הראשון בקירור: תמונות מודלפות של GeForce RTX 3080 מציגות עיצוב מסקרן • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הראשון בקירור: תמונות מודלפות של GeForce RTX 3080 מציגות עיצוב מסקרן

הרשתות החברתיות הסיניות מספקות לנו תיעוד ראשון של מה שעשוי להיות העיצוב הסופי והרשמי של בכרטיסי בדור ה-Ampere

מערכת הפורומים של האתר המוכר Chiphell מספקת את הסחורה פעם נוספת – כעת עם תצלומים ראשונים של דגם הנושא את השם GeForce RTX 3080, ועשוי להוות גרסה מוקדמת או אולי אפילו העיצוב הסופי המעשי שאותו נקבל בגרסאות הרפרנס מ- בדור כרטיסי המסך העתידי.

מקורות מתוך תעשיית השבבים מנבאים לנו השקה אפשרית של דור כרטיסי המסך הביתיים הבא מ- ומ- במהלך חודש ספטמבר הקרוב, כך שתיעוד של מה שנראה כמו כרטיס גראפי שלם, ממותג ומוכן לשיווק מסחרי כשלושה חודשים לפני המועד זו התפתחות מפתיעה (ואולי גם מחשידה) למדי – אך אנחנו בכל זאת מקבלים בעניין רב כל רסיס מידע חדש אפשרי, גם אם לא נמהר להתייחס אליו בתור האמת הוודאית והמוחלטת.

הדבר גדול הבא בהופעה ראשונה?                             מקור התמונה: chiphell.com

הדגם הייחודי המתועד בתמונות כולל מערך חדש ובלתי רגיל, בו מאוורר אחד נמצא ממש מעל לאיזור בו אמורה להימצא הליבה הגראפית ואילו מאוורר שני מוצב מצידו השני של הכרטיס בצמוד למעגל המודפס עצמו, וביניהם מערך צפוף של סנפירים מתכתיים – כך שמתקבל למעשה פיזור של החום הנוצר ביחידה לשני כיוונים שונים, בניגוד למרבית המערכים המוכרים לנו בהם פיזור החום האקטיבי מתמקד בחזית הכרטיס.

עיבודים נוספים שמסייעים להסביר בצורה ברורה יותר את מיקומי המאווררים 

קשה להעריך עד כמה יהיה קיצוני השוני בין מערך הקירור החדש הזה לבין מערכי הקירור שפגשנו בדגמי הרפרנס של דור ה-Turing – אך התצלומים המועטים שיש לנו כעת מסבירים לכאורה את המראה המוזר של המעגל המודפס ב-EGX A100 החדש אותו חשפה רשמית לפני כמה שבועות: מעגל מודפס עם חיתוך מעוגל בצידו הפנימי, שלכאורה מיועד לשילוב אותו פתרון עם צמד מאווררים בשני הצדדים.

האם התמונה הזו של ה-EGX A100 שמיועד לעמדות קצה במערכות מהווה את ההוכחה לכך שההדלפה היא אותנית ומדוייקת?

ברשת יש כבר מי שמתנדבים לנסות ולנבא את המפרט הטכני הצפוי מה-GeFroce RTX 3080 שמככב בתמונות – ליבת GA102 עם אפשרות להכיל עד 4,352 יחידות CUDA פעילות, תדר פעולה אפשרי של 1.75GHz וזכרון GDDR6 דינאמי של 10GB שגם יעיד בהתאם על ממשק שמבוסס על תצורת 320 ביט. מערך שכזה, בתוספת לשיפורי במסגרת המעבר מ-Turing ל-Ampere, יכול להעניק שדרוג של 50 אחוזים או יותר בהשוואה ל- 2080 הנוכחי – אם כי אנחנו נעדיף לסיים את הספקולציות בנקודה הזו לעתה עתה, כל עוד הפרטים כולם מתבססים בסופו של דבר על ציוצים עלומים שונים בטוויטר.

חלק מהגולשים מיהרו לציין כי העיצוב החדש מזכיר במידה מסויימת את עיצוב הרפרנס של עבור ה- GTX 295 האימתני והייחודי, לפני מעל לעשור – עם מאוורר אשר עובר דרך המעגל המודפס בחלקו

רוצים לנסות ולנחש בעצמכם מה מכינה לנו בדור ה-7 ננומטר הראשון שלה? תוכלו לעשות זאת בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close