הדור הבא: Noctua משיקה את קירור ה-NH-D15

יצרנית פתרונות הקירור Noctua מכריזה על השקת הקירור ,NH-D15 ההמשך לקירור האוויר המתקדם ביותר שלה ואחד מהפופולריים ביותר ועטורי הפרסים בעולם
לפני הכל, מעט הסטוריה. חברת Noctua (למי שטרם הספיק להכיר) היא יצרנית פתרונות קירור אוסטרית. היא מייצרת שלל קירורים למחשב האישי. בעיקר גופי קירור למעבד ומאווררים.
 
חברת Noctua חרטה על דגלה להוביל בתחום האיכות, השקט והביצועים ומאז שהשיקה את קירורי האוויר הראשונים שלה, נראה כי זה בדיוק מה שהיא עושה.
 
לפני חמש שנים הכריזה Noctua על השקה של קירור אוויר בשם NH-D14. אף אחד לא ציפה לקבל קירור אוויר מתקדם במיוחד, או מדובר במיוחד. Noctua אז לא הייתה מפורסמת בתחום כמו Scythe או Thermalright. בשקט בשקט, הגיע במאי 2009 קירור ה-NH-D14 לישראל.
 

Noctua NH-D14 – הקירור שטרף את הקלפים בשוק הקירורים
עברו חודשים  ארוכים מאז השקתו של NH-D14 עד שהחל לקבל חשיפה. מבקרים מעטים סיקרו אותו, ומהר מאוד מבקרים רבים ביקשו לשים את ידם על ה-NH-D14 כתוצאה ממסקנות הסקירות הקודמות. קירור האוויר מבוסס מגדל-כפול המגיע עם שני מאווררים. האחד בקוטר 140 מילימטרים והשני בקוטר 120 מילימטרים.
 
הטוב ביותר

בתוך זמן קצר קירור ה-NH-D14 של Noctua הפך לקירור האוויר המתקדם ביותר ששוק המחשבים ראה. מאז השקתו ב-2009 ועד היום מעטים העזו להתחרות ב-NH-D14 ישירות, כשנראה שהוא בלתי מובס בקטגוריה שלו. הנדסת האוסטרים במקרה הזה פשוט ניצחה את הכל. קלות העגינה, ביצועים חסרי התקדים והשקט המופתי. גם אנחנו בחרנו להשתמש בקירור ה-NH-D14 במערכת בחינות החומרה, פשוט כי התאהבנו בו.

 
עם ההצלחה של קירור זה, הגיע הזמן להשיק ממשיך ל-NH-D14. הבעיה היחידה היא שקירור ה-NH-D14 כל כך מתקדם, של-Noctua עצמה נוצר אתגר הנדסי לא פשוט.
 
היום מכריזה רשמית Noctua על השקת הממשיך לקירור האוויר המפורסם ביותר – קירור ה-NH-D15.
 

יחי המלך החדש – Noctua NH-D15
 
קירור ה-NH-D15 הוא לא קירור ששונה משמעותית מקודמו. היכולת להביס את קודמו תגיע כנראה מהשינויים הקטנים של Noctua. נראה שההבדל הגדול בין השניים הוא שה-NH-D15 מגיע עם מאוורר שני בקוטר 140 מילימטרים, במקום 120 מילימטרים.

כמות צינורות הקירור זהה וגם מרכיביהם נראים זהים אם כי יתכן ש-Noctua שיפרה את הנוסחה לחומר שבתוך צינורות הקירור. גם מניפות האלומיניום משני המגדלים נראים בעלי גודל ומרווח הפרדה זהה.

 

Noctua NH-D15 – זווית נוספת
מנכ"ל Noctua מציין שההשקה המאוחרת נובעת מכך שלא היה רצון למהר עם השקת המוצר. היה צורך במבחנים רבים בשביל לסחוט עוד כמה אחוזים ביעילות הקירור להשגת מוצר מתקדם מה-NH-D14.
 
קירור ה-NH-D15 של Noctua צפוי להגיע בתג מחיר גבוה בהשקה של 100 דולרים, או כ-500 שקלים בהמרה ישראלית.