כך תתחזקו נכון את המחשב • HWzone
מחשביםמדריכים

כך תתחזקו נכון את המחשב

מחשב מאובק הוא מחשב לא בריא
 
בעשור האחרון התחזקה המגמה כי המחשב, בדומה למוצרים רבים אחרים, זקוק לתחזוקה מדי פעם. כאשר מצטבר אבק במחשב המאווררים מאטים את עבודתם, רכיבי הליבה לא מקוררים באופן הנדרש ובסופו של דבר טמפרטורת המערכת עולה. מעבר להיבט האסתטי, מחשב מאובק הוא מחשב לא בריא ומכאן התפתחה מגמת תחזוקת המחשב האישי אל מעבר למשתמשים המומחים, שכבר ידעו זאת מזמן.

במדריך הבא נראה כיצד אפשר לשמור על ניקיון המחשב, באמצעים פשוטים וזמינים, ולהאריך את חייו. 

ניקיון המארז
 

הדבר החשוב ביותר שצריכים להבין כשמנקים אבק מרכיבים אלקטרוניים, הוא שהאבק מגיע לכל מקום: גם לחריצים הקטנים ביותר וגם למקומות שמעולם לא העלנו בדעתנו שאבק יכול להגיע אליהם. האבק נכנס לחלל המארז דרך המאווררים שמכניסים אוויר קר לתוכו דרך פתחים וחריצים. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ניקוי האבק היא כמובן שימוש בלחץ אוויר, אותו נוכל להפיק במגוון דרכים: 
  • ספרי לחץ אוויר – נמכר בפחיות קטנות במחירים הנעים סביב ה-30 שקלים לפחית, שמספיקה לרוב.
  • מייבש שיער – מייבש השיער של אמא או של החברה הוא תמיד אופציה טובה לניקיון המארז בשל זמינותו הגבוהה. למרות אי-היכולת שלו לייצר לחץ אוויר גבוה, ניתן להתקין עליו ראש אשר מצר את פיו ובכך לייצר לחץ אוויר גבוה יותר.חשוב לציין כי למטרת ניקיון המארז חשוב להשתמש במייבש שיער המסוגל להפיק אוויר קר, וזאת משום שאוויר חם עלול לפגוע ברכיבים במארז שלכם. יש לומר גם שלמרות שכלי זה הינו הנפוץ ביותר לניקוי המארז, זוהי שיטה פחות מומלצת וזאת משום שמייבש השיער מייצר חשמל סטאטי שעלול לגרום לתקלות ברכיבים הנמצאים במארז.
השיטות הבאות הן הטובות ביותר לניקוי המחשב האישי שלכם. אם הן בהישג יד עבורכם, השתמשו בהן והתוצאה הסופית תהיה טובה יותר באופן משמעותי:
  • מדחס – זהו כלי הניקוי החזק ביותר שניתן להשתמש בו לניקוי המארז. המדחס מייצר לחץ אוויר גבוה במיוחד, אשר הופך אותו לכלי המפוח הטוב ביותר.
  • מפוח חשמלי מפוחים אלו הינם חזקים וקלים לשימוש.
כתב ויתור

מובהר בזאת כי השימוש במדריך זה הינו באחריות המשתמש בלבד. בעלי האתר וצוות HWzone לא ישאו באחריות כלשהי לנזק שנעשה הן במישרין והן בעקיפין כתוצאה משימוש במידע המופיע במדריך זה.

1 2 3 4העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close