האקסטרים שמעל כולם: אינטל מציגה את Xeon W-3175X בעל 28 הליבות

כחלק מכנס העיתונאים שערכה בניו יורק חשפה את המעבד לאלו שזקוקים ליותר ורוצים את זה מאינטל: ה- W-3175X בעל 28 הליבות

בצעד לא כל כך שגרתי אך מוקף הערכות ותצוגה מקדימה שקיבלנו השנה, השיקה מעבד יחיד ומיוחד בפלטרפומה שתמוקם אף מעל לאקסטרים הקיים שיצרה . על מנת לנצח בקרב העיבוד המקבילי מול המתחרה החליטה שהיא מכניסה לכושר גבוה מעבד שהנדסתו קשורה לעולם השרתים.


שמו של המעבד הוא Xeon W-3175X והוא מכיל לא פחות מ-28 ליבות עיבוד פיזיות שהופכות ל-56 ליבות לוגיות הודות לטכנולוגיית HyperThreading. תדר פעולת המעבד הזה צפוי להיות גבוה מאוד כאשר רוצים להשתמש בו לגיימינג או מטלות אחרות שזקוקות רק למספר מצומצם של ליבות. זאת, בעקבות של מערכות שליטת תדר מתקדמות אשר פותחו לדור מעבדי האקסטרים החדש.

המעבד הספציפי הזה מיוצר לתושבת השרתים LGA3647 המשמשת אקסקלוסיבית למעבדי שרתים. בכנס העיתונאים הוצג מחשב גיימינג מתקדם במיוחד הכולל שעוצב במיוחד עבור המעבד המשופץ.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למעבד תמיכה בזיכרון בשישה ערוצים (!) ובמקום להדגים מקלות זיכרון משעממם של שרתים בחרה במקלות לגיימרים מדגם TridentZ RGB תוצרת . נפח הזיכרון המירבי בו המעבד תומך הינו 512GB כך שנכון לעכשיו השמיים הם הגבול.

לוח האם שהודגם הינו תוצרת אסוס ונראה קרוב הרבה יותר למוצר מוגמר מאשר לאבות הטיפוס שראינו מוקדם יותר השנה בתערוכת קומפיוטקס. על פי בקרוב יוצעו לוחות האם למכירה יחד עם המעבד היוקרתי ביצור של שתי השחקניות הגדולות בשוק החומרה, אסוס ו-. ערכת השבבים גם היא מגיעה לעולם השרתים והשמועות עד כה מספרות כי יינתן לה השם X599.


בשלב זה מחירו של המעבד וזמינותו אינם ידועים. כמובן שנעדכן בהמשך כאשר יותר מידע יהיה זמין.