המלך החדש: כונני ה-PRO 960 מגיעים לחנויות ומבריקים בביקורות • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

המלך החדש: כונני ה-PRO 960 מגיעים לחנויות ומבריקים בביקורות

כונני ה- המשוכללים של הם אמצעי האחסון המתקדם ביותר שתוכלו לרכוש עבור המחשב הנייח או הנייד שלכם

כבר במעמד החשיפה של כונני ה-960 PRO החדשים מבית סמסונג (וגם כונני ה-960 EVO) היה ברור כי מדובר במוצרים אשר יתחרו על פסגת הביצועים של שוק ה- המותאם לצרכנים ביתיים – וכעת מגיעה ההשקה המעשית והביקורות הרשמיות השונות, שעוזרות לקבע ולהוכיח זאת מעל לכל ספק.

המבקרים ברחבי הרשת קיבלו לידיהם ברוב המקרים את דגם העל המוביל של הכונן החדש, דגם בנפח 2 טרה-בייט שהוא ראשון מסוגו בתצורת ה-M.2, וממחיש את היתרון הטכנולוגי הגדול של סמסונג באמצעות ביצועים אדירים עם מהירויות העברה רציפות שמגיעות ל-2.7 ג׳יגה-בייט בשנייה, וגם ביצועים אקראיים שוברי שיאים, בייחוד בקריאה, וביצועים אקראיים בכתיבה אשר מתחרים בראש אל מול אלו של האלוף הבלתי מעורער הקודם, ה-SSD 750 של שהוצע בתצורת כרטיס .

מפלצת ביצועים, במלוא מובן המילה מקור: thessdreview.com
מפלצת , במלוא מובן המילה
מקור: thessdreview.com

הכונן של סמסונג כבר את המקום הראשון כמעט בכל המקרים, גם כשהיה מדובר במבחני סינטטיים וגם בבדיקות שדימו שימוש יומיומי מעשי יותר, ועשה זאת כשהוא מציג צריכת הספק מינימלית נאה בהחלט שלא שונה משמעותית מזו של כונני M.2 אחרים בנפחים נמוכים הרבה יותר – כך שמעשית, ה-PRO 960 הופך למלך העדכני בשוק, בייחוד בגירסתו המשוכללת ביותר (אם כי גם גירסת ה-512 ג׳יגה-בייט הציגה יכולות מרשימות מאוד כשנבדקה) ובייחוד במחשבים אולטרה קומפקטיים ומחשבים ניידים שזקוקים לתצורת ה-M.2 בלבד, כך שהמתחרה מבית אינו רלוונטי עבורם.

priv9 priv8

ה- 750 עדיין אלוף בכל הנוגע לביצועי קריאה אקראיים, אך המתחרה של מציב רף חדש בכל הנוגע לביצועי קריאה ולביצועים רציפים
מקור: anandtech.com

ובכל זאת, לא הכל מושלם – ברמת מחירים של 0.62 דולר ויותר לכל ג׳יגה-בייט של נפח אחסון, כונני ה-960 PRO הם מהיקרים ביותר שתוכלו למצוא ויקרים כמעט פי 3 מכונני פשוטים מבוססי ממשק SATA, כך שבמונחי יחס עלות-תועלת מדובר כאן במוצר שמיועד רק לאלו שהתקציב שלהם כמעט בלתי מוגבל, על אחת כמה וכמה כאשר לוקחים בחשבון שהנפח המינימלי הזמין הוא של 512 ג'יגה-בייט, בעלות מומלצת של 330 דולר.

priv5 priv6 priv7

הביצועים האקראיים ב-QD1 (שאותם עתידים לחוות רוב הצרכנים הביתיים) תואמים באופן מדוייק את המוצהר בידי סמסונג

אלה שיהיו מוכנים לבצע את ההשקעה הבלתי מבוטלת יזכו ללא ספק ברמת שקשה מאוד למצוא עבורה תחרות ראויה בתחום, אך אלו שלא יעדיפו כנראה לפנות לכיוון כונני ה-960 EVO החדשים והמעט יותר שפויים, או לחילופין לדגמי ה-950 PRO הקודמים שממשיכים להציע רמת נאה בעלות מעט מופחתת של 315 דולר לדגם בנפח 512 ג'יגה-בייט, ובעיקר ב-185 דולר לנפח 256 ג'יגה-בייט שכאמור לא נמצא בסדרה החדשה כלל.

priv2 priv1

הגראפים מבית האתר techreport מסכמים פעם נוספת את המצב באופן נהדר: הביצועים של משפחת ה-960 PRO הם בליגה משלהם, אך כך גם מחירם לצערנו – ועל כן נקווה לראות עוד הרבה תחרות בתחום, שתביא למחירים אטרקטיביים הרבה יותר

תגיות

7 תגובות

 1. אפשר פשוט לקנות את הOEM הזולים יותר , הSM961 וה-PM961 , ממש טיפה יותר איטיים אבל המחירים טובים בהרבה .
  SM961 במהירויות של 1800/3200 ובנפח של 1TB עולה כ-1600 ש"ח כולל משלוח אך ללא מיסים ( המוצר מגיע במעטפה כל כך קטנה שהיא עוברת ללא כל בעיה בד"כ במכס )
  ה-PM961 בנפח 1TB במהירות 1700/3000 עוד יותר זול ועולה כ1200 ש"ח .
  גם עם מיסים הם עדיין יותר משתלמים מה960 ואפילו ה950 בגודל 512 .
  כאשר קיימים גם גדלים של 256 ו-128 במחירים מצחיקים .http://www.flexxmemory.co.uk/search.php?search_query=961&Search=

  1. נשמע מעולה, אפשר הסבר ללמה סמסונג מוכרים את הכוננים האלה?
   כשאתה מחפש M.2 של סמסונג באתרים גדולים אין אופציה בכלל ל120GB, פתאום כאן מוצא אחד מעולה עם מחיר זול מאוד, נשמע מוזר..

   1. כי זה מיועד יותר לחברות ולא לצרכנים הביתים, גם רוב תוכנות של סמסונג למינהם לא תומכות בעבודה עם הכוננים האלה.

 2. Asus SABERTOOTH Z87
  תומך בכוננים מהסוג הזה? ואם לא באיזה סוג כן תומך
  לפי מה שבדקתי הלוח אם לא תומך ב M.2

 3. פרט קטן לגבי כונני M2: הם מתחממים, לפעמים מאוד. בגלל הגודל הפיסי הקטן ודחיסות התאים. אז רצוי מאוד לוודא שיש אוורור או קירור מספק

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close