הדבר היקר הבא: Titan RTX (עודכן: יש השקה ויש מחיר)

עדכון: יש לנו השקה של ה-Titan RTX, האימתני עוד יותר מששיערנו תחילה – כאשר גם המחיר הוא אימתני ביותר ועומד על 2,500 דולר, או יותר מפי 2 מהמחירים המיועדים של ה- 2080 Ti בגרסאותיו המתקדמות ביותר.

זה עדיין זול בכ-500 דולר ממחירו של ה-Titan V לפני שנה – אם כי ראוי לציין שבגרסה החדשה ביצועי הדיוק הכפול בנקודה צפה (FP64) נחתכו לרמה נמוכה מאוד, כך שאלו הזקוקים ליכולת ספציפית זו יזדקקו לבחור בארכיטקטורת ה- היקרה יותר.


הכתבה המקורית: טיזרים שונים שהופצו בצורה מתוזמנת ברשת מעידים על המוצר הבא שעתידה להשיק – ואנחנו חוששים אפילו לנסות ולנחש את מחירו המיועד

שנה עברה מאז השיקה את ה-Titan V שלה, והרבה השתנה. ארכיטקטורת ה-Volta שנחשבה ליורשת הרשמית של ליבות ה-Pascal נדחקה הצידה בידי ארכיטקטורת Turing שהוסיפה אל ליבות ה-CUDA וליבות הטנזור גם ליבות RT ייעודיות – ועכשיו נראה שהגיע הזמן לראות את העידן החדש מתרחב גם אל משפחת המוצרים הטרייה שנמצאת על קו התפר בין ה- ל-.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מספר עיתונאים בולטים בתחום החומרה סיפקו לנו תמונות שאינן מאפשרות להתבלבל – מתכוננת להשקת דגם חדש, וכבר חילקה דגמים שלו לכמה ברי מזל, מה שכנראה מצביע על כך שההכרזה הרשמית קרובה מאוד.

יותר ברור מזה קשה מאוד להיות – מכינה לנו השקה בומבסטית רגע לפני השנה החדשה

מהתמונות שפורסמו עולה כי הכרטיס היוקרתי יכיל מעטפת בלתי רגילה בגווני לבן, אפור וזהב – ולמרות שאין לנו מידע רשמי כלשהו אודות היכולות הטכניות ניתן להעריך כי דגם זה יכלול ליבת TU102 אימתנית מלאה עם 4,608 ליבות CUDA, לצד כמות אפשרית גדולה יותר של ליבות טנזור (640 יחידות כמו ב-Titan V?), בקר מוגדל של 384 ביט וגם נפח מוגדל של 12GB או אפילו יותר מכך. אין ספק שיש כאן לא מעט שידרוגים חומרתיים פוטנציאליים שניתן לבצע בהשוואה ל- 2080 Ti, כאשר מתוכנן ייצור בהיקפים קטנים מאוד באופן יחסי וכאשר העלות הסופית לא ממש מהווה פקטור.


גם ערוץ ה- המצליח של האתר Linus Tech Tips הציע לנו טיזר משלו לדגם החדש

כאשר לוקחים בחשבון עלות של כ-1,200 דולר עבור ה- RTX 2080 Ti המוביל, כאשר אפילו היא לא מונעת ביקוש שעולה על ההיצע עבור הדגם – קצת קשה לדמיין כמה עשוי לעלות דגם מתקדם אפילו יותר תחת מותג ה-Titan, אשר יציע את חומרת הקצה העליון המוחלטת לצד תאימות למנהלי ההתקן "הביתיים" של משפחת ה- במקום אלו הייעודיים לעולם המקצועי.

האם נראה כאן מחיר גבוה יותר מ-10,000 שקלים, בדומה לדגם ה- הבכיר?

האם יתכן שנקבל כאן עלות מפלצתית של 3,000 דולר, איתה הוצג ה-Titan V מוקדם יותר השנה? בשלב זה המחיר נשמע הגיוני יותר מתמחור ב-1,200 דולר איתו הגיעו ה- Titan X וה-Titan בעבר. בכל מקרה, סביר להניח שה- RTX יתאים רק לארגונים ומקצוענים אמיתיים, ולא יהיה משתלם בעליל עבור הצרכן הביתי הממוצע. עם זאת, יהיה מעניין ביותר להשוות את הביצועים ראש הראש מול ה- V שמציג מבנה וגישה שונים עבור השוק האולטרה-יוקרתי של העיבוד הגראפי.