הדבר היקר הבא: Titan RTX (עודכן: יש השקה ויש מחיר)

עדכון: יש לנו השקה של ה-Titan RTX, האימתני עוד יותר מששיערנו תחילה – כאשר גם המחיר הוא אימתני ביותר ועומד על 2,500 דולר, או יותר מפי 2 מהמחירים המיועדים של ה- 2080 Ti בגרסאותיו המתקדמות ביותר.

זה עדיין זול בכ-500 דולר ממחירו של ה-Titan V לפני שנה – אם כי ראוי לציין שבגרסה החדשה ביצועי הדיוק הכפול בנקודה צפה (FP64) נחתכו לרמה נמוכה מאוד, כך שאלו הזקוקים ליכולת ספציפית זו יזדקקו לבחור בארכיטקטורת ה- היקרה יותר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןהכתבה המקורית: טיזרים שונים שהופצו בצורה מתוזמנת ברשת מעידים על המוצר הבא שעתידה להשיק – ואנחנו חוששים אפילו לנסות ולנחש את מחירו המיועד

שנה עברה מאז השיקה את ה-Titan V שלה, והרבה השתנה. ארכיטקטורת ה-Volta שנחשבה ליורשת הרשמית של ליבות ה-Pascal נדחקה הצידה בידי ארכיטקטורת Turing שהוסיפה אל ליבות ה-CUDA וליבות הטנזור גם ליבות RT ייעודיות – ועכשיו נראה שהגיע הזמן לראות את העידן החדש מתרחב גם אל משפחת המוצרים הטרייה שנמצאת על קו התפר בין ה- ל-.

מספר עיתונאים בולטים בתחום החומרה סיפקו לנו תמונות שאינן מאפשרות להתבלבל – מתכוננת להשקת דגם חדש, וכבר חילקה דגמים שלו לכמה ברי מזל, מה שכנראה מצביע על כך שההכרזה הרשמית קרובה מאוד.


יותר ברור מזה קשה מאוד להיות – מכינה לנו השקה בומבסטית רגע לפני השנה החדשה

מהתמונות שפורסמו עולה כי הכרטיס היוקרתי יכיל מעטפת בלתי רגילה בגווני לבן, אפור וזהב – ולמרות שאין לנו מידע רשמי כלשהו אודות היכולות הטכניות ניתן להעריך כי דגם זה יכלול ליבת TU102 אימתנית מלאה עם 4,608 ליבות CUDA, לצד כמות אפשרית גדולה יותר של ליבות טנזור (640 יחידות כמו ב-Titan V?), בקר מוגדל של 384 ביט וגם נפח מוגדל של 12GB או אפילו יותר מכך. אין ספק שיש כאן לא מעט שידרוגים חומרתיים פוטנציאליים שניתן לבצע בהשוואה ל- 2080 Ti, כאשר מתוכנן ייצור בהיקפים קטנים מאוד באופן יחסי וכאשר העלות הסופית לא ממש מהווה פקטור.

גם ערוץ ה- המצליח של האתר Linus Tech Tips הציע לנו טיזר משלו לדגם החדש

כאשר לוקחים בחשבון עלות של כ-1,200 דולר עבור ה- RTX 2080 Ti המוביל, כאשר אפילו היא לא מונעת ביקוש שעולה על ההיצע עבור הדגם – קצת קשה לדמיין כמה עשוי לעלות דגם מתקדם אפילו יותר תחת מותג ה-Titan, אשר יציע את חומרת הקצה העליון המוחלטת לצד תאימות למנהלי ההתקן "הביתיים" של משפחת ה- במקום אלו הייעודיים לעולם המקצועי.

האם נראה כאן מחיר גבוה יותר מ-10,000 שקלים, בדומה לדגם ה- הבכיר?

האם יתכן שנקבל כאן עלות מפלצתית של 3,000 דולר, איתה הוצג ה-Titan V מוקדם יותר השנה? בשלב זה המחיר נשמע הגיוני יותר מתמחור ב-1,200 דולר איתו הגיעו ה- Titan X וה-Titan בעבר. בכל מקרה, סביר להניח שה- RTX יתאים רק לארגונים ומקצוענים אמיתיים, ולא יהיה משתלם בעליל עבור הצרכן הביתי הממוצע. עם זאת, יהיה מעניין ביותר להשוות את הביצועים ראש הראש מול ה- V שמציג מבנה וגישה שונים עבור השוק האולטרה-יוקרתי של העיבוד הגראפי.


