לפני כולם: טושיבה חושפת כונן מכאני ביתי ראשון בנפח 14 טרה-בייט • HWzone
מחשביםאחסון

לפני כולם: טושיבה חושפת כונן מכאני ביתי ראשון בנפח 14 טרה-בייט

עם לא פחות מתשע פלטות מסתובבות שעטופות בתא הליום אטום, היצרנית היפנית מאמתת את השמועות ומשיקה מוצר מעניין מאוד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ימים ספורים אחרי הופעת הדיווחים שהעריכו כי טושיבה עשויה לדלג מעל צמד מתחרותיה הגדולות בכל הנוגע לנפח האחסון של כוננים מכאניים, היצרנית מבצעת את הצעד המתבקש ומכריזה על דגם ה-MG07ACA שלה – עם נפח שיא לשוק הביתי של 14 טרה-בייט.

הכונן החדש יכיל לא פחות מתשע פלטות מסתובבות (בפעם הראשונה בתחום), ארוזות במיכל הליום אטום שלו דחיסות פחות משמעותית מאוויר, במהירות סיבוב של 7,200 סל"ד ובממשק SATA III, שמשולבות יחד עם 256 מגה-בייט של זכרון מטמון מבוסס DRAM לקבלת מהירויות העברה רציפות של עד 260 מגה-בייט בשנייה, עם אחריות לחמש שנים ונתון MTBF גבוה של 2.5 מיליון שעות. לכונן אמורה להיות גם צריכת הספק תחרותית מאוד ביחס לכוננים קשיחים אחרים בנפחים – וגם אח קטן עם שמונה פלטות מסתובבות שיעניק קיבולת כוללת של 12 טרה-בייט.

שיא חדש – דווקא מהיצרנית העצמאית הכי קטנה שעוד נותרה בתחום

טושיבה עושה שימוש בפלטות מגנטיות בטכנולוגיית ה-PMR (ר"ת Perpendicular Magnetic Recording) הנפוצה והמוכרת, בפעם הראשונה בשוק עבור נפח של 14 טרה-בייט – ולמרות שזמינות מעשית לרכישה אמורה להגיע רק במהלך הרבעון השני של שנת 2018, היא אמורה להקדים בכך את Seagate ו-Western Digital לפחות במספר חודשים. בניגוד להערכות על שימוש בפלטות PMR מהדור התשיעי עם נפח 1.8 טרה-בייט לקבלת כונני 14 טרה-בייט, בטושיבה החליטו להתבסס על דור שמיני של פלטות PMR והצליחו להגיע אל הנפח המרשים עם דחיסה של פלטה מסתובבת נוספת – כאשר מעבר לדור החדש אמור להפוך גם כונני PMR קשיחים בנפח 16 טרה-בייט למציאות בקרוב, ואילו מעבר לעשר פלטות מגנטיות מסתובבות אמור להעניק לנו של 18 טרה-בייט בעתיד, שכנראה יהווה את קצה גבול היכולת הפיזיקלית של הטכנולוגיה לפני המעבר הבלתי נמנע לטכנולוגיות ה-HAMR וה-MAMR.

גם כונני PMR ב-16 טרה-בייט יגיעו במהלך השנה הבאה? נחזיק אצבעות

Western Digital הייתה הראשונה להציע כונן 14 טרה-בייט לשוק, טכנית, באמצעות מותג ה-HGST שלה, אך כוננים אלו התבססו על טכנולוגיית ה-SMR המוגבלת ודרשו שילוב ייעודי עם מערכת תוכנית מנהלת בכדי לפעול כראוי תוך פגיעה מינימלית בביצועים. הדגם של אמור להתאים גם לחוות שרתים וגם למחשבים אישיים מסוגים שונים – אם כי מחירו הרשמי טרם ידוע לנו, ועל כן יהיה קשה להעריך עד כמה הגיוני יהיה לרכוש אותו בתחילת הדרך, עבור כל מי שאינו זקוק בהכרח לצפיפות האחסון הגדולה ביותר שיש לעולם הקשיחים כולו להציע.

המחיר ההתחלתי עתיד להיות מאסיבי ולהתאים בעיקר לעולם שרתי האחסון – אך יש סיבות לתקווה גם עבור המשתמש הביתי

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close