האליטה של Ampere: דגמי ה- SUPRIM X מ-MSI נחשפים במלואם לפני תאריך היעד

המותג החדש שיהווה את חודש החנית של היצרנית הטאיוואנית יספק תדרי פעולה מרשימים במיוחד – שעומדים בקו אחד עם הדגמים המשוכללים ביותר בדור ה-RTX 3000 עד כה

אוהבים תדרי פעולה גבוהים, גופי קירור גדולים ושמות נוצצים שנכתבים כולם באותיות תחיליות? הגעתם לכתבה הנכונה – סדרת ה-SUPRIM X המתקרבת מבית MSI תוכל לספק לכם את כל זאת ועוד, עם גרסאותיה עבור ה-GeForce RTX 3090 וגם עבור ה-GeForce RTX 3080 של NVIDIA.

תמונות ראשונות של כרטיסי ה-SUPRIM דלפו לרשת כבר לפני כמה שבועות, אך כעת יש לנו הדלפה של המפרטים הטכניים המלאים שלהם באדיבות האנשים החרוצים באתר videocardz.com – ושם אישור לכך שהצמד ישווה את תדרי הפעולה הגבוהים ביותר שפגשנו עבור דגמי דור ה-Ampere במונחי מה שזמין היישר מהקופסה ומהמפעל, ללא המהרות עצמיות בשימוש באמצעי עזר אקזוטיים למיניהם.

כך נראה ה-RTX 3080 SUPRIM X בהדלפה מוקדמת, שלא חשפה לנו את כל הפרטים הטכניים אך בהחלט גרמה לנו להאמין שמדובר במוצר מהקצה העליון של התחום

דגם ה-RTX 3080 SUPRIM X ישקול 1,882 גרם (!), יציע שלוש יציאות DisplayPort 1.4a בגודל מלא, יציאת HDMI 2.1 נוספת בגודל מלא, ידרוש שלושה מחברי 8PIN מספק הכוח על מנת להגיע למיטב היכולות שלו במסגרת מעטפת הספק משוערת של 370 וואט, עם המלצה לשימוש במערכות הכוללות ספק כוח של 750 וואט לפחות – וכל זאת על מנת להגיע לתדר Boost מירבי מובטח של 1,905MHz שמהווה שיפור של כמעט 11.5 אחוזים לעומת תדר ה-Boost המובטח בגרסאות ה-Founders Edition מ-NVIDIA עצמה.

כעת יש לנו תמונות יחסי ציבור רשמיות – שמצאו את דרכן אל הרשת לפני ההכרזה עצמה כמובן
מקור התמונות: videocardz.com

דגם ה-RTX 3090 SUPRIM X ישקול אפילו יותר מאחיו, 1,895 גרם, עם אותן יציאות וידאו בתוספת למחבר NVILINK הבלעדי לדגם זה לטובת יצירת מערך כפול כרטיסים, שלושה מחברי 8PIN עם מעטפת הספק של 420 וואט (שגבוהה ב-70 וואט מזו הרשמית שהוגדרה על ידי NVIDIA) ותדר Boost מובטח של 1,860MHz, המהווה שיפור של כ-9.5 אחוזים לעומת הבסיס הרשמי ומשווה את תדר הפעולה הרשמי הגבוה ביותר אותו פגשנו גם בדגם ה-Aorus XTREME מ-GIGABYTE.

התמונות דלפו עם פירוט טכני שכולל כמעט את כל מה שאנחנו מעוניינים לדעת – פרט לתאריכי הזמינות בחנויות ולמחירים. האם הדגמים האלו יהיו זולים יותר מדגמי ה-Aorus XTREME המקבילים?
מקור התמונה: videocardz.com

שני הכרטיסים יוצעו עם מערך קירור גדול מימדים שידרוש שלושה חריצים במארז (עובי של 61 מילימטרים) וכולל שלושה מאווררי Torx 4.0 עם הארת RGB ביניהם, בתוספת פלטה אחורית מתכתית כסופה עם לוגו מואר של חטיבת הגיימינג ב-MSI ומערכת להחלפה מהירה וקלה בין צמד גרסאות BIOS שמותאמות לביצועים מירביים או לפעולה שקטה במיוחד לפי העדפתכם בכל שימוש נתון. ההכרזה הרשמית עשויה להגיע כבר מחר, ב-20 בנובמבר, והמחירים עדיין לא ידועים – אך סביר בהחלט שיהיו גבוהים בצורה מורגשת מאלו הרשמיים והמומלצים של NVIDIA. רוצים לנסות ולנחש כמה יעלה לנו התענוג הזה, ומה יהיה הדגם שישבור את שיאי תדרי הפעולה האלו כשיושק? בואו לעשות את זה בתגובות.