המעבד הנעלם של אינטל • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

המעבד הנעלם של אינטל

דגם Ice Lake יחיד עם מעטפת הספק מוגדלת של 28 וואט נעלם מהרישומים הרשמיים של יצרנית השבבים – נראה כי רק מוצריה של יוכלו ליהנות מהיכולות האלו בדור הנוכחי

האתגרים (או כשלונות, כפי שניתן כבר להגדיר אותם כיום ללא יותר מדי רגשות אשם) של במסגרת תהליך ייצור השבבים ב-10 ננומטר הולידו לנו כמה וכמה מתווים מעניינים שלא חווינו בעבר – כמו ההשקה של דגמי 10 ננומטר במקביל לדגמי 14 ננומטר וותיקים שלמעשה מתחרים אלו באלו בחלק מהקטגוריות ורמות המחיר, עם יתרון עבור הביצועים הגראפיים של הליבה המובנית ויתרון עבור הביצועים של ליבות העיבוד הכלליות לכל אחת מהמשפחות בהתאמה.

מעבדי ה- הניידים ממשפחת ה-U ב-10 ננומטר הוכיחו את עצמם עם שידרוג משמעותי עבור ליבות ה-Iris Plus הגראפיות, אך במקביל הציעו תדרי פעולה נמוכים משמעותית לליבות ה-CPU ביחס למעבדי ה-U הניידים ב-14 ננומטר בתור עדות שקטה לקושי לקבל תפוקה רחבה של שבבים עם זליגות מינימליות – וזה גם מסביר ככל הנראה מדוע באינטל בחרו לדבוק בליטוגרפיית 14 ננומטר בעולם המעבדים השולחניים וגם בעולם מעבדי ה-H הניידים לעת עתה.

רשימת מעבדי ה-Ice Lake המלאה באתר , עם צמד דגמי ה-NG (אותם החברה עצמה מגדירה בתור דגמים בלעדיים ליצרנית אחת) – וללא ה- i7-1068G7 עליו שמענו קודם לכן

למרות זאת, דגם מעבד אחד היה אמור לבלוט ולספק הצצה לפוטנציאל של דור ה-Ice Lake כאשר מספקים לו מערכת קירור גדולה ואפקטיבית יותר – ה- i7-1068G7, עם ארבע ליבות בתדר בסיס של 2.3GHz, תדר טורבו מירבי של 4.1GHz (לליבה יחידה), גראפית עם 64 יחידות ביצוע ומעטפת הספק מוגדלת של 28 וואט, במקום 15 וואט כברירת מחדל בכל שאר הדגמים. באינטל הצהירו בתחילת שנת 2020 כי דגם מסקרן זה יהיה זמין עבור יצרניות המחשבים במהלך הרבעון הראשון של השנה – אך כעת כשאנחנו כבר באמצע הרבעון השני ניכר שגם התוכנית הזו השתנתה וככל הנראה פשוט נגנזה מאחורי הקלעים.

דגם ה- i7-1068G7 בולט בראש הרשימה במעמד ההכרזה על משפחת ה-. האם יתכן שאפל פשוט רכשה את כל המלאי הזמין, או שיש כאן שיקולים נוספים שאנחנו לא מודעים להם?

כל אזכור עבור דגם ה-Core i7-1068G7 נעלם מהאתר הרשמי של בו ניתן למצוא עמודי מידע עבור כלל המוצרים של החברה מההווה ומהעבר – ואילו במקומו נוספו אל המאגר צמד דגמי ה- i5-1038NG7 ו- i7-1068NG7 – שניהם עם מעטפת הספק רשמית מוגדלת של 28 וואט, אך בבלעדיות מסתמנת עבור מחשבים ניידים של חברת , בהופעת בכורה עדכנית בניידיי ה- Pro בגודל 13 אינץ'.

ניתן יהיה לבצע השוואות מסויימות בין יכולות השבבים הייחודיים במחשבי MacOS ליכולות של מעבדים אחרים תחת ניידי 10 – אך זו תהיה השוואה חלקית בלבד, בה קשה לנטרל את השפעת מרכיב מערכות ההפעלה השונות על הנתונים המתקבלים

יהיה מעניין בהחלט לבחון את ביצועי דגמי ה-Ice Lake ב-28 וואט בניידי ה-MacBook Pro בהשוואה ראש בראש אל מול דגמי Ice Lake ב-15 וואט ואל מול דגמי Comet Lake של 15 וואט – אך לצערנו נראה כי אנשי מערכת החלונות לא יוכלו להשיג לעצמם נייד שכולל את היכולות הללו בפועל, גם אם ירצו בכך. נחזיק אצבעות לכך שדור מעבדי ה-Tiger Lake הניידים המתוכנן להגיע מאוחר יותר השנה יצליח להציע לנו מוגדלים ביחד עם מגוון דגמים גדול יותר.

תגיות

תגובה אחת

  1. באינטל יש תרבות ניהול קלוקלת, זחיחות דעת ושאננות של אנשים שבעים. אני לא מסתכל על אינטל בכלל כל עוד הם עם ליתוגרפיה של 14ממ. פשוט חבל"ז. הגיע זמנה של AMD

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close