הקאמבק של ריק ברגמן • HWzone
מחשבים

הקאמבק של ריק ברגמן

המנהל הכללי שעזב את מקבל את משרת המנכ"ל הנוצצת בחברת Synaptics

רכבת ההרים ב-AMD ממשיכה: בשבוע שעבר נודע כי ריק ברגמן (Rick Bergman), סגן הנשיא והמנהל הכללי של חטיבת המוצרים ב- ואחד מהאנשים הפופולריים והמוכרים ביותר בשורותיה של יצרנית השבבים, עוזב את תפקידו ואת בכלל.

החדשות הללו הגיעו מספר שבועות אחרי שבחברה מצאו סוף כל סוף מנכ"ל חדש שיחליף את דירק מאייר אשר עזב בתחילת השנה הנוכחית, כאשר לאף אחד לא לגמרי היה ברור האם ברגמן עוזב את ביוזמתו או שלא, ומהן הסיבות שמאחורי המהלך.

תשובות רשמיות לשאלות הללו אמנם לא קיבלנו (וכפי הנראה שלא נקבל לעולם), אך תשובה לשאלה "מה הלאה עבור מר ברגמן" קיבלנו מהר מאוד – קבלו את ריק ברגמן, מנכ"ל חברת Synaptics.

ריק ברגמן. ב- יצליחו להסתדר בלעדיו?

שם זה עשוי להיות אלמוני לחלוטין עבור חלק מהקוראים, אך Synaptics היא למעשה שחקנית משמעותית בתחום פיתוח ממשקי המשתמשים (human interface solutions), מסכי מגע ומשטחי מגע לדוגמה. בין לקוחותיה של החברה נמנים מרבית השמות הגדולים בעולם הטכנולוגיה – אפל, סוני, HP, והרשימה עוד ארוכה ומפוארת.

יתכן שהג'וב החדש יחשב בידי חלק מהאנשים כקטן למידותיו של ברגמן, אשר היווה בורג מרכזי בחברות כמו S3 Graphics, ATI ו- AMD (אחרי המיזוג עם ATI) במהלך העשור האחרון, אבל ברגמן עצמו נשמע מאושר למדי בהודעה הרשמית שפורסמה בנושא, בה הוא מספר עד כמה הוא נרגש להגיע לחברה חדשנית ומובילה בתחומה.
ברגמן נחשב בידי גורמים שונים כאחד המועמדים המובילים להחליף את דירק מאייר בתפקיד המנכ"ל של , אך התפקיד הלך בסופו של דבר אל רורי ריד (Rory Read) ש"הגיע מבחוץ". היתכן שזה מה שהביא לסיום דרכו של ברגמן ביצרנית השבבים מסאניוויל? אנחנו יכולים להציע רק השערות, לצערנו.

בינתיים נראה כי החשש הגדול ביותר (פרט לאובדנו של המנהל הוותיק) הוא שעזיבתו של ברגמן תגרור לגל נטישות בשורותיה של AMD, שלבטח לא יועיל לחברה שנמצאת במרכזו של תהליך "המצאה מחדש" (מעבדי ה- וכל זה, מצלצל לכם מוכר?) שעתיד לשנות את עתידה של החברה – לטוב או לרע.
האם ב- יצליחו למצוא מחליף ראוי ולהתגבר על המשברון הנוכחי? נחיה ונראה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close