הנייד הדקיק המהפכני של אסוס, כעת במחיר קצת יותר שפוי

ה-ROG Zephyrus שמשלב מימדים של עם של מערכת גיימינג זוכה לגירסה עם תג מחיר שמתחיל "רק" ב-2,300 דולר

בתערוכת Computex השנה ראינו את מטילה פצצה ומנסה לשנות סדרי עולם בשוק הגיימינג הנייד, שוב, עם דגמי ה-Max-Q, שהבטיחו להציע את האיזון המושלם בין ביצועים מירביים לצריכת הספק מינימלית, בכדי ליצור עולם חדש של קומפקטיים עם יכולות משובחות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השותפה הבולטת הראשונה לחזון החדשני הייתה אסוס, שהלכה על כל הקופה עם נייד ה- ROG Zephyrus GX501 המרשים, ששילב את דגם ה- GTX 1080 Max-Q בגוף מתכתי ייחודי בעובי של 18 מילימטרים בלבד.

ההשקה המעשית של ה-Zephyrus גילתה שהביצועים לא תמיד תואמים את ההבטחות מרחיקות הלכת מ-, אך בעיקר את העובדה שבתג מחיר אדיר של 2,700 דולר בשורת ה-Max-Q מוגבלת לפלח שוק עליון ומצומצם מאוד – שבו לא קשה למצוא אלטרנטיבות עם ומאפיינים מתקדמים הרבה יותר.

אחד מהניידים הכי מרשימים שנוצרו אי פעם מקבל גירסה חדשה

כנראה שבאסוס הבינו והפנימו את הבעייתיות שבמצב, עד כמה שניתן, וכעת הם משיקים גירסה שנייה של ה-Zephyrus, עם אותו גוף דקיק אך בשילוב יחידת GeForce GTX 1070 Max-Q, שמאפשרת לתג המחיר לרדת לרמת קצת יותר נמוכה – 2,300 דולר. פרט לנתון זה הכל נותר זהה, עם מסך 15.6 אינץ' ברזולוציית 1080p עם קצב רענון מירבי של 120 הרץ ותמיכה בטכנולוגיית ה-G-Sync של , אחסון מבוסס כונן SSD, זכרון בנפח 16 ג'יגה-בייט, מעבד -7700HQ מרובע ליבות ועוד.

מוצרי ה-Max-Q ממשיכים להיות מותאמים לשוק האולטרה-פרימיום, ואנחנו לא יודעים האם זו החלטה של אסוס או פשוט תגי המחיר של עצמה שאחראים לכך

החדשות הטובות הן שמבחני הציגו הבדל מעשי של כ-10 או 15 אחוזים בביצועים ברוב המקרים בין ה-GTX 1080 Max-Q ל-GTX 1070 Max-Q, כך שלא מדובר כאן על פשרה גדולה מדי ביכולות, אך החדשות הקצת פחות טובות הן שעדיין מדובר במחיר ענקי שגבוה במאות דולרים מרוב ניידי הגיימינג שמבוססים על ה-GTX 1070 בגירסתו הסטנדרטית (והעוצמתית יותר), שחלקם אף כוללים עיצוב אלגנטי וגודל שאינו גדול הרבה יותר מזה שמציעה כאן .

אסוס מכינה לכאורה דגם נוסף של ה-Zephyrus, שיהיה זול אפילו יותר (פחות מ-2,000 דולר, לשם שינוי?) עם מסך בקצב רענון מירבי של 60 הרץ וכמות מופחתת של נפח אחסון

האם יש כאן נישה מאוד מסויימת ש- סימנה לעצמה