17
הגב

avatar
1stcowgirl
1stcowgirl

DPFP64?

נ.ב.
אספר לכם שזכור לי מקרה עם עם ה VOLTA שהמשתמשים דיווחו על תוצאות לא נכונות _ (בסימולציות וחישובים).
אם הבנתי נכון התשובה שניתנה היתה שהסיליקון לא היה הכי אכותי. _ (התשובה לא ממש משנה אבל מה שהמקרה הזה הביא איתו היה המון זמן שהושקע ובוזבז על על בדיקות והשוואות בין כרטיסים _ משהו שדומה לתקופה בה כרטיסי מסך היו קורסים עקב TDR'S וכל אחד חיפש מה הבעיה והאם זה קורה עם כרטיס אחר)

הראשונים לדווח היו דווקא אותם סטודנטים חוקרים שקבלו את T_V בחינם וכמתנה מאנוידייה) וזה שלעצמו עורר אנטגוניזם)

exeaction
exeaction

יפה.
מצידי שגם ישחררו כרטיס ב50 אלף דולר אם הוא מסוגל להיות עילוי טכנולוגי ביצועי, מלך שובר השיאים.

מורדכי משיטה
מורדכי משיטה

לא מסכים איתך אני מעדיף מוצרים במחירים נורמליים שמתאימים לרוב האנשים ושהם יהיו פורצי דרך וביצועים טובים למחיר ולא מענין אותי מוצרים במחירים מוגזמים שלא מתאמים ל5% מהאנשים החוכמה זה לקחת מוצרים במחירים נורמליים ולעשות אותם פורצי דרך ומובילים זה כל ההתורה כולה וזה יותר קשה בכל התחומים

Dr.Shawarma
Dr.Shawarma

3000 זה לא מחיר יקר לשוק היעד- מעבדות, אוניברסיטאות ואנשים שצריכים כוח מחשוב מכובד בעלות זעירה. העובדה שאפשר לקנות שניים כאלה ועוד ת'רדריפר עם 64 נימים בפחות מ10 אלף דולר, מדובר בשינוי מהותי בזמינות כוח המחשוב.

יוסף חיים
יוסף חיים

תמיד יהיה מי שיראה דגם חדש של בוגאטי ויתלהב מטכנולוגיה חדישה, ובד בבד יבין שזה לא בשבילו, ותמיד ימצאו המתלוננים שיתריסו "זה בסך הכל רכב, למה כ"כ יקר?". וכנ"ל לכתבה זו וכנ"ל לכל דבר ועניין שאינו מיוצר ומווכן לאדם סטנדרטי מן המניין. תהנו מעצם ההוויה הצועדת קדימה בתחום, גם אם זה לא מכוון לכיס שלכם, יש סקאלה שלמה בין 210-2080ti ומה שמעל. או בקיצור כותרת: "הדבר היקר הבא: Titan RTX" הווה אומר, על המסך ולא בתוך המארז.

omertgm
omertgm

אין סיבה שיתומחר ב 3000$ מכיוון שהוא עם זיכרון DDR6 "רגיל". לא HBM2 היקר להחריד.
משהו סביבות 1800$ נשמע סבבה. אולי יהיו 2 גרסאות 1800$+2000$ כמו עם 2080TI. מחיר טוב סה"כ..
שישימו 24GB זיכרון וימתגו אותו ככרטיס ה-8K הראשון בעולם (ללא RTX..).
צמד כזה יעשה את העבודה למי שחייב.

מה שבאמת חשוב הוא שהם לא יתפגרו כמו אחיהם הקטנים שנופלים בזה אחר זה.
די מגוחך. מקווה שהם לפחות מקבלים תחליף בלי כאבי ראש..

shahar9261
shahar9261

מעריך ש2000 דולר וירידה של הכרטיס הקיים לאזור 1000 דולר

k534d
k534d

זה לא כרטיס להמונים, מבחינת Nvidia הכרטיס הנ"ל יהיה תצוגת תכלית, תמיד יש את מי שצריך שיהיה לו את המילה האחרונה ואת ההכי טוב או להגיד שיש לו וזה בסדר גמור.
אסור לשכוח שכרטיסים כאלה מוסיפים יוקרה למותג של nvidia וגם אנשים שאין ידם משגת לקנות כרטיסי שוק עליון עצם הידיעה שהם יכולים לרכוש מוצר נחות מהמותג המוביל מעודדת אותם לרכוש.

omertgm
omertgm

יש מחיר רשמי- 2500$, 24GB זיכרון.
סביבות 14000 ש"ח פה בארץ.
אני הזמנתי כבר 2.
 

