adplus-dvertising

דגם Ice Lake יחיד עם מעטפת הספק מוגדלת של 28 וואט נעלם מהרישומים הרשמיים של יצרנית השבבים – נראה כי רק מוצריה של אפל יוכלו ליהנות מהיכולות האלו בדור הנוכחי

האתגרים (או כשלונות, כפי שניתן כבר להגדיר אותם כיום ללא יותר מדי רגשות אשם) של אינטל במסגרת תהליך ייצור השבבים ב-10 ננומטר הולידו לנו כמה וכמה מתווים מעניינים שלא חווינו בעבר – כמו ההשקה של דגמי 10 ננומטר ניידים במקביל לדגמי 14 ננומטר ניידים וותיקים שלמעשה מתחרים אלו באלו בחלק מהקטגוריות ורמות המחיר, עם יתרון עבור הביצועים הגראפיים של הליבה המובנית ויתרון עבור הביצועים של ליבות העיבוד הכלליות לכל אחת מהמשפחות בהתאמה.

מעבדי ה-Ice Lake הניידים ממשפחת ה-U ב-10 ננומטר הוכיחו את עצמם עם שידרוג משמעותי עבור ליבות ה-Iris Plus הגראפיות, אך במקביל הציעו תדרי פעולה נמוכים משמעותית לליבות ה-CPU ביחס למעבדי ה-U הניידים ב-14 ננומטר בתור עדות שקטה לקושי לקבל תפוקה רחבה של שבבים עם זליגות מינימליות – וזה גם מסביר ככל הנראה מדוע באינטל בחרו לדבוק בליטוגרפיית 14 ננומטר בעולם המעבדים השולחניים וגם בעולם מעבדי ה-H הניידים לעת עתה.

רשימת מעבדי ה-Ice Lake המלאה באתר אינטל, עם צמד דגמי ה-NG (אותם החברה עצמה מגדירה בתור דגמים בלעדיים ליצרנית אחת) – וללא ה-Core i7-1068G7 עליו שמענו קודם לכן

למרות זאת, דגם מעבד אחד היה אמור לבלוט ולספק הצצה לפוטנציאל של דור ה-Ice Lake כאשר מספקים לו מערכת קירור גדולה ואפקטיבית יותר – ה-Core i7-1068G7, עם ארבע ליבות בתדר בסיס של 2.3GHz, תדר טורבו מירבי של 4.1GHz (לליבה יחידה), ליבה גראפית עם 64 יחידות ביצוע ומעטפת הספק מוגדלת של 28 וואט, במקום 15 וואט כברירת מחדל בכל שאר הדגמים. באינטל הצהירו בתחילת שנת 2020 כי דגם מסקרן זה יהיה זמין עבור יצרניות המחשבים במהלך הרבעון הראשון של השנה – אך כעת כשאנחנו כבר באמצע הרבעון השני ניכר שגם התוכנית הזו השתנתה וככל הנראה פשוט נגנזה מאחורי הקלעים.

דגם ה-Core i7-1068G7 בולט בראש הרשימה במעמד ההכרזה על משפחת ה-Ice Lake. האם יתכן שאפל פשוט רכשה את כל המלאי הזמין, או שיש כאן שיקולים נוספים שאנחנו לא מודעים להם?

כל אזכור עבור דגם ה-Core i7-1068G7 נעלם מהאתר הרשמי של אינטל בו ניתן למצוא עמודי מידע עבור כלל המוצרים של החברה מההווה ומהעבר – ואילו במקומו נוספו אל המאגר צמד דגמי ה-Core i5-1038NG7 ו-Core i7-1068NG7 – שניהם עם מעטפת הספק רשמית מוגדלת של 28 וואט, אך בבלעדיות מסתמנת עבור מחשבים ניידים של חברת אפל, בהופעת בכורה עדכנית בניידיי ה-MacBook Pro בגודל 13 אינץ'.

ניתן יהיה לבצע השוואות מסויימות בין יכולות השבבים הייחודיים במחשבי MacOS ליכולות של מעבדים אחרים תחת ניידי חלונות 10 – אך זו תהיה השוואה חלקית בלבד, בה קשה לנטרל את השפעת מרכיב מערכות ההפעלה השונות על הנתונים המתקבלים

יהיה מעניין בהחלט לבחון את ביצועי דגמי ה-Ice Lake ב-28 וואט בניידי ה-MacBook Pro בהשוואה ראש בראש אל מול דגמי Ice Lake ב-15 וואט ואל מול דגמי Comet Lake של 15 וואט – אך לצערנו נראה כי אנשי מערכת החלונות לא יוכלו להשיג לעצמם נייד שכולל את היכולות הללו בפועל, גם אם ירצו בכך. נחזיק אצבעות לכך שדור מעבדי ה-Tiger Lake הניידים המתוכנן להגיע מאוחר יותר השנה יצליח להציע לנו ביצועים מוגדלים ביחד עם מגוון דגמים גדול יותר.

  1. Ancient1

    באינטל יש תרבות ניהול קלוקלת, זחיחות דעת ושאננות של אנשים שבעים. אני לא מסתכל על אינטל בכלל כל עוד הם עם ליתוגרפיה של 14ממ. פשוט חבל"ז. הגיע זמנה של AMD

    14/05/2020 בשעה 16:45