השידרוג המבורך ל-GDDR6: הכירו את ה-GeForce GTX 1650 המשופר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

השידרוג המבורך ל-GDDR6: הכירו את ה-GeForce GTX 1650 המשופר

גם הדגם הבסיסי ביותר במשפחת ה-Turing יהיה זמין כעת עם גראפי מהיר יותר מהדור החדש – אך אל תצפו למהפכה קיצונית בביצועים

עוד בתחילת השנה שעברה, עם הופעתם של דגמי GDDR6 ראשונים בשוק הביניים, הבענו תקווה לכך שכל משפחת ה-Turing מבית תעשה שימוש בטכנולוגיית הזכרון הגראפי החדשה, היעילה והזריזה – וכעת נראה כי אנחנו קרובים מאוד לרגע בו החזון הזה מתגשם, לפחות בשוק השולחני.

מספר חודשים אחרי השקתם של דגמי ה-GeForce GTX 1650 Super ו-GeForce GTX 1660 Super, שניהם עם GDDR6 בשילוב עם ליבות TU116 אשר הזניקו את רוחב הפס האפקטיבי כלפי מעלה בעשרות אחוזים – כמה יצרניות מרימות את הכפפה ומשיקות בשקט גרסאות GDDR6 גם עבור ה- GTX 1650 הסטנדרטי, אשר מבוסס על ליבת TU117 קטנה ובסיסית יותר.

ברשת ניתן למצוא מידע אודות צמד דגמי GTX 1650 מבית Gigabyte שיוצעו עם זכרונות GDDR6 כעת, האחד קומפקטי עם מערך המבוסס על מאוורר בודד והשני עם WindForce כפול והמהרה קלה עד לתדר מירבי של 1,710MHz – וללא שינויים נוספים נראים לעין, עם אותן 896 יחידות CUDA פעילות ו-4GB של זכרון דינאמי בהתבסס על ממשק 128 ביט. הקפיצה מזכרונות GDDR5 בתדר פעולה של 8Gbps לזכרונות GDDR6 עם תדר פעולה של 12Gbps תקפיץ את רוחב הפס האפקטיבי המתקבל מ-128 ג'יגה-בייט בשנייה ל-192 ג'יגה-בייט בשנייה – תוספת של 50 אחוז בדיוק, כאשר לא ניתן לשלול פוטנציאל עצמי נוסף שישדרג את ההבדל הזה עוד יותר.

ההבדל בין מארזי הגרסאות מסתכם בכיתוב זערורי בחלק התחתון ובשינוי ספרה בודדת בשם הדגם – כך שרוכשים יזדקקו לבחון היטב מה הם מקבלים בכדי ליהנות משיפור הביצועים 

באתר הטאיוואני expreview עלתה ביקורת עבור דגם GTX 1650 חדש עם זכרון GDDR6 מבית היצרנית Zotac, מה שמבהיר כי איננה לבדה במיזם – ולמרות שנראה כי הבדלי הביצועים בין הגרסה המעודכנת למקור עומדים על אחוזים בודדים בלבד, בין 2 אחוז ל-10 אחוז בתלות ביישום, עדיין מדובר בבשורה חשובה מבחינתנו. המעבר לשימוש בזכרונות GDDR6 בדרך בעל תג מחיר מומלץ צנוע של מתחת ל-150 דולר מעידה כנראה על כך שהיצע הזכרונות הגראפיים של הדור החדש מגיע אל נקודה בה השימוש בו הופך לכדאי יותר כלכלית מהשימוש ב-. בהחלט ניתן להעריך כי משלב זה והלאה לא נראה יותר שימוש בזכרונות הגראפיים הוותיקים – וה- יהפוך לברירת המחדל בכל המוצרים ובכל רמות המחירים – וכשמדובר על תוספת של 50 אחוז לפחות למהירות ללא תוספת מורגשת לתג המחיר או לצריכת ההספק, קשה שלא להתלהב מהתהליך.

הביקורת הראשונה עבור כרטיס מסך מהדור החדש מעידה על שיפור קל בביצועים, פוטנציאל מוגדל (הזכרון הגראפי הגיע עד ל-15Gbps ביחידה הספציפית הזו) וגם צריכת הספק מקוצצת תודות ל-GDDR6

תגיות
Back to top button
Close
Close