כרטיס המסך שמסרב למות: דגם Radeon RX 580 טרי מבית MSI

היצרנית מתכננת גרסה נוספת תחת מותג ה-Armor עבור המוצר הפופולרי מארכיטקטורת ה-Polaris המזדקנת

עם הופעתם של דגמי Radeon RX 5300M ו-Radeon Pro 5300M לניידים נוצרה אצלנו תקווה לכך שבקרוב ארכיטקטורת ה-Navi העדכנית תתרחב אל כלל מוצרי העיבוד הגראפי של AMD, החל מהקצה התחתון בתיבות גראפיות מובנות וכרטיסים ייעודיים זולים במיוחד ועד לקצה העליון של כרטיסי מסך אימתניים מובילים ומאיצי עיבוד לעולם השרתים – ותדחק החוצה כל מיני מוצרים מיותרים שממחזרים ליבות מיושנות תחת שמות דגם מעודכנים שעלולים להטעות ולבלבל את הרוכשים. עם זאת, נראה שיש כמה חברות שבכל זאת לא מוכנות עדיין להיפרד מהעבר – כן, MSI, אנחנו מצביעים עלייך.

האתר videocardz.com מפרסם תמונות ראשונות של דגם Radeon RX 580 Armor חדש מבית היצרנית הטאיוואנית הפופולרית, שיהיה השלישי ממותג ה-Armor עבור ה-RX 580 – ויציע מעגל מודפס שונה וגוף קירור בעל מראה ומבנה שונה, אם כי כזה ששומר על הבסיס עם זוג מאווררים מעל גוף קירור בלתי מבוטל עשוי אלומיניום.

הדגם החדש שבדרך, מספר שלוש אחרי ה-Armor המקורי וה-Armor Mark 2
מקור התמונה: videocardz.com

אין לנו פרטים טכניים מלאים על הדגם, אך ראוי לציין כי למרות העובדה שהוא מבוסס על ארכיטקטורה משנת 2016 בתהליך ייצור "מיושן" יחסית של 14 ננומטר, אין לנו התנגדות ממשית לעצם קיומו – כרטיסי ה-Radeon RX 580 מהווים מוצר בעל ביצועים תחרותיים בהחלט ביחס לתג המחיר הקורץ שלהם גם כיום, לאלו שמוכנים להתפשר על צריכת הספק מוגדלת.

יותר מאשר התדר הספציפי או מספר הפאזות במעגל המודפס – מעניין אותנו מה יהיה המחיר של הדגם העתידי, וגם המחירים של דגמים מקבילים אליו בעידן שאחרי ההשקה של ה-Radeon RX 5500

אם דגם חדש נוסף של MSI יסייע לנו להמשיך ולראות את כרטיסי ה-RX 580 נמכרים במחירי בסיס של 180 דולר ופחות (או 750 שקלים ופחות במונחי השוק הישראלי) לא תשמעו אותנו מתלוננים על כך, אפילו כשמוצרי ה-Radeon RX 5500 וה-Radeon RX 5500 XT ינחתו בחנויות כאלטרנטיבה מעניינת.