חם מהתנור: הטיזר של מנכ"ל NVIDIA עבור כרטיס המסך הגדול מכולם • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

חם מהתנור: הטיזר של מנכ"ל NVIDIA עבור כרטיס המסך הגדול מכולם

הכתבה המקורית: בקרוב מאוד נוכל לקבל פרטים על דור ה- המסקרן – בתצורתו לשוק ה-HPC

בעוד מספר שעות יחל השידור הישיר של אירוע ה-GTC המקוון של לשנת 2020, עם צפי לכמה הכרזות טכנולוגיות מעניינות מאוד – ועד שזה יקרה יש לנו סרטון טיזר קצר והומוריסטי בכיכובו של מנכ"ל, נשיא ומייסד החברה.

בסרטון ניתן למצוא את ג'ן-סן הואנג (שכבר המחיש לנו במספר הזדמנויות בעבר את חיבתו להומור קליל, לצד הרצינות הכללית בהתנהלותו היומיומית כמוביל של אחת מחברות השבבים המובילות) במטבח, מוציא מהתנור את מה שנראה כמו החומרה הפנימית של ערכות ה-DGX וה-HGX אותן מציעה החברה ללקוחותיה – מערך חומרות האצת עיבוד מוכנות לשילוב בתוך ארונות שרתים סטנדרטיים.

עד כאן אין מידע חדש או מרגש במיוחד – אבל אז ג'ן-סן מחליט לזרוק לאוויר את ההצהרה כי מדובר בכרטיס הגראפי הגדול ביותר בעולם, כאשר יתכן כי הכוונה אינה לגודל המערך השלם אלא לגודלה של ליבת העיבוד שבמרכזו, שאותה מפתחת ומייצרת עצמה. האם הדור הבא של הליבות הגראפיות, זה ש"נמצא בתנור" כבר הרבה זמן לדברי המנכ"ל, עומד לספק לנו זינוק גדול במיוחד ביכולות עם שילוב בין הקטנת ליטוגרפיית הייצור לבין הגדלה פיזית של מימדי השבבים? אנחנו מקווים שיהיו לנו תשובות לכך כבר בסוף היום. , הנה אנחנו באים.

הסרטון החביב הוא קריצה שמחזקת את ההנחות כי דור ה-Ampere יוצע תחילה רק לשוק השרתים וה-HPC – כשלמעשה לא ידוע לנו האם הוא יגיע גם לשוק הביתי בהמשך, או שנראה פעם נוספת בשם שונה לקטגוריה

עדכון: השמועות זורמות בקצב מטורלל בשעות שלפי ההכרזה הרשמית – ליבות ה-GA100 של דור ה-Ampere אמורות לכלול 54 מיליארד טרנזיסטורים, עם 6 שבבי HBMe על אותו מצע (בנפח של עד 96GB לכל ליבה) ועם הצהרה על של עד פי 2.5 בחישובי נקודה צפה בדיוק כפול של 64 ביט בהשוואה למאיצי ה- המובילים בשוק.

פלטפורמת DGX-A100 מיועדת לכלול שמונה מאיצי Tesla A100 עם אותה ליבת GA100 אימתנית, ולספק של עד 5PetaFLOPS ללקוחות מוסדיים,ממשלתיים ועסקיים בתצורה קומפקטית יחסית – עם תג מחיר התחלתי של 200,000 דולר.

כך נראית מערכת ה-DGX-A100 החדשה בשלמותה – זו שאת רכיביה הפנימיים הציג לנו ג'ן-סן הואנג בסרטון המדובר

תגיות
Back to top button
Close
Close