יש אישור רשמי: דור ה-GeForce הבא יבוסס על ליבות Ampere • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

יש אישור רשמי: דור ה-GeForce הבא יבוסס על ליבות Ampere

הליבות העוצמתיות החדשות שחשפה היום יהוו את הבסיס גם לכרטיסי הגיימינג של החברה – אך צפו לתצורה חומרתית שונה במעט

את השם Ampere הכרנו כבר לפני מספר רב של חודשים בתור הדור הבא לארכיטקטורת ליבות העיבוד הגראפיות של חברת – אם כי במשך כל התקופה הזו שמענו רמיזות על שמות קוד נוספים לארכיטקטורות העתיד, ועל כן לא היינו בטוחים באופן מוחלט היכן נראה את מוצרי ה- מככבים והיכן נראה מוצרים ממשפחת אחרת – אחרי הכל, בדור המוצרים הנוכחי של מפתחת השבבים האמריקאית ראינו לראשונה חלוקה בין שוק כרטיסי המסך הביתי לשוק המקצועני עם צמד ארכיטקטורות שונות ביכולותיהן ושונות בשמן.

כעת, הערה מפי ג'ן-סן הואנג אמורה לחסל לפחות חלק מסימני השאלה המדוברים: מנכ"ל אישר כי החברה חוזרת לשימוש בארכיטקטורה אחודה בדור הנוכחי, כאשר ליבות Ampere ישמשו גם את דור כרטיסי ה- הבא (וכפועל יוצא גם את מוצרי ה-Quadro וה- של הדור הבא, כמובן) – אם כי בתצורה חומרתית שונה מזו שאנחנו פוגשים כעת עבור שוק ה-HPC.

צפו ל- בכל מקום בהמשך השנה – למרות שעוד לא ממש ברור לנו כיצד זה יעבוד

תוספת של יחידות עיבוד לטנזורים בליבת ה-GA100, בדומה לאלו שניתן למצוא בכל ליבות דור ה-Turing, מקדמת את האפשרות לעשות שימוש בארכיטקטורה יחידה גם ל-HPC וגם לגיימינג – אך עדיין מדובר כאן במהלך לא פשוט שככל הנראה ייצור שתי אסכולות נפרדות של ליבות GA אשר מותאמות לקטגוריות השונות: סביר בהחלט להעריך כי את הכמות הגדולה של יחידות העיבוד לחישובי נקודה צפה בדיוק כפול (FP64) שקיימות בליבת ה-GA100 לא נראה בליבות ה-Ampere המיועדות לגיימינג, שכן זה אלמנט שנמצא בשימוש רק לעתים נדירות מחוץ לשוק ה-HPC, ואנחנו מאמין (וגם מקווים) כי יהיה מעבר משימוש בזכרונות מובנים על מצע סיליקון אחוד יחד עם הליבה עצמה לזכרונות זולים ועממיים יותר.

מספקת את הסחורה – גם בהכרזות וגם בטיזרים להמשך המסע

כמו כן, לא קיבלנו שום מידע או התייחסות ליכולות חומרתיות להאצת קרניים ב-GA100 (כנראה שאין כאלו, ובצדק), בזמן שאנחנו בהחלט נצפה לראות את אותן ליבות RT נוכחות במוצרי הגיימינג העתידיים, בדומה לאופן בו נכחו בכל כרטיסי משפחת ה- עד היום.

לא כל סימני השאלה נעלמו, אם כך – אך כעת אנחנו יכולים להתחיל לדמיין סוף סוף מה יהיו המאפיינים של דור ה- הבא: תוספת אפשרית של עד 40 אחוזים בביצועים על הנייר (בהנחה סבירה כי לא נראה דגמים עם יכולות מתקדמות יותר ממאיץ ה-A100 האימתני), שיפור של מאות אחוזים בעיבוד הטנזורים שיוביל ליכולות חדשות בטכנולוגיית ה-DLSS, שיפור בזכרונות הדינאמיים וברוחב הפס אליהם ואפשרות ממשית לצריכת הספק מוגדלת בהשוואה לגלגול הנוכחי.

אשכול SM יחיד בתוך ליבת ה-GA100 מציג הרבה אלמנטים שעשויים להיות מיותרים בליבה גראפית לגיימינג – אז כיצד תתאים את המוצרים מבלי לאבד את הזהות הכללית של Ampere? נקווה לגלות זאת בהקדם

מה אתם הייתם רוצים לקבל בדגמי ה- RTX 3080 ו- 3080 Ti שמעבר לפינה? מוזמנים לשתף את כולנו בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close