הצהרה מבטיחה: דור כרטיסי מסך חדש מ-AMD עוד לפני סוף השנה? • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הצהרה מבטיחה: דור כרטיסי מסך חדש מ-AMD עוד לפני סוף השנה?

סמנכ"ל הכספים של מפתחת השבבים סיפק הצהרה בלתי צפויה אודות השימוש המסחרי הראשון לארכיטקטורת ה-RDNA 2 המסקרנת

רבים מכם כנראה כבר מודעים היטב לתוכניות להשיק צמד קונסולות מתקדמות ומבטיחות בעונת החגים הקרובה, רגע לפני סוף השנה האזרחית – ה-PlayStation 5 וה-Xbox Series X, אשר מופעלות שתיהן בידי חומרה עדכנית מבית חברת שכוללת ליבות גראפיות בארכיטקטורת RDNA 2 שעדיין לא זמינה באף כרטיס גראפי אחר בשוק.

בהתחשב בכך שנותרו רק חמישה חודשים לערך עד להשקה המיועדת של אותן מכונות גיימינג סלוניות מסוני ומיקרוסופט, ולנו עדיין אין שום מידע קונקרטי אודות משפחת כרטיסי Radeon חדשה שתחליף את דגמי ה-Navi שנמכרים עתה (ומכסים רק חלק ממנעד העלויות ורמות הביצועים האפשרי בשוק), טבעי היה לנבא כי הקונסולות החדשות אכן ישמשו בתור המפגש הראשון של המשתמשים עם טכנולוגיות ה-RDNA 2 השונות – אך התבטאות טרייה מפי סמנכ"ל הכספים של דווינדר קומאר עשויה להתפשר בתור אישור לכך שהתוכניות האמיתיות הן צפופות ושאפתניות יותר למעשה.

התרגלנו לקבל עדכונים אודות מוצרים חדשים מהמנכ"לית ליסה סו או מראשי החטיבות הטכניות – אבל מסתבר שלפעמים הנתונים החשובים מגיעים ממקורות פחות צפויים

הנציג הבכיר נשמע מצהיר כי דור ההמשך לכרטיסי ה-Navi שזמינים כיום יהיה המוצר הבסיסי הראשון בשוק שיבוסס על ארכיטקטורת ה-RDNA 2, ולמרות שלא לגמרי ברור האם הקונסולות של סוני ושל נחשבות בעיניו למוצר בסיס מקביל – הדברים הללו הספיקו למגוון גורמים ברשת על מנת להסיק מסקנה לפיה חדשים יגיעו מתישהו בפרק הזמן הקצר שנותר מעכשיו ועד למועד ההשקה של הקונסולות, ככל הנראה בנובמבר 2020.

ארכיטקטורת ה-RDNA 2 היא כזו שמתוכננת להתאים למגוון גדול של ליבות עיבוד שונות, גדולות וקטנות כאחד, ועם השמועות השונות אודות רענון לדור ה-Navi הנוכחי בתוספת להשקות של ליבות חדשות לגמרי בהתבסס על הגלגול החדש של ארכיטקטורת ה-RDNA – יתכן כי המשמעות היא שבמשפחת הכרטיסים החדשה (סדרת RX 6000?) נוכל לפגוש במספר ובמגוון מוצרים גדול הרבה יותר, שחלקם יבוססו על ליבות RDNA וחלקם יבוססו על ליבות חדשות עם ארכיטקטורת RDNA 2.

דור ה-RDNA 2 מיועד להביא תמיכה בהאצה חומרתית לעקיבת קרניים, בדומה לזו אצל , וגם תמיכה בטכניקות VRS שיהפכו את העיבוד לגמיש ואפקטיבי יותר

כפי שניתן להבין, כמות סימני השאלה שיש לנו היא עדיין גבוהה מאוד ועל כן מומלץ לגשת לכל התחזיות על השקות מוצרי עיבוד גראפי חדשים מ- בזהירות ובספקנות – אך כעת בכל זאת יש לנו קצת יותר סיבות לגיטימיות לקוות לכך שנראה את מלוא הפוטנציאל של Navi, ואת מלוא הפוטנציאל ההנדסי של באופן כללי, כבר בשנה הנוכחית. צפו לעוד פרטים ועדכונים בהקדם!

אנחנו יודעים כי ב- מתכננים הפרדה בין ארכיטקטורת ליבות עיבוד לגיימינג לארכיטקטורת ליבות עיבוד ליישומי עיבוד כלליים – על כן ההתייחסות ל-RDNA 2 בשמה מבהירה לנו כי סמנכ"ל הכספים התכוון להשקה של מוצרים למשתמשים הביתיים, ולא להשקת מוצרים המיועדים לעולמות ה-HPC

תגיות

4 תגובות

 1. מאוד מוזר לי מה שקורה עם נאבי 2.0. אין כמעט מידע על השבבים באינטרנט, אמד בקושי מזכירה אותם, לא יודעים איך הם נראים, מה צפי הביצועים שלהם, למעשה לא יודעים עליהם כלום כבר קרוב לשנה (מאז שהתחילו לדבר עליהם באופן רציני יותר).

   

  בקצב הזה אני חושש אפילו יישור קו לא יהיה איתם.

   

 2. מיושם גם בקונסולות כך שהשקה שלהם, מה שבהחלט מתוכנן, יחשב להשקת RDNA2.
  גם תמיד אפשר להשיק "על הנייר" כשבתכלס לוקח עוד 3-4 חודשים עד שאפשר לקנות את המוצר בחנות

 3. ציטוט של omertgm

  מיושם גם בקונסולות כך שהשקה שלהם, מה שבהחלט מתוכנן, יחשב להשקת RDNA2.
  גם תמיד אפשר להשיק "על הנייר" כשבתכלס לוקח עוד 3-4 חודשים עד שאפשר לקנות את המוצר בחנות

  הם דיברו על השקה נפרדת מהקונסולות, והם אמרו ש-RDNA 2.0 תצא לפני השקת הקונסולות.

  https://appuals.com/amd-big-navi-rdna-2-gpus/

  אם אתה מחשב את זה שקונסולות יוצאות לרוב בעונת החגים של סוף השנה (אוקטובר-נובמבר), זה אומר שהכרטיסים צריכים לצאת באוקטובר-ספטמבר.

  אנחנו חודשיים מההשקה ולא יודעים כלום. קצת מוזר.

   

 4. אישית, אני מעדיף את המצב הזה על פני ברברת הניחושים הבלתי פוסקת שיש על אמפרה…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close