אינטל תציע מעבדי 10 ליבות להמונים עוד לפני המעבר ל-10 ננומטר? (עודכן)

עדכון: חשיפה מעניין שמגיעה אלינו מפורום במזרח הרחוק מציגה תוכנית של אינטל להשקת מעבדי F ו-KF חדשים, כווריאציות לדגמי Core מדור ה-Coffee Lake ומדור Coffee Lake Refresh – ללא ליבה גראפית מובנית פעילה, ממש כמו ברוב דגמי ה-Ryzen של .

דגמים אלו יוכלו להיות חסכוניים ואולי גם זולים יותר מדגמים קיימים, לטובת כל אלו שמתבססים מלכתחילה על כרטיסים גראפיים ייעודיים, ומי יודע – אולי הסרה פיזית של הליבות הללו תאפשר לאינטל לאכלס את עשר ליבות העיבוד המדוברות תחת אותם מימדים פיזיים ואותה תושבת LGA1151.


קיווינו לקבל מאינטל את יכולת הבחירה בין מעבד עם גראפית למעבד נטול גראפית כבר לפני שנים – וכעת נראה שהאפשרות הזו מתקרבת ליישום ממשי

הכתבה המקורית: קשה מאוד למצוא את מעבדי שמונת הליבות העדכניים מבית בחנויות – אבל ביצרנית עשויים להיות כבר עכשיו בשלבי לדור חדש וגדול עוד יותר

אינטל הציגה בפנינו את דור ה-Core התשיעי שלה, שהיינו משוכנעים כי הוא האחרון בהחלט לפני מעבר לליטוגרפיית 10 ננומטר, בעזרת צמד מעבדי שמונה ליבות ראשונים מסוגם המותאמים לתושבת ולערכות השבבים של שוק הביניים, במקום לפלטפורמת השוק הגבוה היקרה הרבה יותר. המהלך התקיף של יצרנית השבבים לא מסתיים כאן, כך מדווח לנו, כאשר יש גם מעבדי 10 ליבות שולחניים למיינסטרים שנמצאים בתכנון תחת שם הקוד Comet Lake, וכנראה כחלק מתוך אותה משפחת תשיעית כמו גם דגמי ה- Refresh.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יצירת מעבד מיינסטרים בן עשר ליבות תדרוש עדכון של ארכיטקטורת ה-Ring Bus הגמישה של החברה עליה מתבססים כל מעבדי עולם זה, ותביא איתה גם שינוי כמעט וודאי לארכיטקטורה בעולמות ה-HEDT והשרתים, שמבוססת כיום על שלושה שבבי סיליקון שונים עם עד 8, עד 18 ועד 28 ליבות עיבוד בהתאמה, כאשר גרסת ה-LCC הצנועה ביותר הופכת למעשה למגבילה מדי במצב בו הארכיטקטורה הביתית עוקפת אותה (לכאורה בלבד, בשלב הזה) במספר הליבות הזמין.

יתכן מאוד כי בשנת 2019 – גם 8 ליבות במחשב הביתי שלכם כבר לא ייחשבו להישג מרשים

זינוק זה במספר הליבות אינו מקרי, כמובן, וההערכה הרווחת היא שמדובר בצעד תגובה של החברה לקראת השקה צפויה מצד בדור ה-Ryzen הבא, אשר יתבסס על ליבות 2 חדשניות בכדי להציע 12 ליבות ואולי אפילו 16 ליבות לשוק הביתי ההמוני, במקום מקסימום של שמונה ליבות עיבוד עד היום – ובמחירים שככל הנראה יהיו תחרותיים עד מאוד ומקבילים לדור העכשווי.


כך, בערך, עשויה להיראות ארכיטקטורת ה-Ring Bus שמלווה את בשנים האחרונות – בתצורת עשר ליבות מעודכנת (כאשר באותה מידה ניתן לדמיין אף 12 ליבות עיבוד ויתר מכך)

יהיה מעניין מאוד לגלות על איזו תושבת יתבססו מעבדי -S עם מספר מירבי של יחידות עיבוד, האם יתמכו בכל או בחלק מערכות השבבים העדכניות מסדרה 300, כמה הספק יצרכו (בעיקר במסגרת הגילויים המפתיעים על צריכה פוטנציאלית של עד 140 וואט בדגמים המתומנים של אינטל) וכמובן כמה יעלה כל העסק הזה, ביחס למחירים של 450 עד 550 דולר לערך בתמורה לשמונה ליבות. נמשיך לעקוב בעניין ונקווה לקבל תשובות בהקדם.

האם תבחר להקפיץ פעם נוספת את מספר הליבות בכל מעבדיה? עם יכולת לאכלס עד 64 ליבות בארכיטקטורה החדשה שלה, היכולת הטכנית לכך בהחלט קיימת