דור חדש של גראפיקה חיצונית: Razer Core X Chroma • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

דור חדש של גראפיקה חיצונית: Razer Core X Chroma

גרסה חדשה של המארז החיצוני לכרטיסי מסך כוללת נדיב מאוד – והארה צבעונית ניתנת לתכנות כמובן

תחום שילוב העיבוד הגראפי החיצוני ממשיך להיות מסקרן במיוחד – מצד אחד אנו עדים ליצירת צוואר בקבוק מאסיבי עבור רוב כרטיסי המסך המודרניים במסגרת חיבורי ה- 3 אשר חותך את פוטנציאל הביצועים, ועם זאת עדיין מדובר בשיפור ענקי ביחס למעבדים עם ליבות גראפיות מובנות שמשכנע  מספר בלתי מבוטל של משתמשים טכניים לבצע את ההשקעה הכספית הנדרשת.

עד שנזכה לראות את תקן ה-PCI-Express 4.0 בפעולה, ואילו כנראה גם חיבורים חיצוניים במהירות כפולה שיוכלו לחולל פלאים, התחום הזה עתיד להישאר שנוי במחלוקת – אך במידה וחיבוקים כרטיס מסך חיצוני למערכת כן קורץ לכם, כדאי שתכירו את המארז החדש והמבטיח מבית חברת אשר נועד בדיוק לשם כך.

המארז המעוצב הופך לעוצמתי עוד יותר

ה-Core X Chroma מהווה שדרוג של מארז ה-Core X התקציבי ביותר של חברת הגיימינג הנודעת, אם כי הוא לא נועד להחליפו אלא להימכר לצידו לאלו שזקוקים ליותר – עם ספק כוח פנימי של 700 וואט ומספיק מקום בכדי לאכלס את רוב כרטיסי המסך המודרניים של ושל – גם ממשפחות ה-GeForce וה- לגיימינג וגם מסדרת ה-Quadro וה- Pro לטובת יצירת תוכן או משימות מדעיות שזדקוקות לכוח עיבוד מירבי.

ה- X רחוק מלהיות הקומפקטי ביותר בקטגוריה שלו – אך הוא יתאים כמעט לכל מעבד גראפי שתמצאו בחנויות

המארז כולל הארת RGB מובנית בטכנולוגיית ה-Chroma של שמאפשרת התאמה אישית וסנכרון עם מגוון רכיבים אחרים דרך יישום ייעודי, ומתבסס על מחבר 3 חיצוני בודד אך על בקר פנימי כפול – שמעניק לו יכולת לספק רוחב פס מירבי עבור כרטיס המסך המחובר למערכת ובמקביל גם לספק טעינה בהספק של עד 100 וואט למחשבים תומכי תקן Power Delivery דרך אחד מארבעת מחברי ה- Type-A שבו. יש אפילו חיבור Gigabit Ethernet במארז, בתור פתרון לניידים קומפקטיים רבים שהחליטו לזנוח אותו.

ישתלב באופן טבעי עם שאר מוצרי ה- שברשותכם, במידה ויש כאלה

ה- X Chroma יהיה זמין במחיר מומלץ של 400 דולר – יקר ב-100 דולר מגרסת ה- X הסטנדרטית ויקר בכ-200 דולר ממארזי ה- 3 הפשוטים והבסיסיים ביותר. השקעה מוצדקת? מוזמנים לספר מה דעתכם בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close