העוצמה השקטה: כרטיס מסך Sapphire RX 5700 XT Pulse בביקורת • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךביקורותכתבות נבחרות

העוצמה השקטה: כרטיס מסך Sapphire RX 5700 XT Pulse בביקורת

הקדמה ומבט מקרוב

גרסאות מתקדמות של כרטיס המסך העדכני מבית מתחילות להגיע למדפים ואחת המתמודדות המובילות לדגם האופטימלי מגיעה לביקורת – הכירו את ה-RX 5700 XT Pulse של Sapphire

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הקיץ הביאה בפנינו AMD סדרת כרטיסי מסך שלראשונה מציבה תחרות אמיתית מול סדרת RTX של NVIDIA בדמות Radeon RX 5700. רבות המתינו משתמשים כדי לדעת איזו תמורה הם יקבלו עבור כספם עם כרטיסי המסך הללו.

אמנם, הוצב מכשול אחד מעט בעייתי בין המשתמש לכרטיס המסך הזה והוא התכונות התרמיות ומבחר הקירורים הזמין. כאשר הושקו כרטיסי המסך הללו לפני חודשיים האפשרות היחידה הייתה מפוח בעל גוף צנוע למדי. התוצאה היא כמובן טמפרטורות פעולה גבוהות במיוחד והמון רעש.

AMD הבטיחה שנראה בעלי קירורים מתקדמים "ממש בקרוב", וכך לאחר חודשיים מגיעים כרטיסי המסך השונים משלל היצרניות אל המדפים.

בביקורת זאת נתמקד בכוכב החדש של לא אחרת מאשר Sapphire, היצרנית המזוהה יותר מכולן עם כרטיסי מסך של . ה-Pulse הוא דגם מעניין במיוחד בעיקר בשל מחירו. בעוד המחיר הרשמי הבסיסי של RX 5700 XT הוא 399$, מחירו של דגם זה עם מתקדם הינו 409$ בלבד בעוד דגמים מתקדמים של יצרניות אחרות בדרך כלל מתחילים ב-419-429$.

כרטיס מסך זה מבוסס על ליבה גרפית שמיוצרת בהליך של 7 ננומטרים במפעל TSMC הטאיוואני. ליבת ה-"RDNA" של שבכרטיס מסך זה מכילה 2560 גרפים מאוחדים הפועלים בתדר שעון של עד 1925Mhz באופן רשמי, על אף שהכרטיס יכול להאיץ מעט מעבר לכך אם טמפרטורות הפעולה שלו מאפשרות. אל הליבה מחוברים זיכרונות גרפיים מסוג בנפח של 8GB דרך נתיב תעבורה ברוחב 256BIT.

תצורת כרטיס המסך הזה היא כזאת בעלת שני מאווררים וגוף מתחתם.

גובהו של כרטיס המסך הזה גדול משמעותית מעיצוב ברירת המחדל של ועומד על 13.5 סנטימטרים. גם עוביו של כרטיס המסך מעט גדול יותר ותופס 2.5 סלוטים בהשוואה ל-2 בלבד. מערך יציאות התצוגה לא השתנה ועומד על 3 מסוג 1.4 ואחת מסוג 2.0. ניתן לחבר ארבעה מסכים בו-זמנית דרך כל אלה.

אורכו קצר בשני סנטימטרים לעומת זה של עיצוב ברירת המחדל ועומד על 25.4 סנטימטרים בלבד. כפי שאתם רואים, דרישת החשמל לחיבורים מספק הכח נשארה זהה עם אחד מסוג 8PIN ואחד מסוג 6PIN.

ה-Pulse של נהנה משני שבבי ביוס לליבה הגרפית וישנו מתג המאפשר בחירה בין שני מצבים שאחד מהם שקט יותר אך חם יותר בעת פעולה, והשני מכוון יותר לביצועים ומגביר את מהירות המאוורר על מנת להשיג טמפרטורות פעולה טובות יותר.

לכרטיס פלטת אלומיניום אחורית המסייעת בעיקר אסתטית אך ישנם פדים תרמיים בגב הכרטיס היכן שממוקמים שבבי הזיכרון מסוג GDDR6. שבבי זיכרון אלו פולטים כמות מכובדת של חום גם בגב הכרטיס ולכן שלהם בצורה כזאת הוא דבר חיובי.

כך נראה ה-Pulse של במבט מהצד כאילו הוא מותקן במארז סטנדרטי. הלוגו של דולק באדום כאשר כרטיס המסך פועל.

בביקורת זאת נתמקד בעיקר בשיפורים שבגוף הקירור של כרטיס המסך הזה לעומת דגם ברירת המחדל של , שכן הבדל הביצועים בפועל נופל לרמת סטיית תקן כפי שנציג.


תגיות
Back to top button
Close
Close