המעבד הביתי של AMD עם 32 ליבות מקבל תג מחיר (עודכן)

עדכון: תיעוד מודלף של האתר Videocardz מציג לנו את נתוני מעבד 32 הליבות המדובר בתוכנת ה-CPU-Z הנודעת, ואף חושף כי שמו הרשמי יהיה כנראה 2990WX, עם תוספת אות שלא ממש ברור מה היא מסמלת כרגע.

הנתונים החדשים מאשרים הרבה מהמידע עליו דווח ברשת עוד קודם, ומוסיפים אל תדר בסיסי של 3.4GHz גם תדר טורבו של 4.1GHz שאליו יוכלו להגיע כל ליבות הדגם – כאשר טכנולוגיית ה-XFR תוכל להוסיף עוד 200MHz או אפילו 300MHz מעל מספר זה לפרקי זמן קצרים מאוד. מרשים בהחלט!


מקור התמונה: videocardz.com

הכתבה המקורית: כמה יעלה מוצר הדגל חסר התקדים של לשוק הביתי? כעת יש לנו רמז עסיסי

השקת דגם 32 הליבות הביתי מבית היא ללא ספק אחת מנקודות השיא שמצפות לנו לפני סוף השנה בעולם החומרה, ומעבר לסימני שאלה מתבקשים אודות הביצועים שדגם זה יצליח לספק ביישומים שלא בהכרח הותאמו לניצול כלל יחידות העיבוד שבו – תגי המחיר הם אחד מהנושאים המסקרנים ביותר שטרם נחשפו רשמית, ויוכל להשפיע משמעותית על מידת התחרותיות ומידת העניין של הקהל הרחב ביצירה המשוכללת.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ההשקה הרשמית של דגמי 2000 מתוכננת לאמצע חודש אוגוסט, אך נראה כי בחלק מהחנויות לא מסוגלים להמתין – ומוסיפים את הדגמים החדשים אל האתרים המקוונים שלהם, מצויידים בתמחורים אשר "הורסים את ההפתעה" הצפויה. ניצן ראשון שכזה קיבלנו מרשת קנדית בשם Canada Computers and Electronics, אשר הציבה את ה- 2990X הבכיר למכירה – בעבור 2,400 דולר קנדי, שהם 1,835 דולר אמריקאי לערך, לא כולל תוספת מע"מ מקומי.

כמה קרוב הערך הזה למחיר המומלץ האמיתי שאותו תציג AMD?

מחיר זה אולי נשמע גבוה בהשוואה למעבדי ה-Threadripper של הדור הראשון שנמכרים כיום במחירים של כ-750 דולר עבור דגם 16 הליבות, אך ראוי לציין כי עלות זו נמוכה למעשה מעלות דגם ה-Skylake-X המוביל של , עם 18 ליבות עיבוד "בלבד" (ובנוסף גם נמוכה כמעט פי 2 מדגמי עם 32 ליבות), כך שהבשורה פה היא גדולה מאוד. האם אתם מופתעים לטובה או אולי דווקא מאוכזבים? בואו לספר בתגובות.


המחיר אשר נחשף מעלה תהיות אודות המחיר האפשרי לדגם 24 הליבות המתוכנן – וגם לדגם 16 הליבות שכנראה יהיה זול יותר ממחיר ההשקה של הדור הראשון, אך גם יקר ממחיר השוק הנוכחי של ה-1950X

העדות על תג המחיר האפשרי מגיעה אלינו זמן קצר אחרי וידאו מסקרן מאוד, בו ניסה הממהיר המפורסם Der8auer להעריך (או אולי לדמיין) את ביצועי מעבד 32 הליבות הביתי הראשון – באמצעות של דגם ה- 7601 הזמין מעולם השרתים לתדר שיהיה דומה לזה המיועד: 3.4GHz.

בשימוש בכל ערוצי הזכרונות הדינאמיים הזמינים, גם כאשר מדובר בלוח אם פשוט יחסית שלא עוצב לתמיכה בהמהרות מירביות ובזכרונות פשוטים יחסית – אנו מקבלים תוצאות נאות למדי של קרוב ל-6,000 נקודות במבחן ה-Cinebench R15 למצב ריבוי ליבות, וגם תוצאה של מעל 7,000 נקודות במבחן העיבוד הכללי ב-3DMark Time Spy . במילים אחרות יש כאן פוטנציאל אדיר – שיוכל לקדם שינוי מחשבתי אמיתי בקרב המפתחים, וגם בקרב המשתמשים הביתיים עצמם בסופו של דבר.