הכירו את נבחרת כרטיסי Radeon החדשה לגיימינג

כנס E3 החל ו- מקיימת את אירוע ה-Next Horizon השנתי שלה עם חומרה חדשה. בואו להכיר את כרטיסי המסך המבטיחים מאוד שבדרך

קיץ 2019 בפתח ו-AMD מחממת מנועים לקראת תחרות מול על ליבו של הגיימר עם כרטיסי המסך החדשים למשפחת .

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה- 5700 היא משפחה אשר נושאת שם מעט נוסלטגי (לאלו מכם שזוכרים את HD 5000) ומכילים מיתוג שגם הוא עושה קאמבק בדמות XT (מיתוג שנעלם לפני קצת מעל לעשור בכרטיסי Radeon).

המטרה היא ברורה – יצירת מערכות AMD מושלמות שכוללות מעבד וכרטיס מסך המכילים ליבות AMD, כאשר אינטל ו- נשארות מחוץ למשחק עבור משתמשים מסוימים.

שמו של האח הגדול בצמד הוא ה-Radeon RX 5700 XT. כרטיס מסך זה מבוסס על ארכיטקטורת ה-RDNA של בתהליך 7 ננומטר. הוא מכיל 8GB של גרפי מסוג . תדרי הפעולה הפעם מעט שונים ממה שהכרנו עם שעון בסיס, שעון מירבי ושעון משחק. שעון המשחק הוא התדר בו צפוי לשהות כרטיס המסך בממוצע בעת משחק.

ה-Radeon RX 5700 XT שם לו לתחרות את ה-RTX 2070 המוצלח של . מולו במבחר משחקים שבחרה , נצפית הובלת ממוצעת של כ-5 אחוזים ויותר.

עם עיצוב יחסית מינימליסטי ומיוחד, ה- RX 5700 XT יגיע אל השוק עם מעבדי החדשים כאשר הוא נושא תג מחיר של 449 דולר, כ-50 דולר פחות ממחיר 2070.

יש גם דגם זול יותר העונה לשם Radeon RX 5700 (הפעם ללא XT). כרטיס מסך זה מגיע להתחרות ישירות ב-RTX 2060 של . הוא נושא 8GB של ותדרי פעולה מעט נמוכים מאלו של אחיו הגדול.

כאן הובלת הביצועים נראית גבוהה ומרשימה ביחד לדגם ה-XT אל מול RTX 2070. הביטחון הזה שבהובלת הביצועים מקנה ל- את הרשות לתמחר את כרטיס המסך קצת מעל ל- 2060 עם תג מחיר של 379 דולר לעומת 349 דולר של המתחרה. אנחנו לא יכולים שלא להיות מעט בספק אם זה הצעד הנכון שיווקית, שכן מחיר זהה יסיע המון בשכנוע המשתמש לעבור לצד האדום והפחות פופולארי בתחרות.

לשני כרטיסי המסך הללו צפויות גרסאות צד ג' משלל יצרניות הלוחות המודפסים דוגמת Asus, Gigabyte, , ועוד וכולם צפויים להגיע לארץ הקודש כבר במהלך חודש יולי דרך המפיצות המקומיות השונות.

אנו ממליצים בחום להמתין למבחני הביצועים הבלתי תלויים שרבים כמונו נערוך. האם כרטיסי המסך הללו משכנעים אתכם שבצד האדום יש מוצרים מנצחים? נשמע לקרוא בתגובות!