הרבה ליבות, פחות מחיר? אינטל תשיק סדרת Core-X חדשה בקרוב • HWzone
ספיישליםComputex 2019מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

הרבה ליבות, פחות מחיר? אינטל תשיק סדרת Core-X חדשה בקרוב

משפחת לשוק הביתי צפויה להיחשף בסתיו הקרוב עם עד 18 ליבות עיבוד – וערכת שבבים מעודכנת בשם X299G

לא רק מעבדי Ice Lake חדשניים לניידים היו על הבמה של ב-Computex 2019 – בנוסף להם קיבלנו גם אישור לכך שדור HEDT חדש ומסקרן יגיע בחודשים הקרובים, כאשר בחברת אף סיפקו לנו "בונוס" בדמות הכרזה על לוחות אם שילוו את המהלך.

דור ה-Cascade Lake-X מיועד להחליף את מעבדי -X Refresh שהוצגו באוקטובר 2018, בהתבסס על תהליך ייצור משופר קלות מסוג 14 ננומטר פלוס פלוס שבו משתמשים גם מעבדי המיינסטרים של החברה ממשפחות ה- – כך שצפויים לנו שיפורים מסויימים בתדרי העבודה ביחס לצמד הדורות הקודמים לשיפורים גם למנגנון תדרי הטורבו המירביים שאליהם ניתן להגיע, אך ללא תזוזה במספר הליבות המירבי הקיים.

עוד דגמי HEDT יוקרתיים בדרכם אל השוק

המשך ייצור הליבות בגישה ובשיטה הנוכחית של אינטל, עם שמירה על אותה תושבת LGA2066, לא יאפשר לענקית השבבים לספק לנו דגמים עם יותר מ-18 ליבות עיבוד – אך עם ההכרזה על מעבד 12 ליבות במחיר 500 דולר מצד והצפי להצגת מעבד 16 ליבות לפני סוף השנה במחיר נמוך מ-800 דולר, בהחלט ניתן להחזיק אצבעות לכך שנראה ירידת מחירים מסויימת שתוכל לשמר במעט את התחרותיות של בשוק שמשתנה ומתפתח במהירות.

השיכלולים שהוצגו עבור המעבדים מתומני הליבות לאחרונה יגיעו גם לדגמים עם 12,14,16 ו-18 ליבות?

תחילה קיבלנו דיווחים על כך שלוחות האם אשר ילוו דור חדש זה (אשר כלל לא בטוח כי יהיה האחרון של החברה בליטוגרפיית 14 ננומטר בעולם ה-HEDT) יבוססו על ערכת שבבים בשם X499, אך עתה אנחנו יודעים כי שמה יהיה למעשה X299G (עם שמירה על תאימות לאחור ולקדימה בין הדורות, כך מסתמן) – זאת תודות לחברת שלא המתינה ובחרה להציג לוחות אם טריים כבר עכשיו, זמן בלתי מבוטל לפני שנפגוש במעבדים עצמם.

לוח אם עם מים זה בהחלט משהו שאנחנו לא פוגשים בכל יום

לוח אחד תחת השם Aorus Xtreme Waterforce יציע בלוק מים עבור המעבד לעבור מספר רכיבים קריטיים נוספים בלוח האם, היישר מהמפעל, ואילו לוח בשם Aorus Master יציע ארבעה חיבורי PCI-Express 3.0×16 פיזיים, מחבר Ethernet במהירות 5Gbps, קישוריות 6 (תקן 802.11ax) וקישוריות 5.0 מובנות וגם פלטה אחורית לחיזוק המבנה המכאניים כולו וסיוע בפיזור חום אחיד.

עוד דגמים ועוד פרטים אמורים להגיע אלינו בחודש אוגוסט

לוח שלישי אחרון וחביב יהיה ה-Designare 10G ויכלול צמד חיבורי Ethernet במהירות 10Gbps כל אחד, קישוריות Wi-Fi 6 מובנית, חיבורי 3 ועוד הפתעות רבות בעיצוב שחור-לבן אלגנטי נטול הארות צבעוניות.

מישהו חלם על לוח עם צמד חיבורי 10G עבור תחנת העבודה המושלמת?

אז האם ניתן ללמד מעבד ישן כמה טריקים חדשים? בקרוב נגלה את התשובה.

תגיות
Back to top button
Close
Close