצת הפחיתו מערך המעבר בין סטים במצב 5.1 – זה היה מכריע הרבה יותר, מבחינתי. הסיבה היחידה שידעתי במשחקים אם מישהו/משהו נמצא מאחורי/מלפני, היא שהצליל השתנה במעבר בין המצבים (קדימה/אחורה). הצליל פשוט לא אותו דבר וזה פגם בהנאה הכללית מהמשחק.
  כמו כן, הצורך המתמיד לכוון מחדש את הווליום בכל ערוץ בנפרד, בהתאם למשחק/סרט/קובץ אודיו, גרע עוד יותר מההנאה (בייחוד שצריך לכוון מחדש לכל יישום -לאחר- שמפעילים אותו. אם זה סראונד, יש צורך לבדוק שהכל מתאים לסרט/משחק הבא). בנוסף, לא ניתן לחבוש את הסט לזמן רב (הוזכר במאמר שהן לא נוחות- אבל אחרי פחות משעה הן כבר עשו לי כאב ראש). בנוסף יש את ה"באס"- רעידה לא נעימה ולא טבעית של האוזניות- לא מעביר תחושת באס בסיסית.
  *נקודה נוספת, שכחו להגיד- השלט פשוט נראה ומרגיש זול (כתשובה לשאלה שנשאלה בתחילת הכתבה).
  בכל אופן, את כל הנקודות הטובות של האוזניות כבר כתבו כאן, ולכן לא אכביר.
  הייתי, עם זאת, נותן להן ציון 6. עבור הסראונד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close