ה-iPad של אפל גורף תשבוחות

מחשב הטאבלט של Apple מגיע סוף סוף לחנויות – וגורף תשבוחות רבות מהעיתונים המוערכים בעולם. בנוסף, נחשפו גם אפליקציות חדשות אשר יאפשרו למשתמשים צפיה בסרטים ובסדרות

לאחר ההכרזה המצופה של Apple על מכשיר ה-iPad שלה, נראה היה כי לא מדובר במחשב טאבלט שיזכה להצלחה רבה. בנוסף, כאשר חברות מתחרות החלו להכריז כי ישיקו מחשבי טאבלט משלהן אשר יכללו מפרט טכני מתקדם יותר ומחיר נמוך יותר, רבים טענו כי גורלו של ה-iPad נחרץ סופית.
עם זאת,
למרות כל העיכובים, נחת היום המכשיר המצופה של Apple על מדפי החנויות – והוא זוכה לתשבוחות חמות שמתפרסמות בעיתונים ובמגזינים מוערכים בעולם. עוד פורסם כי Apple תשיק גם אפליקציות מיוחדות ל-iPad (כגון Netflix) אשר יאפשרו למשתמשים במכשיר לצפות בסרטים ואף להנות מעונות שלמות של סדרות מוצלחות כגון "אבודים" בחינם.
 
לא מזמן פורסמו ידיעות לפיהן Apple תייעד את ה-iPad שלה בעיקר לצפיה בסדרות, במופעים ובסרטים אשר אותם ניתן יהיה לרכוש דרך שירות ה- iTunesשלה, ולכך מצטרפים הדיווחים לפיהם ניתן יהיה לצפות בוידאו ברשת בעזרת הוספת תמיכה ב-HTML5 – מה שכנראה יהפוך את ה-iPad לטלוויזיה ניידת ראויה. עם זאת, בעיתונים ובמגזינים שונים כגון 'PC Magazine' ו-'The Wall Street Journal' בחרו לציין תכונות אחרות של המכשיר – מלבד צפיה בוידאו. בין היתר, ציינו המבקרים כי ה-iPad משלב בצורה מוצלחת במיוחד בין מספר תחומים – גלישה באינטרנט, האזנה למוזיקה, צפיה בתמונות, קריאת תוכן מקוון באמצעות ה-iBooks וכן גם אפשרויות להוריד אלפי אפליקציות ומשחקים. בביקורת שפורסמה בעיתון 'The Chicago Sun-Times' נכתב כי ה-iPad הוא המצאה גאונית של Apple, שהצליחה ליצור את "אחד המחשבים הטובים בעולם", וכי הטאבלט ממלא את הפער הלא מורגש שנוצר בין מחשבים נייחים למחשבים ניידים.
 
קשה להבין כיצד התאהבו המבקרים במכשיר שנראה לכאורה מסורבל ולא קומפקטי, וכיצד הם הצליחו להתעלם מחסרונות משמעותיים כגון חוסר תמיכה בריבוי משימות ופלאש. ניתן להניח כי Apple דאגה לפצות על החסרונות, שאמנם על הנייר נראים ככאלו שיגרעו מההנאה של חווית השימוש בו, בעזרת תכונות אחרות – כגון הממשק הנוח, העיצוב, האפליקציות המרובות, מסך המגע המתקדם ועוד.
אם גם אתכם הביקורות הצליחו לשכנע ולשנות את התדמית הרעה שנוצרה לגבי ה-iPad, כדאי לזכור כי התענוג יעלה לכם $500 לדגם הפשוט ביותר, לפחות עד ש-Apple תבין כי הצמידה תג מחיר גבוה מדי למחשב הטאבלט החדש שלה – מוצלח ככל שיהיה.