נועם
נועם

חולה נפש XD
למה יש לך שימוש בשתי יחידות? אחד מספיק לעורך הכי כבד להאקר הכי גדול ולמתכנת הכי מוגזם, אני גם לא חושב שקיים מעבד שיכול לנצל 48gb DDR6 כמו שצריך

עהע
עהע

זה לא חכם להזמין 2 יחידות שום ביצוע לא יביא לך..

omertgm
omertgm
ציטוט של אורח נועם

חולה נפש XD למה יש לך שימוש בשתי יחידות? אחד מספיק לעורך הכי כבד להאקר הכי גדול ולמתכנת הכי מוגזם, אני גם לא חושב שקיים מעבד שיכול לנצל 48gb DDR6 כמו שצריך

אני חובב פרקטלים כמו תמונת הנושא שלי. לעולם לא יהיה יותר מדי כוח עיבוד לחישוב והדמייה שלהם בעיקר ב-3D

 

ספויילר

אבל זה שקר. לא הזמנתי כאלו. 
יש לי 970GTX צנוע וכך גם יישאר לשנים הנראות באופק.

 

1stcowgirl
1stcowgirl

אהבתי את ה 970

יוסף חיים
יוסף חיים
ציטוט של omertgm

אני חובב פרקטלים

נראה נחמד, קצת כמו קליידוסקופ מתוחכם. אבל מכאן ועד 24000?! הייתי בטוח שעם כרטיסים כאלה משתמשים לכתוב גרפיקה של משחקים או משהו כזה.

לא מבין בתחום אבל למראית עין נראה ממש בזבוז…

TheHwGeek
TheHwGeek

שאלה: איזה סיבה יש לקהל המקצוע לירכוש את הכרטיס הנ"ל אחרי שכבר ליפני שנה היה קיים הTITAN V? האם זה לא השקה מיותרת ליפני כרטיס ה7NM בחצי שנה הקרובה?

ליאור מתתיהו
ליאור מתתיהו
ציטוט של TheHwGeek

שאלה: איזה סיבה יש לקהל המקצוע לירכוש את הכרטיס הנ"ל אחרי שכבר ליפני שנה היה קיים הTITAN V? האם זה לא השקה מיותרת ליפני כרטיס ה7NM בחצי שנה הקרובה?

יש קהלים מאוד ספציפים של אנשים שרוצים המון זיכרון גרפי. 24GB בשבילם זה מתנה לביצוע מטלות מסוימות, כמועולם הAI וה-Deep Learning.

אמנם, המחיר קצת בעייתי, בעיקר שהוא כמו שלושה 1080 TI חדשים ויש מטלות  ששלושה כאלה יעשו יותר טוב מאשר TITAN RTX

iliagildin
iliagildin
ציטוט של 1stcowgirl

אהבתי את ה 970

ל970 היית תכלית ל 1080ti והחבורה יש תכלית (970 כדיין יכול להיות סוג של רלוונתי) אבל אין שום צורך בחיים האלה לשלם כל כך הרבה על 2080 וחבריו (בקשתי מידידה עובדת בעריכת וידאו לעשות את ה RAY TRACING עם ה 2080 וה 1080 ויודעת  מה עם ה 1080 יצא הרבה יותר טוב והסיבה היא שה 2080 רק משערך את התוצאה עם אלגוריתם עיבוד תמונה וה 1080 בעצמו מבצע את העבודה)

חוץ מכך שאפילו אין טעם לקנות את ה 2080 כי לא רק שהאלגוריתם הזה לא מורגש במישחקים כמעט כלל וכמעט אין לו תמיכה הוא כל כך כבד שמוריד את ביצועי המישחק לרבע וזה תאמיני לי הרבה יותר מורגש.

אז שאלת השאלות למההההה?????